Pre čižnárovcov a kováčikov na prokuratúre “posledná borba vzplála” alebo “odzvonilo”?

09.09.2020

Odboj proti vládnucej koalícii na prehnitej prokuratúre sa sústredil na jediné úderné oddelenie prokuratúry, odkiaľ sa však v skutočnosti toho času "riadi celá prokuratúra". Jej názov je odbor legislatívy a ústavného práva.

Práve do tohto osieho hniezda sa sústredili takí velikáni generálnej prokuratúry ako je neslávne známy Kočnerov chlapec (ktorý ho v podstate podľa jeho slov skoro ani nepozná, len si s ním vymení 430 SMS za pol rok- pozn. redakcie: takto vyzerá morálna integrita vtedajšieho námestníka Generálnej prokuratúry na Slovensku) - námestník generálnej prokuratúry Mgr.Šufliarsky (toho času je to však na GP "ústavný právnik", ktorý si však doteraz nebol schopný doposiaľ ani dorobiť titul JUDr.), ďalej bývalý generálny prokurátor JUDr.Jaromír Čižnár, bývalý námestník generálnej prokuratúry JUDr.Ladislav Tichý... proste čo meno to "ozdoba"!

Títo "giganti práva" sa usídlili práve v tomto naoko bezvýznamnom oddelení Generálnej prokuratúry. Nebola to však pravdepodobne žiadna náhoda. Z tohto oddelenia totiž riadia celú Generálnu prokuratúru a ťahajú tu za nitky v každej trestnej veci.

Navonok cnostní "ústavní právnici" odboru Generálnej prokuratúry. Vo vnútri však ušili plán ako sa čo najdlhšie zabetónovať na prokuratúre, aby nový generálny prokurátor nemohol čo najdlhšie odhaliť ich pravé ja. Spravodlivosť ála Dobroslav Trnka - ako treba, tak bude - záleží na objednávke a prirodzene aj výške protihodnoty.

Plán bol jednoduchý, dosadia si na post úradujúcej hlavy prokuratúry kamarátku Vieru Kovačikovú, oni sa zašijú na odbore legislatívy a ústavného práva a odtiaľ budú cez Vieru Kocáčikovú naďalej riadiť prokuratúru cez pokyn ktorý oni vypracujú a ktorý ona splní.

Jej miesto plánovali udržať čo najdlhšie cez jednoduchú fintu. Kde sa dvaja bijú, tak tretí vyhráva. Prezidentka nesúhlasila so zákonom o prokuratúre, nakoľko ho považovala za protiústavný, a preto ho nepodpísala. Na tomto sa chcela zviezť aj kamarila hore uvedených pánov s predĺženou rukou - Vierou Kováčikovou.

Viera Kováčiková je dokonca podľa utajeného zdroja údajne švagrinou špeciálneho prokurátora Kováčika. No, koho lepšieho do partie, by si táto cháska mohla zobrať do partie! Ultra špeciálneho pobratima z mokrej štvrte opradeného možno najväčšími škandálmi z nich všetkých veď rovno zobrali jeho švagrinku.

Táto partia vymyslela "geniálny plán", a to zviezť sa na názorových rozporoch medzi vládnucou koalíciou a prezidentkou. Niet divu, že aj tak distingvovanej dáme ako je pani prezidentka sa zdvihli vnútornosti, keď ju začala chváliť a opierať sa o jej právny názor táto ficovská banda, ktorá takú dlhú dobu okupovala orgán ochrany zákonnosti, čo už aj vrabce na strome čvirikali, ako to tam chodí...

Títo kumpáni chceli totiž realizovať nasledujúci plán, po tom čo vládna koalícia prelomí veto pani prezidentky Čaputovej. Rýchlo zneužijú právomoc generálneho prokurátora pokynom Vierke Kováčikovej na to, aby na ústavnom súde pozastavili účinnosť novej právnej úpravy zákona o prokuratúre a dovtedy budú neohrozene vládnuť prokuratúre naďalej cez Vieru Kováčikovú. Plán nevyšiel, fajka zhasla.

Hore uvedený plán sa totiz nepodarí, pretože vládna koalícia, parlament a pani prezidentka vykonali šikovný a rozumný konsenzus na legislatíve, pričom sporné body parlament vyhodil z novej právnej úpravy a tak schválil nový zákon o prokuratúre. Rýchlo sa zvolí nový generálny prokurátor, aby už konečne uťal hlavu tejto nebezpečnej hydre na prokuratúre, ktorá ju toľké roky gniavi svojimi ficovskymi praktikami.

Dávame preto v redakcii tejto cháske nie viac ako 40 dní. Nový generálny prokurátor s touto cháskou nepochybne zatočí tak, že sami skončia nie v urodzených talároch ako doteraz, ale snáď i v žalároch, čo im podľa mienenia našej redakcie už aj dávno patrí.

Tik-tak, čas je neúprosný milí "lichvári práva a chlapci kešu".

Slovensko si vydýchne, keď konečne tieto osoby budú brané na zodpovednosť za svoje skutky.