Ruská ruleta Andreja Kisku

22.01.2020

Ako dobre vieme, tak pán prezident Kiska má vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin daňového podvodu, ktorého sa mal dopustiť na tom skutkovom základe, že sa pokúsil od štátu vylákať vrátku DPH v horibilnej čiastke 146 000€. Podstatu obvinenia pána prezidenta a i jeho spôsob obrany voči tomuto obvineniu, pravdepodobne prihotovený na zákazku z dielne advokáta Daniela L. je detailne vysvetlený v našom článku TU.. Preto nie je potrebné ďalej sa tu o obvinení a nevšednom spôsobe obrany Andreja Kisku, ktorá vznikla znenazdajky, až s príchodom Daniela L. ako obhajcu v trestnom konaní.

Čo je však podstatou dlhodobej stratégie pána prezidenta Kisku? Od momentu kedy sa dozvedel o obvinení pána Kučkovského, tak vedel, že aj na neho príde čoskoro rad, pretože je za spáchanie trestného činu podľa polície a uznesenia o obvinení spoluzodpovedný vo forme spolupáchateľstva. Pán Kiska je domýšľavý človek, a preto musel zvoliť stratégiu, nakoľko je zrejmé, že v danom prípade sa skutok stal.

Opätovnou kandidatúrou na prezidenta Slovenskej republiky, pričom by tu jestvovali veľké šance jeho spätného zvolenia za prezidenta by oddialil možnosť trestného stíhania jeho osoby, pretože prezident požíva imunitu, a preto je vyňatý spod pôsobnosti Trestného poriadku. Znamená to, že počas výkonu funkcie nemôže byť trestné stíhaný. Opätovná kandidatúra a potenciálna výhra by mu teda len oddialila trestnú zodpovednosť o dalších päť rokov. Pri obzvlášť závažnom zločine, ktorého sa mal dopustiť však plynie premlčacia lehota v dĺžke až 20 rokov. Pre tento trestný čin totiž hrozí Andrejovi Kiskovi trest odňatia slobody až vo výške 12 rokov nepodmienečne. Tento scenár Andrej Kiska opustil.

Druhou možnosťou ako vyriešiť jeho problém s trestným stíhaním je vyhrať v opozícii voľby, aby mu pani prezidentka Čaputová, ktorá je jeho vernou priateľkou mohla udeliť amnestiu, tak aby ju parlament nemohol zrušiť (na čo má oprávnenie), čo by sa v prípade výhry opozície vo voľbách, pri súdržnosti terajšej opozície, teda mohlo podariť.

Treťou možnosťou úvahy o možnom scenári pána Kisku, ktorá ide v podstate ruka v ruke s parlamentnou väčšinou, je navoliť si" svojho generálneho prokurátora", ktorý na pokyn svojho volebného mecenáša Andreja "vybaví", že generálny prokurátor zmení názor na predmetnú trestnú vec a povie si, že napríklad chýbal Andrejovi Kiskovi a pánovi Kučkovskému úmysel spáchať trestný čin. Že oni nevedeli, že pýtať vrátku je trestné, ak sa netýka podnikateľskej činnosti spoločnosti. Proste to teda vybaví "ich človek". Alebo sa pánovi generálnemu prokurátorovi zapáči nelogická, až smiešna verzia o tom, že pán Kiska prezentoval svoje meno za cca.800 000 €, aby z neho po piatich rokoch mohol potom zarábať peniaze cez školenia a podobne, pričom za 6 rokov to už mal byť 60 000€. No povedzte sami čitatelia, nešli by ste do takého obchodu? Vložím 800 tisíc a po 6 rokoch vytiahnem 60000€, ako sa hovorí : "no nekúp to". Smiešne, ale čo iné šlo vymyslieť. Obvinený sa však môže brániť v trestnom konaní akýmkoľvek právne dovoleným spôsobom, ktoré uzná za vhodné, a to i nelogickými skutkovymi verziami.

Predošlá metóda "vybavenia" u "generálneho prokurátora" je na vlas rovnaká ako bola vyčítaná Ficovi, avšak, ako sa hovorí: "účel svätí prostriedky". U Andreja to bude predsa iné... on nie je mafián, on je ten "dobrý", čo potrebuje len troch "pomôcť". Takto to u politikov vždy začína a keď okúsia moc, tak už ich po vysadnutí na koňa ako sa hovorí "ani pán boh nedohoní".

Samozrejme, aby sme nekrvdili, prichádza do úvahy i verzia o priznaní si viny, resp. vybojovaní oslobodzujúceho rozsudku pred súdom, avšak, u politikov, ktorí vysadnú na "politického koňa" niesme na takéto konanie príliš zvyknutí.

Veď ako sa hovorí "politika je pánske huncútstvo" a Andrej Kiska sa vie správať ako pán a evidentne i ako huncút pri šibalskej žiadosti o vrátku.

Mali sme tiež možnosť vidieť papaláštstvo i pri jeho letoch z Popradu do Košíc a naopak za státisíce eur daňových poplatníkov.

Pre úpnosť spomeňme aj variantu, že sa Andrejovi podatí presadiť do funkcie ministra vnútra jeho favoritku Remišovú. Tu si však nemôže byť Andrej istý lebo Veronika už raz zradila a to rovno Igora Matoviča.

Tak pán Kiska, budeme pozorne sledovať, ktorú z horeuvedených verzií začnete používať na to, aby ste sa zbavili obvinenia. Veríme, že to bude tá čestná a pred súdom zabojujete o svoju pravdu čestne a bez pánskych huncútstiev.

V takom prípade Vám úprimne želá naša redakcia veľa šťastia a síl do súboja.