Čo čaká a neminie Ficovho guvernéra NBS?

02.07.2021

Portál aktuality.sk už prednedávnom informoval o rozsiahlej a nekončiacej pavučine korupcie "našich ľudí". Informácie o korupcii za Ficových vlád priesiakajú z každého rezortu, kde Fico a jeho mašina volebných strojov (parlament za jeho čias) kde nominovali Ficove, Kaliňákove, Brhelove a iné oligarchické špičky svoje "poslušné osoby" odovzdávajúce im následne diel z vlastných obchodov (samozrejme korupčných).

Žiadnou výnimkou neboli ani silové zložky štátu a prokuratúra. Všetko poslušne fungovalo na pokyn zvrchu, každý poslušný si mohol potom vziať svoj diel v podobe korupčného koláča nad ktorým sa privierali oči polície a prokuratúry, tak ako sa len dalo. Výnimkou pravdepodobne nebol ani Peter Kažimír, ktorý si rovnako ako iní smerácku funkcionári, vybudoval na pozícii ministra financií, podľa doteraz nazhromaždených dôkazov vlastnú korupčnú mašinériu.

AKO FUNGOVALA KORUPCIA? NIKDY NIE NA PRIAMO, ALE LEN CEZ LOAJÁLNYCH SPROSTREDKOVATEĽOV, KTORÝ SI TAK ZASLÚŽILI SVOJ DIEL NA LUPE

Každý z funkcionárov Ficových vlád a iných štátnych orgánov, ktorý sa rozhodol, čo to privyrobiť na systéme, ktorý len s potiažmi možno nazvať inak ako len Sabotáž mal vybudovanú sieť sprostredkovateľov korupcie. Tieto osoby zabezpečovali to, aby sa potenciálny "klient" (podplacajúci, ktorý potreboval službičku) mohol dostať cez sprostredkovateľa ku potrebnej korupčnej službe. O tomto "sprostredkovateľovi" sa všeobecne vedelo, že udržiava nadštandardné vzťahy s podplácanou osobou vykonávajúcou korupčnú službu za peniaze. 

Sprostredkovatelia museli byť natoľko dôveryhodní ku korupčníkom, ze si dovolili potom od nich priamo prevziať peniaze. Potom už stačilo "osloviť" sprostredkovateľa, ktorý spracoval požiadavku a oznámil "korupčnú cifru" za ktorú je ochotný úradník vykonať obchod. 

Do tejto cifry si potom sprostredkovateľ zahrnul aj svoju províziu, ktorú si potom odpočítal z prevzatej čiastky a zbytok odovzdal určenému úradníkovi.

Túto klasickú "korupčnú štruktúru" a jej sieť mal pravdepodobne podľa dôkazov vyplývajúcich z vyšetrovania vybudovanú i terajší guvernér NBS Peter Kažimír, ešte v pozícii ministra financií. Dôveryhodného sprostredkovateľa mu v prípade vyšetrovanom políciou vykonával vazobne stíhaný architekt Slahučka, dokonca sa do siete zapojil i František Imrecze, ktorý spolupracuje s políciou a vypovedá o svojich "obchodoch" s Ficovými korupčnými živlami.

GUVERNÉR PRAVDEPODOBNE VYUŽIL KLASICKÝ MODEL SPROSTREDKOVATEĽA KORUPCIE

Cez sprostredkovateľov sa korupčníci Ficových vlád cítili beztrestne, veď loajálny sprostredkovateľ ich predsa neprezradí polícii. Práve to je v poslednej dobe kameň úrazu, pretože práve tieto osoby vypovedajú na svojich niekdajších "korupčných živiteľov". Inak tomu nie je ani pri obvinenom podnikateľovi Suchobovi, ktorý predstavoval konečného zákazníka korupcie a Františkovi Imreczem a architektovi Slahučkom a Petrovi Kažimírovi.

ČO BUDE NASLEDOVAŤ?

Podľa dostupných informácií vyplýva, že na Petra Kažimíra vypovedá podnikateľ Suchoba, ktorý si cez sprostredkovateľov korupcie ku Petrovi Kazimírovi v osobách Jozefa Brhela, Františka Imreczeho a architekta Slahučkého zabezpečoval pre neho výhodné kontrakty na ministerstve financií. 

Postupne sa medzi spolupracujúcich obvinených prepracoval aj František Imrecze. Aj ten spomina Petra Kažimíra. Na guvernéra má vypovedať nepriamo aj Ľudovít Makó.

Je otázkou len kedy sa pod váhou dôkazov zlomí i architekt Slahučký a za podmienečný trest vypovie pravdu o Petrovi Kažimírovi a jeho obchodných aktivitách. 

Ďaleko od spolupráce nebude už ani Jozef Brhel. Penzum nepriamých dôkazov však už v tejto chvíli pravdepodobne postačuje na to, že nik nebude prekvapený, ak by guvernér NBS mohol skončiť už o pár chvíľ pod zámkom. 

Už len čerešničkou na torte je, že miliónovú Bratislavskú vilu Petrovi Kažimírovi roky prenajímal architekt Slahučký, takto nejako sa drží nelegálny majetok cez takzvaných "bielych koňov", ak si politik nemôže majetok zakúpený z korupčných peňazí podľa vlastných príjmov zjavne nemôže dovoliť.

Naša redakcia očakáva už v dohľadnej dobe akciu pod názvom napríklad "Guvernér", ktorá môže nebodaj hodiť nelichotivý pohľad napriklad aj na Petra Kažimíra pred súdom, a tak bude možné odhaliť ďalší z dobre namazaných korupčných mechanizmov Ficových vlád.

Na záver má redakcia otázku: Prečo o korupčných kauzách Petra Kažimíra informuje hovorkyňa NBS, keď NBS s možnými korupčným kauzami Petra Kažimíra nemá nič spoločné?