A Biblia má predsa pravdu...

03.03.2021

Lukáš 6:41-42 SSV : Prečo vidíš smietku v oku svojho brata, a vo vlastnom oku brvno nezbadáš? Ako môžeš povedať svojmu bratovi: »Brat môj, dovoľ, vyberiem ti smietku, čo máš v oku,« keď vo svojom vlastnom oku brvno nevidíš? Pokrytec, vyhoď najprv brvno zo svojho oka! Potom budeš vidieť a budeš môcť vybrať smietku, čo je v oku tvojho brata.

Biblický príklad sa viac než hodí aj na našich reformných politikov. Keď bol Igor Matovič v Košiciach na letisku pri prílete prvého Spartana z Moskvy s vakcínou Sputnik V, zvalilo sa na neho toľko kritiky najmä od známych rusobijcov, že na ňom obrazne povedané nezostala nitka suchá... ale u týchto pánov a dám sa principiálne nedalo ani nič iné čakať.

Čo si však pomyslieť o kritike zo strany koaličného partnera - Riša Sulika - veď pozrite:

Kto si pamätá veci dlhšie ako tri dni (čo je na Slovensku už pomaly rarita) spomenie si hneď, ako tento istý Rišo v apríli 2020 vítal na letisku iné lietadlo - tentoraz s pomocou z Číny - Ruslan AN 124 priniesol tak prepotrebné rúška. Rišo spomeň si! Alebo platí - keď to robím ja - tak to je iné?

Úsmevné stanovisko dal k tejto kauze sám Rišo pre portál aktuality.sk:
 

 » "Išiel som vtedy na letisko, urobil som si dve fotky, lebo som bol uchvátený tým obrovským lietadlom, do ktorého by sa zmestilo niekoľko nákladných áut," povedal Sulík. Minister Korčok tiež vidí rozdiel medzi týmito dvoma udalosťami, ale nebol nadšený ani zo Sulíkovho príspevku. "Mám pocit, že som Rišovi vtedy povedal, že bacha, lebo ťa to dobehne," povedal šéf diplomacie.

Že vás hanba k zemi nepribíja chlapci ...