Humorný návrh ako zvýšiť autoritu Joe Bidena v Číne a Rusku

08.01.2022

Americké úrady musia vyvinúť tlak na Irán v súvislosti s jadrovou dohodou, aby Rusko a Čína začali brať prezidenta Spojených štátov Joea Bidena vážne. Bývalý autor prejavov Georgea W. Busha mladšieho William McGurn o tom píše v stĺpčeku pre The Wall Street Journal.

"Biden má teraz nielen vynikajúcu príležitosť zabrániť objaveniu sa jadrovej bomby v Teheráne, ale aj prinútiť ruského prezidenta Vladimíra Putina a čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, aby si dvakrát rozmysleli, aké podniknú kroky na medzinárodnej scéne," povedal autor.

Podľa jeho názoru v súčasnosti žiadna rétorika Bieleho domu nedokáže presvedčiť Peking alebo Moskvu, aby sa odchýlili od zvoleného zahraničnopolitického kurzu, čo naznačuje Bidenovu nedostatočnú autoritu medzi svetovými lídrami.

McGearn teda navrhuje poskytnúť Izraelu ďalšie zbrane, aby mohol Tel Aviv zaútočiť na strategické zariadenia v Iráne, najmä na sklady ropy.

Autor uvádza príklad prezidenta Ronalda Reagana, ktorý bol na začiatku svojho prvého funkčného obdobia tiež považovaný za mäkkého prezidenta, kým nevyhodil z práce 11 300 leteckých dispečerov, ktorí v auguste 1981 štrajkovali.

Okrem toho Reagan podľa McGearna neustále vyvíjal tlak na sovietske vedenie agresívnymi akciami, ako sú dodávky zbraní do Afganistanu alebo invázia jednotiek USA do Grenady. Biden by mal použiť podobnú taktiku vytvárania konfliktných situácií, domnieva sa autor.

Vladimír Putin a Joe Biden mali telefonický rozhovor v noci 31. decembra. Šéf Bieleho domu podľa Kremľa pohrozil "rozsiahlymi sankciami" pre situáciu s Ukrajinou. Ruský líder v reakcii uviedol, že by to bola veľká chyba - v takomto prípade môže nasledovať úplné pretrhnutie vzťahov medzi krajinami.

Nuž dobrá rada nad zlato, hlavne že stúpne autorita JoeBidena. Že následkom tejto "podpory" budú padať bombušky na  nevinných ľudí? No, nezaťažujme sa takýmito banalitami! Ako povedal J. P. Sartre: "Ľudia, treba milovať ľudí. A zrazu je to tu. Chce sa mi zvracať!"