Megaškandalózna rozkrádačka, stále bez obvinenia! Lehota 30 dní na rozhodnutie už vypršala...

15.07.2020

Pred časom sme písali o megarozkrádačke na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF), kde je podozrenie, že sa len pri jedinom obchode advokátka Irena S. blízka spolupracovníčka Vladimíra Kána obohatila o viac ako 700 000 €! Padlo aj trestné oznámenie, doposiaľ sa však nič nedeje a polícia i prokuratúra poslušne mlčí.

Na jednej strane sa policajný prezident Lučanský chvastá výsledkami, na druhej strane, v podstate jednoduchá trestná kauza pretečie pomedzi prsty ako voda orgánom činným v trestnom konaní. Rozkrádači si užívajú svojho nakradnutého lupu a smejú sa do tváre verejnosti.

PODARILO SA OPÄŤ VYBAVIŤ NA PROKURATÚRE, ČI POLÍCII BEZTRESTNOSŤ?

Advokátka z tejto kauzy je chránenkyňou justičnej chobotnice, ktorú doposiaľ nenašli odvahu orgány činné v trestnom konaní obviniť. Napriek skutočnosti,že sudcovia z šifrovanej komunikácie Mariána Kočnera sú už vo väzbe, alebo obvinení, tak objednávateľom a organizátorom sa doposiaľ nič nestalo...

Tá ochrana je až doslovne nelogická, obvinia sprostredkovateľa a objednávateľ behá po slobode. No, z Kočnerovej tajnej komunikácie vyplýva, že prezident Policajného zboru a Vladimír Kán sú ako bratia, to isté platí o Mgr.Petrovi Šufliarskom, ktorý je zase priateľom Lučanského.

Tento údajne "rodinný" trojuholník doposiaľ zabezpečuje beztrestnosť "kmotrovi" Kánovi. Zabezpečí beztrestnosť aj svojej spolupracovníčke Irene S. a ostane jej tučných 700 000€ z peňazí daňových poplatníkov v jej vrecku?

"KMOTOR" SA ZREJME NEZASTAVÍ ANI PRED MATOVIČOM, MÁ ZATIAĽ SVOJU OCHRANU NA POLÍCII I PROKURATÚRE

Naša redakcia zisťuje na Polícii i prokuratúre ako napreduje vyšetrovanie v tejto trestnej veci. Do tejto trestnej veci sa zainteresoval aj premiér Matovič, ktorý vyjadril záujem vyšetriť predmetnú trestnú vec s náležitou starostlivosťou zo strany orgánov činných v trestnom konaní, čo aj skrz svoju kanceláriu premiér Matovič vyjadril svojim oznámením kancelárii generálneho prokurátora. Teda, aj premiér sa stotožnil s názorom, že sa jedná o reálne podozrenie z tunelovania štátneho majetku.

Je teda otázkou, či v tomto prípade zvíťazí verejný záujem, zákon, čestnosť a slušnosť nad zlom, korupciou a rozkrádaním štátneho majetku a to v priamom prenose, pred očami celej verejnosti. Vysmejú sa opäť do očí celej verejnosti orgány činné v trestnom konaní a zatúlajú do stratena ďalšiu megakauzu "našich ľudí" z justičnej mafie?

Naša redakcia vám čoskoro prinesie detailné informácie o procese vyšetrovania, ak sa k ním samozrejme zákonne dostane od Polície SR a i prokuratúry.