Kto sa ospravedlní redaktorkám z RTVS?

14.04.2021

Slovenský mainstream sa vyznačuje dvomi dominantnými vlastnosťami - je davový - nevyplatí sa v ňom nejakým názorom oponovať unifikovanému názoru davu "kolegov" resp. nejako z neho názorovo vyčnievať a je navyše aj patrične bezcharakterný. Keď tento dav pochybí - niet v ňom nikoho, kto by sa obeti následne ospravedlnil.

Pozrime si jeden čerstvý prípad. Redaktorky RTVS sa podľa svojho presvedčenia rozhodli odvysielať reportáž o náhlom úmrtí mladej učiteľky na krvné zrazeniny, pričom si tam dovolil vysloviť rodič obete názor, že je to dôsledok očkovania vakcínou Astra Zeneca. No zjavne si redaktorky takúto  informáciu nabádajúcu ku zvýšeniu pozornosti občanov, nemali dovoliť, lebo mainstreamový dav si v tej dobe obľúbil šalamúnske stanovisko EMA (Európskej liekovej agentúry), že "prínosy tejto vakcíny prevyšujú jej riziká...", čo sa dá preložiť aj tak, že "pár ľudí síce porazí - ale väčšina predsa prežije..." 

A ktokoľvek by tvrdil niečo iné, tak podľa našeho podareného mainstreamu produkuje "hoax"!

A tak “kolegovia z mainstreamu” vytrvale búšili do RTVS, že toto sa teda na Slovensku robiť nebude! A výsledok tohto ich lynčovacieho úsilia samozrejme aj prišiel...

Denník N radostne informoval: "Bratislava - 18.3.2021 Riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník sa rozhodol potrestať novinárov, ktorí pripravili a schválili reportáž o úmrtí 38-ročnej učiteľky po tom, ako sa dala zaočkovať vakcínou od firmy AstraZeneca. Dostali písomné napomenutie a budú im škrtnuté odmeny.

"Zamestnanci, ktorí sa podieľali na tvorbe a schvaľovaní reportáže, dostali v súlade s internými pravidlami RTVS písomné napomenutie za neuspokojivé plnenie pracovnej úlohy. Vedenie RTVS zároveň v súlade so mzdovým poriadkom rozhodlo pri zainteresovaných zamestnancoch o nepriznaní odmien," informovala hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová. Reportáž mala názov "Úmrtie po očkovaní aj na Slovensku", a hoci sa v nej spomínalo, že priama súvislosť smrti s očkovacou látkou nie je potvrdená, jej celkové vyznenie mohlo navodzovať opačný dojem. RTVS ju odvysielala v piatok 12. marca. Autorkou bola Miroslava Ščobíková. Spoluautorkou témy bola Martina Beňačková, ktorá spracovala zahraničný kontext." 

Reportáž si môžete pozrieť tu:

No neuplynulo veľa vody a ukázalo sa, že obe redaktorky na rozdiel od mainstreamoveho davu odviedli naozaj dobrú a správnu novinársku robotu. Veď pozrite:

14.4.2021 - Kodaň - Dánsko sa rozhodlo ukončiť používanie vakcíny proti chorobe covid-19 firmy AstraZeneca. Podľa agentúry Reuters to dnes s odvolaním sa na nemenované zdroje uviedla dánska televízia TV2. Očkovanie týmto preparátom dánske zdravotnícke úrady preventívne pozastavili 11. marca po tom, čo sa u niekoľkých ľudí po podaní vakcíny vyskytli závažné prípady krvných zrazenín. TV2 dnes uviedla, že teraz je toto rozhodnutie trvalé. Dánsky denník Politikken napísal, že krajina takisto zatiaľ nebude podávať vakcínu od spoločnosti Johnson & Johnson (J & J).

Berlín 14. apríla (TASR) - Ľuďom vo veku pod 60 rokov, ktorí dostali v Nemecku prvú dávku očkovacej látky proti koronavírusu od spoločnosti AstraZeneca, podajú druhú dávku od inej firmy. V utorok sa na tom dohodol spolkový minister zdravotníctva s regionálnymi ministrami. Informácie v stredu priniesla tlačová agentúra AFP.

Nemecko 30. marca oznámilo, že už nebude podávať dvojdávkovú očkovaciu látku od AstraZenecy ľuďom vo veku do 60 rokov - dôvodom boli obavy z možného súvisu medzi vakcínou a zriedkavými prípadmi krvných zrazenín.

No a na záver. Myslíte si, že sa redaktorkám niekto z kolegov ospravedlnil? Tipnite si a napíšte nám ...