Policajti idú od extrému do extrému

15.12.2021
Policajti lietajú od extrému do extrému, keď polícia mala zasiahnuť a na oplotení úradu vlády sa vyvaľovala brána a hádzali sa dlažobné kocky, keď sa v preplnenom amfiteátri plnom starších osôb presúšal Fico bez respirátora, tak policajti len krčili plecami a následne pátrali po totožnosti "výtržníkov". 
 
Teraz zdravotnícki záchranári, keď úplne pochopiteľne po dvoch rokov otrockej práce, bez toho, aby im niekto za túto prácu primerane zaplatil, keď už odišlo asi 1400 sestričiek a stovky lekárov a vedenie krajiny sa k ničomu v štátnom rozpočte nezaviazalo, tak teraz polícia je "akčná" a poďakuje im tým, že zatkne dvoch záchranárov, týchto tri a pol hodiny drží v cele zaistenia (prečo to tak dlho trvalo, veď mali byť vypočutí bez meškania?) a potom po 15 minútovom výsluchu ich prepustí.

 

Pravdaže ešte k tomu dokáže pre tento skutok, ktorý je maximálne priestupkom začať trestné stíhanie, ktoré šmahom ruky prokurátor zmätie zo stola ako nezákonné a dôkazmi nepodložené. 


Obidva postupy polície sú nebezpečné, pretože ani jeden spôsob sa netrafil do správnej aplikácie zákonov na danú situáciu a preto obidva postupy porušovali zákony, obidva porušovali práva a slobody občanov, polícia nimi nechránila nikoho a nič, ale pri jednom bola benevolentná k porušovateľom zákonov a v druhom bola príliš tvrdá k prejavom občianskej nespokojnosti pracovitých ľudí. 

A ten vládny zákaz zhromažďovania by mala vláda čím skôr pre jeho vecnú nepodloženosť zrušiť. Takýto hrubý zásah do občianskych práv neurobila v tretej vlne koronavírusu ani jedna vláda z okolitých krajín EÚ. 

Jozef Šátek, bývalý elitný vyšetrovateľ