Kedy Slovenská pošta zabije konečne prvého z našich dôchodcov?

08.04.2020

Už v minulých článkoch sme popísali podivuhodné maniere Slovenskej pošty. V rámci boja proti coronavírusu sa pošta rozhodla údajne ochrániť svojich zamestnancov a to bez ohľadu na to, že ublíži miliónom našich spoluobčanov. Čítajte TU!

Prestala jednoducho doručovať doporučené zásielky s doručenkou. Ako fintu použila tvrdenie, že predsa doporučené zásielky hádže do schránky... Rozhodujúce množstvo takýchto zásielok je však s doručenkou - malým lístkom na obálke, ktorý po podpísaní z Vašej strany pošta doručí ako potvrdenku o doručení odosielateľovi.

A tieto pošta jednoducho prestala doručovať. Hodí Vám miesto toho žltý lístok do schránky a putujte si voľky-nevoľky na poštu a vystojte si rad a to neraz 20-30 metrový...


Rovnako je to s balíkmi. Takisto dostanete len lístok. A hajde na poštu... Čítajte TU!

Opatrenia proti coronavírusu zo strany vlády zamedzujú zhromažďovaniu sa viac ako 3 osôb. Kvôli možnému prenosu. No na každej slovenskej pošte uvidíte rad neraz 20-30 ľudí! Tu žiaden prenos nehrozí? A čo tak ako padne starším ľudom státie hodinu pred poštou? Ani lavička - nič, voda...

Má konečne pred poštou nebodaj niekto umrieť, aby si to kompetentní uvedomili? A keď stojíte v tom nekonečnom rade a nestihnete od rána sa dostať dnu do 12:00 tak máte jednoducho smolu! Pošta má od 12:00 do 13:00 hygienickú prestávku a vy choďte kde chcete - príďte zase stáť od jednej hodiny...

Naši čitatelia nám píšu aj rôzne ďalšie zážitky. Čitateľka Adriana T. z Košíc napríklad napísala: "Dostala som žltý lístok, že vraj mám "nadrozmerný balík" na pošte Košice 1 (Hlavná pošta). Pretým som si bola vystáť radu na Pošte Košice 4, kde som mala doporučený úradný list. Išla som následne na Poštu KE 1. Aké však bolo moje prekvapenie, keď tam mi povedali, že oni n ič nemajú a že je to asi na Pošte Košice 4! Že vraj to sa len doručovateľ "pomýlil" pri vypisovaní žltého lístka! Na pošte som v ten deň resp. pred poštami strávila 2,5 hodiny a to mám 65 rokov... A údajná nadrozmernosť listu? Formát A5 v plastovej obálke o hrúbke asi do 1 cm!"

Čitateľ Jozef F. (64) popísal podobný "omyl": "Doručili mi údajne podľa žltého lístku zásielku na Poštu Košice 3 a to je až pri obchodnom centre Astória - 12 km od jeho bydliska...Bývam na Cyklistickej ulici a doteraz mi doručovali veci na adresu a len výnimočne na Poštu 4. Samozrejme odstál som si radu na Pošte KE3 a potom ma presmerovali po údajne "nadrozmerný balík" na poštu KE4! A nadrozmerný balík? Formát A5 o hrúbke asi 0,5 cm! Drzosť nad drzosť!"

Doručovatelia sú vybavení rúškou, rukavicami a vozíkom. Niet rozdielu v ich výbave a výbave tisícok doručovateľov na Slovensku z doručovacích služieb ako sú UPS, InTime, SPS a podobne. Denne roznesú každý stovky balíkov. A dávajú ľudom za ne zaplatiť kartou a podpísať prevzatie zásielky. Prečo oni môžu a štátny podnik Slovenská pošta nemôže doručovať doporučené listy a balíky? A keď tak pošta robí, ako robí prečo nezníži horibilnú cenu za doručovné, ktorá navyše každé tri mesiace neznámo prečo stále rastie?

Nebolo by načase, aby bol generálny riaditeľ tejto nie pošty ale "výdajne" zjavne rozveselený pán Peter Helexa konečne vymenený? Naozaj musí niekto skolabovať alebo nebodaj umrieť? Až potom to zistíme?