DÔCHODCOVIA S OČKOVANÍM POČKAJÚ, VEĎ UŽ Z NICH NEMÁME ŽIADEN ÚŽITOK

28.02.2021

Viete, prečo sa na Slovensku pred očkovaním ľudí nad 65 rokov úplne nepochopiteľne uprednostňujú revízori či taxikári? Pretože ľudia nad 65 rokov sú už ekonomicky neaktívni, inými slovami, v exceli výnosov a nákladov je to čisto záporná položka.

Igor Matovič často tvrdil o Richardovi Sulikovi, že je zodpovedný za tisíce mŕtvych Slovákov. No, že Sulík v SaS nie je jediný s originálnym prístupom k životu druhých, dokazuje aj predsedkyňa poslaneckého klubu Anna Zemanová.

"To, že SaS je kompánia cynických a antisociálnych indivíduí" ako tvrdí ich poslanecký kolega Šutaj-Eštok, je jedna vec - no až do dnešného dňa si asi nik nevedel predstaviť, že takto raz bude dôchodcom vysvetľovať žena, matka a stará matka, prečo nemajú byť prioritne zaočkovaní, hoci práve starší ľudia sú najviac ohrození Covidom. Vypočujte si to nakoniec sami:

Toto nie je hlas rozumu, ale hlas absolútneho cynizmu, akási nepodarená slovenská varianta epizódy Half a Life zo Star Treku Next Generation. Existovala vraj taká planéta, kde ľudia po 60-ke dobrovoľne chodili spáchať eutanáziu - aby vraj uvoľnili miesto na svete mladším...

RNDr. Anna Zemanová (61) je slovenská environmentalistka a poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky, kde je členkou Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Zároveň je predsedníčkou poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita. V SaS pôsobí od roku 2009 ako tímlíderka pre životné prostredie.

Zjavne u nej starí ľudia už nezapadajú ani do koncepcie ochrany prírody...

Len slová nestačia, treba aj fakty a preto čísla : zdroj MZ SR:

Smrtnosť na Covid-19 podľa veku na Slovensku k dátumu 23.2.2021 : https://www.masis.eu/smrtnost-na-covid-19-podla-veku-na-slovensku/

Z celkom hospitalizovaných 30.661 predstavuje skupina 60+ až 90+ 22.462 .... až 73%!

Z celkového počtu úmrtí 6.952 predstavuje skupina 60+ až 90+ 6.351 ..., až 91,4%!

Z celkového počtu hospitalizovaných skupiny 65+ a 90+ : 22.462 predstavuje počet úmrtí tejto skupiny 6.351 až 28%!

Takže slovné zhrnutie:

- z celkom hospitalizovaných osôb predstavuje skupina 60+ až 90+ dve tretiny!

- z celkom úmrtí predstavuje smrtnosť určenej skupiny až 90 percent, takže zo sto úmrtí je 90 úmrtí zo skupiny 60+ až 90+!

- z celkového počtu hospitalizovaných určenej skupiny každý tretí pacient zomrel!

Odsunutie tejto skupiny 65+ takmer na záver celého očkovania a uprednostnenie mladých ľudí do veku 55 rokov podľa povolania (učiteľov, predavačov, vlakvedúcich, taxikárov, kontrolórov v hromadnej doprave ...) sa podľa týchto čísiel nedá inak kvalifikovať ako ich vedomé odsunutie na dlhodobú sociálnu izoláciu s ťažkými psychickými stavmi, ktoré sa u veľkého počtu z nich skončia "vymretím" zo samoty a žiaľu alebo podľahnutím po napadnutí vírusom SARS-CoV-2 a smrťou doma možno v lepšom prípade (?) v nemocnici.

Ak chceme, aby sa na Slovensku čo najrýchlejšie znížil tlak na preťažené nemocnice, a aby klesli počty hospitalizovaných s covid-19, počty ľudí s ťažkým priebehom tohto ochorenia a hlavne následných úmrtí, nemôžeme pri vakcinácii pokračovať na základe nedávno zmenenej vyhlášky (č. 10/2021 Z.z.) ministerstva zdravotníctva, ktorou sa ustanovujú kritériá určovania poradia očkovania osôb proti ochoreniu covid-19.

Táto vyhláška nerešpektuje poznanie, že vek je najvýznamnejší rizikový faktor v súvislosti s úmrtnosťou, ťažkým priebehom ochorenia a hospitalizáciami.

Napriek týmto tvrdým faktom spadla veková skupina 65-74-ročných podľa novej priorizácie účinnej od 12. februára zo štvrtej fázy očkovania až na ôsmu. Ak sa slovenská vyhláška nezmení, respektíve ak sa nebude obchádzať, tak si napríklad 74-ročný onkologický pacient, vážny diabetik, človek s chronicky zlyhávajúcimi obličkami, srdcom či pľúcami bude musieť na svoju mRNA vakcínu počkať a 55-ročný človek po transplantácii orgánov alebo so závažnými poruchami zrážania krvi či imunity na svoju vektorovú vakcínu tiež, až kým nimi nebudú zaočkovaní všetci (aj mladí a zdraví) učitelia, vychovávatelia a osoby široko ponímanej "kritickej" infraštruktúry.

Seniorov a zraniteľných chronicky chorých, ktorým ich vážne choroby významne zvyšujú riziko závažného priebehu ochorenia covid-19, predbehli v aktuálnej stratégii očkovania učitelia, vojaci, policajti, energetici, telekomunikační operátori a neidentifikovateľná masa ostatnej "kritickej" infraštruktúry zo všetkých rezortov (len za rezort hospodárstva to bude približne šesťtisíc ľudí), a to bez ohľadu na ich vek a zdravotný stav.

No a najkrajšie je to, čo sa stalo teraz. pani poslankyňa svižne využila očkovací chaos a kedže dochodcov prestali očkovať, tak sa ulakomila na “prebytočné” vakcíny s ďalšími poslancami NR SR...

Medzi zaočkovanými zákonodarcami by mala byť aj predsednička poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Tá sa nedávno v RTVS zviditeľnila výrokom, že dôchodcovia netvoria ekonomické hodnoty a preto by si mali počkať na očkovanie.
"Nebudem sa vyjadrovať k očkovaniu poslancov ani k očkovaniu seba. Tak sme sa dohodli od začiatku. Je to zdravotnícka informácia," vyhlásila pre Aktuality.sk.