Dokedy sa budú za naše peniaze vysmievať občanom do očí?

13.12.2020

Je neuveriteľné, že práve prokurátorskí priatelia a priateľky bossa (pardon, ŠÉFA) Fica, dostávali v posledných rokoch státisícové dary. Práve v čase, keď sedeli na svojich stoličkách a práve o nich hovoria vo svojich výpovediach podozriví členovia nebezpečného zločineckého gangu. Kováčik, Juríčková, Kučerková a ďalší prokurátori mali extrémne blízko k bossovi. Aká je pravdepodobnosť, že práve oni dostávali legálne státisícové dary naviac ku svojim vysoko nadštandardným platom. V rovnakej dobe žije pod hranicou chudoby tri štvrte milióna z občanov, ktorí sa im na ne skladajú.

Ako vysokopostavený generál, ktorého sa mocenská garnitúra rozhodla zlikvidovať, som si musel požičať na obhajobu syna od priateľov. Päť mesiacov sme mali len obhajcu ex offo, lebo som si zo svojho generálskeho platu nemohol obhajcu dovoliť. Spravodlivosť je na Slovensku extrémne drahá. Aj tak sa nakoniec rozhoduje bez ohľadu na dôkazy, len za státisícové úplatky pre nominantov a priateľov nejakého bossa.

Zato policajní generáli, nominanti strany pána Fica, tí si žili nad pomery a nemajú problém si zaplatiť tých najdrahších advokátov, skúsených z obhajoby najvyšších hláv organizovaného zločinu.

Prípad syna nesie výrazné prvky organizovaného zločinu a špinavé praktiky prokuratúry na všetkých stupňoch, ale najviac sa ich udialo práve v pôsobnosti prokuratúry, ktorú dnes riadi obdarovaná pani Juríčková.

Nebudem si kaziť advent a zaoberať sa týmito ľuďmi viac než treba. Ale po Novom roku príde čas dať rukavice dole a začať hľadať spojencov, ktorí by definitívne a nekompromisne odstavili celú mafiu, nielen tú prokurátorskú. Treba prijať dôsledný protimafiánsky balíček zákonov a všetkých prokurátorov, sudcov a policajtov podrobiť tvrdým majetkovým a bezpečnostným previerkam. Sme v mimoriadnej situácii a tá si vyžaduje mimoriadne opatrenia.

Ale pani prokurátorka Juríčková (na obrázku s panom RF) by nemala čakať ani minútu. Ak je čistá ako ľalia ako tvrdí, tak nemá čo skrývať a mala by si do konca tohto týždňa dobrovoľne a za prítomnosti novinárov sadnúť na detektor lži a odpovedať na otázky pôvodu jej majetku. Verím, že sa plne a bez problémov obháji.

Viem, je to nedôstojné. Rovnako je nedôstojné, že vyše 5 miliónov občanov je terorizovaných mafiami, ktoré si vydržujú svojich policajtov, spravodajcov, prokurátorov a sudcov. Ak pani prokurátorka nevie, kde sa podrobiť testu, rád jej ho sprostredkujem. Alebo môže okamžite odísť z prokuratúry. Mladých absolventov práva je dosť. Ak budú čestne konať, tak budú mať väčšiu dôveru občanov ako skúsení, ale nedôveryhodní prokurátori.

gen.v.v. Pavel Macko