Robert Fico rázne vykročil do basy?

16.12.2021

Polícia zadržala Roberta Fica pred začiatkom protestu Smeru v Bratislave. Odviedla ho pre zákaz zhromažďovania a nie pre iné podozrenia. Predseda strany zvolal protestný sprievod počas lockdownu, keď je to zo zákona zakázané.

Pred začiatkom protestného sprievodu v autách, ktorý sa mal začať na Tyršovom nábreží v Bratislave, však polícia krátko po šiestej večer Fica zobrala a odviedla na policajnú stanicu.

"Ste vy normálni, ako sa správate, aký som spravil trestný čin," pýtal sa Fico policajta, ktorý ho sprevádzal do policajného auta, no líder Smeru sa ešte predtým pristavil pred kamerami.

Polícia na sociálnej sieti poskytla iba krátke stanovisko. "Dnes krátko po 18.00 h došlo k predvedeniu osoby R.F. na základe dožiadania orgánu činného v trestnom konaní," napísala polícia s tým, že podrobnejšie informácie poskytne v priebehu zajtrajšieho dňa.

No všetko nasvedčuje tomu, že Robert Fico je podozrivý z trestného činu podľa §337 TZ - Podnecovanie - teda doslovne "Kto verejne podnecuje na trestný čin alebo verejne vyzýva na hromadné neplnenie dôležitej povinnosti uloženej zákonom alebo na jeho základe, alebo na závažné porušovanie verejného poriadku, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky."

A o 20:33 poblednutý Robert Fico vyšiel z budovy polície na Sasinkovej 23 a skromne špitol, že to obvinenie z podnecovania  má už v ruke…