Príde si Andrej Kiska do parlamentu aspoň po pokutu?

03.04.2020

Andrej Kiska - predseda strany Za ľudí, sa objavil po voľbách pred verejnosťou iba raz. 

Na spoločnom stretnutí s tromi úspešnejšími vodcami opozičných strán, ktoré spolu utvorili vládnu koalíciu. Odvtedy bývalý prezident zmizol. Nenastúpil ani ako poslanec do NR SR. Všade miesto neho vystupuje už prakticky ako predseda strany Veronika Remišová.

Výbor Národnej rady (NR) SR pre nezlučiteľnosť funkcií udelil pokuty vo výške mesačného platu dvom funkcionárom za neskoré podanie majetkového priznania. Informoval o tom predseda výboru Richard Raši (Smer-SD). bor začal viacero konaní, opätovne sa bude zaoberať aj pokutou pre exprezidenta Andreja Kisku v súvislosti s jeho volebnou kampaňou v prezidentských voľbách

Bývalá hlava štátu mala podľa výboru NR SR zaplatiť pokutu vo výške troch mesačných platov verejného funkcionára za to, že jej získaním majetkového prospechu vznikol záväzok. Májové uznesenie výboru súviselo s financovaním Kiskovej prezidentskej kampane, ktorú mu mala robiť firma KTAG, pretože exprezident v oznámení za rok 2013 neuviedol tento vzniknutý záväzok. Čítajte TU!

Uvidíme, či aspoň pri tejto príležitosti budú mať voliči tejto najmenšej strany v parlamente vidieť svoj bývalý idol Andreja Kisku.

Bývalý prezident Andrej Kiska má svojim voličom, členom strany, ale aj hŕbe podporovateľov, ktorí mu vyjadrili počas kampane dôveru, čo vysvetľovať. Unavená a chorá bývalá hlava štátu sa utiahla do Popradu a vraj už len z východu bude pozorovať, ako sa jeho "zverencom" darí "opraviť" Slovensko. Čítajte TU!

Nešetril ho ani jeho hlavný super Robert Fico. "Andrej Kiska definitívne znevážil funkciu prezidenta Slovenskej republiky. Po prvé, je obvinený zo závažných daňových podvodov. Po druhé, hoci sa pasoval za premiéra, so svojou stranou Za ľudí sa len tesným prekročením 5 % hranice dostal do Národnej rady Slovenskej republiky. Pri takomto množstve hanby sa ani nečudujem, že sa skryl doma v Poprade," povedal pre týždenník PLUS7DNÍ predseda Smeru Robert Fico.