Kočnerov advokátsky konkurent v “pasení” justície JUSTIČNÁ MAFIA II.diel

04.07.2020

Nový Kočner v talári advokáta? Tento týždeň sa prevalila zásadná výpoveď jednej zo sudkýň známej z Kočnerovej komunikacie, pani sudkyne Repákovej. Mimo iné tam bolo jasne vyjadrené, že tak Marián Kočner ako i advokát Vladimír Kán vyvíjali nátlak na sudkyňu a pokúšali sa peniazmi ovplyvniť jej rozhodovanie v kauze Technopol, kde sa jednalo o 20 miliónov EUR.

Takéto konanie náš Trestný zákon v platnom znení označuje za zasahovanie do nezávislosti súdu a hrozí za neho až 10 rokov tvrdého väzenia. Kán mal takto vraj "vybavovať" aj trestné stíhanie pani Pávekovej cez svoje mafiánske kontakty na prokuratúre. Vymyslené kriminalizovanie odporcu v obchodnej veci je udajne dlhoročnou špecialitkou tohto podareného advokáta. Vedia to o ňom údajne všetci bratislavskí advokáti...

Naša redakcia disponuje zatiaľ neoverenými informáciami, ktoré budú verifikované z dalších zdrojov už v dohľadnej dobe, že pán Kán disponuje údajne až korupčnými kontaktmi na generálnu prokuratúru a to cez smutne známeho Mgr.Petra Šufliarskeho. "Korupčnou spojkou" je údajne nejaký advokát Novák z jeho advokátskej kancelárie. Kávička a "prikrmovanie" robia totiž svoje. Zatiaľ to ešte nie je trestný čin...

KOČNER SEDÍ V BASE A ADVOKÁT VLADIMÍR KÁN BEHÁ PO SLOBODE A "VYBAVUJE" SI BEZTRESTNOSŤ?!

Cez tieto kontakty už dlhé roky pán Vladimír Kán, rovnako ako Marian Kočner, vybudovali rozprávkové majetkové impériá. Milióny, ktorými dnes údajne drží na uzde voči nemu zjavne krotkých a úslužných prokurátorov. Kdežeby mohli siahnuť na svojho štedrého mecenáša!

Napriek dvom výpovediam svedkov, čo stačí inak i na odsúdenie vraha, behá tento cnostný pán po slobode a "vybavuje" si po svojom zjavne aj beztrestnosť. Ako inak, cez právny galimatiáš naskrz skazenej prokuratúry, ktorá je stále vedená tým, čo vraj urobí občas "peklo". No, isto ho neurobí svojim údajným mecenášom - veď aj Kočnera chcel zjavne vysekať a to zvedením polície na nesprávnu stopu. Týždeň po vražde novinára, aj keď disponoval konkrétnym dokumentom jasne označujúcim za aktéra vraždy samotného Mariana Kočnera, sa do kamier cynicky vysmial občanom na tlačovke a označil túto stopu za totálny nezmysel! Bol to len jeho omyl? Alebo v tom bolo niečo viac? Dúfajme, že nový generálny prokurátor už v tom urobí konečne raz a navždy jasno!

Tak si teda pán doktor Vladimír Kán pobehuje po slobode a inkasuje ďalej za svoje nepochybne smerom zapáchajúce zmluvy so štátom nekresťanské sumy - údajne vraj za "právne služby". No nie je to v jeho podaní až demonštrácia idylky mafiánskeho štátu? Za takéto niečo by sa nehanbila ani "cosa nostra" z Palerma...

Kým Marián Kočner sedí vo vyšetrovacej väzbe, tak pán Vladimír Kán behá po slobode, napriek tomu, že existujú zrejmé dôkazy o jeho dlhodobej trestnej činnosti v súvislosti s ovplyvňovaním sudcov a prokuratúry. V slušnej krajine by ho už stiahli z obehu - tak ako Kočnera - v krajine úplatkárstva a mafie si pán "ctihodný advokát" pobehuje po slobode a kšeftuje - "lobuje" ďalej za svoju beztrestnosť. A darí sa mu, obvinenie je totiž v nedohľadne. No, je otázka koľko ešte dôkazov potrebuje prokuratúra, resp. polícia na odstíhanie tohto zjavne "nášho" mafiánskeho advokáta.

MAFIÁNSKY ADVOKÁT, ALE AJ BLÍZKY SPOLUPRACOVNÍK PREDSEDU ADVOKÁTSKEJ KOMORY TOMÁŠA BORECA

Medzi advokátmi sa asi vždy náramne hodili mafiánske kontakty na sudcov a podobne. Naša redakcia disponuje zmluvou, kde sa s Vladimírom Kánom spolčil dokonca predseda advokátskej komory, samotný pán "plukovník" Tomáš Borec. Zastupujú tam spoločne Národnú banku Slovenska (NBS) za tučný balík 2 miliónov EUR. Aby to nebilo do očí, za úkon právnej služby si popýtali iba skromných 0,01 € ! Úplní samaritáni! Alebo presnejšie - ukázali tým, že o tie úkony pravnej služby vlastne vôbec nejde...

Tomáš Borec totiž údajne mal byť nasadený na prípad kvôli možnému ovplyvneniu jemu blízkej sudkyne NS SR Jany Bajánkovej - sám ju dosadzoval ešte v kresle ministra spravodlivosti za predsedkyňu súdnej rady. Známe sú ich kontakty aj z knihy navštev na Najvyššom súde SR. Čo na tom, že aby sudkyňa komunikovala z advokátom jednej strany osamote je nielen neprípustné a neetické nielen pre sudcov ale aj advokatov. Znamenajú totiž navyše flagrantné porušenie povinnosti sudcu byť vo veci nestranný a nezaujatý! Za tento ukon "neprávnej" služby si zrejme bude Tomáš Borec nárokovať tú cieľovú odmenu 2 000 000 € od NBS? Práve táto sudkyňa má totiž na stole rozhodnutie v mnohamiliónovom súdnom spore vedenom proti NBS, ktorý by mohol pomôcť tisíckam slovenských občanov získať ich finančné prostriedky a ukončiť tak konkurzný marazmus spoločnosti, ktorá podľa právoplatného rozhodnutia Krajskeho sudu v Bratislave bola poškodená práve štátom v zastúpení Narodnej banky, ktoru Borec s Kánom tak podivne zastupujú.

Peniaze však nesmrdia a blízke priateľstvo a ovplyvňovanie sudcov nie je podľa informácií posledných mesiacov z prípadu Kočner nič divné na Slovensku. Túto kauzu však už údajne má v hľadáčiku aj Národná kriminálna agentúra. Je však otázka, či jej vedenie nie je taktiež ovplyvnené "korupčným modus operandi" ctihodného advokáta.

PAVUČINA KONTAKTOV ROVNAKÁ AKO U KOČNERA, KTORÁ ZARUČUJE BEZTRESTNOSŤ

Bývali spolupracovník ctihodneho advokáta nám uviedol, že pán Kán má údajne vytvorený pevný kanál "prikrmvacej" spolupráce cez advokáta Nováka priamo s Mgr.Petrom Šufliarskym, ktorý je stále šedou eminenciou generálnej prokuratúry a bez neho sa tam nič zásadné nemôže udiať.

Nik nemoze pochybovať o tom, že ak potrebujete kriminalizovať pod vymyslenou zámienkou odporcu v obchodnom spore, tak lepšieho "priateľa"!

A Mgr.Peter Šufliarsky je zase výborným priateľom s policajným prezidentom Milanom Lučanským. Tieto vzťahy dokonca policajný prezident verejne proklamoval a napriek Šufliarskeho klamaniu o SMS kontaktoch s Mariánom Kočnerom, ho aj potom verejne chválil ako čestného prokurátora...

Možno práve tento "vzťahový diagram" s najväčšou mierou pravdepodobnosti zabezpečuje aj beztrestnosť "ctihodného advokáta".

"Náš advokát" môže pôsobiť na sudcov a porušovať tak základné práva a nároky na spravodlivosť iných a nič sa mu nestane. Kočner je v base a Kán pobehuje po svete a inkasuje ďalej mastné mnohomilionové palmáre zo štátnych zákaziek.

Dokedy toto bude tolerovať táto nešťastná spoločnosť ?