Nie je Boris ako Boris - britský do toho praštil

30.05.2021

Zdalo sa, že britský Boris, plným menom Boris Johnson, britský premiér, sa poučil a už "nestrčí hlavu opäť do chomúta". Po poslednej májovej sobote opak je pravdou. Boris do toho praštil a prestúpil opäť do ligy ženáčov. Hoci by nevesta mohla byť jeho dcérou, hold, čo narobíš. Láska, je láska a srdcu neporučíš. Zlé jazyky tvrdia, že trocha aj "ozelenel".

Britský premiér Boris Johnson a jeho snúbenica Carrie Symondsová vystrojili tajnú svadbu, ktorá bola prekvapením aj pre ich blízky politický vnútorný okruh, uvádza Sky News Australia. Je potrebné poznamenať, že priateľka hlavy štátu ho inšpiruje pri starostlivosti o životné prostredie, takže teraz treba od Londýna očakávať viac "zelených" iniciatív.

Niečo ako kráľovský pár - premiér Boris Johnson a jeho snúbenica sa teda zosobášili. Bola to tajná svadba, ktorá prekvapila aj jeho najbližších asistentov. Vzali sa však. Boris má 56 rokov a jeho snúbenica Carrie Symondsová je 33-ročná. Zdá sa, že inšpirovala mnohé z jeho nedávnych vyhlásení o životnom prostredí a od vlády Spojeného kráľovstva môžeme očakávať viac zelených zákonov.

Dodajme, že sobáš sa uskutočnil 29. mája a na malom obrade vo Westminsterskej katedrále sa zúčastnilo tridsať hostí. Medzi hosťami na svadbe boli otec Borisa Stanley a sestra Julia. Zlé jazyky tvrdia, že mladoženáč sa mohol viac buchnúť po vrecku a vystrojiť okázalejšiu svadbu. On kontroval, že je koronakríza, treba šetriť a byť opatrný aj po stránke epidemiologickej. Okázalé svadby nech si robia na východe Slovenska.

Alexander Boris de Pfeffel Johnson (narodený v roku 1964v New Yorku v USA) je britský konzervatívny politik, terajší ministerský predseda Spojeného kráľovstva, člen a od r. 2019 predseda Konzervatívnej a unionistickej strany. Od roku 2015 bol tiež poslancom Dolnej snemovne. Zastával aj funkciu starostu Londýna a neskôr ministra zahraničných vecí vlády Veľkej Británie.

Po odstúpení T. Mayovej z čela Konzervatívnej strany bol B. Johnson zvolený do kresla premiéra s uvedením do úradu od 24. júla 2019 na základe výsledku vnútrostraníckeho hlasovania vo voľbe predsedu Konzervatívnej strany, ktorá následne vyhrala parlamentné voľby. Boris Johnson je rozhodným zástancom brexitu za každú cenu, teda aj bez dohody a v roku 2021 "úspešne" vyviedol Veľkú Britániu z Európskej únie. Zotrváva na hodnotách typických pre britský konzervativizmus.

B. Johnson bol dvakrát ženatý. Z prvého manželstva s A.Mostyn-Owenovou nepochádzajú žiadne deti. Z druhého manželstva s M. Wheelerovou, advokátkou, pochádzajú jeho 4 deti. 5. dieťa vzišlo z mimomanželsého zväzku. V 2009 splodil dcéru s H. MacIntyrovou, poradkyňou v umení. V dospelom veku zmenil svoje katolícke vierovyznanie na anglikánske. 29. apríla 2020 sa Borisovi Johnsonovi (55 rokov) a jeho partnerke Carrie Symmondsovej (32 rokov) narodil zdravý syn po tehotenstve poznačenom koronavírusom.

Carrie Symondsová (narodená 17 marca 1988) je britská politická aktivistka, ochrankyňa prírody. Bola prvou nezosobášenou partnerkou predsedu vlády, ktorá mala bydlisko na Downing Street . Pracuje ako senior poradca charitatívnej organizácie Oceana na ochranu oceánov.Novinárka Carrie Symondsová je dcérou Matthewa Symondsa, spoluzakladateľa denníka The Independent a Josephine McAffeeovej, advokátky.

Britský premiér svojím počinom dal veciam tú správnu dimenziu, hlavne v smere kresťanskej a konzervatívnej morálky:

• z nemanželského syna sa stal syn manželský,
•   z družky sa stala manželka,
• bolo legalizované "dočasne" trvalé bydlisko Carrie Johnsonovej na Downing Street.


Nám už len zostáva mladomanželom zagratulovať. Veľa zdravia, krásnu rodinnú pohodu do spoločných rokov života. Dúfame, že aj pri svojich povinnostiach zostane premiér ďalej výkonný a k šiestim potomkom pribudne ďalší. Takže Boris britský, ešte raz všetko najlepšie a "do roka proroka!"

A zostala už iba otázka, kedy tak urobí aj multiotecko Boris slovenský...