Skončí Dobroslav Trnka ako Ernest Valko?

03.12.2019

Strhne sa lavína a prokuratúru čaká "peklo", a nielen prokuratúru.

Racionálne uvažujúci človek musí vedieť, že Dobroslav Trnka predstavoval v organizme prokuratúry jej hlavu, ktorá bola a je pospájaná s jej jednotlivými článkami. A ako každá hlava aj tá Trnkova má tú dobrú ale niekedy aj tú zlú vlastnosť, že si pamätá. Pamätá si s kým, kedy, kde a čo prerokovávali, na čom sa dohodli, čo spoločne zmanipulovali, zatutlali, koho, prečo a začo niekoho vytiahli z peknej kaše, takže v tom nie sú len tí prokurátori ale aj ich "klienti", zločinci, ktorí už boli obvinení alebo obvinení byť mali a pravdaže tí "vybavovači" advokáti, ktorí pendlovali medzi prokurátormi a sudcami alebo policajtmi.

Veď to Trnka vymenoval do funkcie krajského prokurátora v Bratislave Čižnára, veď to Trnka si hýčkal na generálnej prokuratúre Kočnerovho švagra, či Ficovu sestru a jej manžela, veď to Trnka si potiahol do vedúcej funkcie šéfa odboru osobitného určenia Šufliarskeho, veď Trnka veľmi dobre vie ako zachoval "kontinuitu" jeho nástupca Čižnár, ktorý si z krajskej prokuratúry potiahol Reného Vaneka a na svoje uvoľnené miesto dosadil Kopčovú, ktorá si zasa k sebe potiahla prokurátorku Šufliarsku.

A teraz si zoberme, že v tejto situácii Trnka bude obvinený a vzatý do väzby napríklad v prípade Tipos. Priamy ohrozený je okamžite Počiatek (sprenevera 16 miliónov €), ohrozený môže byť aj jeho veľký "brat" Kaliňák, s ktorým fakticky robili všetky obchody spoločne (viď Kovošrot), rozhodne by boli ohrození všetci tí, ktorí majú niečo s peniazmi a cyperskými účtami, vo vyšetrovaní znenazdajky sa môže objaviť vtedy úspešný právny zástupca Tiposu JUDr. Ernest Valko, ktorý vyhral na Najvyššom súde SR "námietku zaujatosti voči členovi senátu" a výber týchto členov napadol aj na Ústavnom súde SR a to všetko len tri dni pred svojím zavraždením (!). Ak k tomu prirátame vyhlásenie sudcu Najvyššieho súdu SR Jozefa Štefanka, že "vplyv na rozhodovanie majú finančné skupiny a že štát vyplatil cyperskej schránkovej spoločnosti Lemikon 16 miliónov € v kauze Tipos s požehnaním Najvyššieho súdu", tak aj Sherlock Holmes by prehlásil, že to je motív na vraždu ako vyšitý. No, ak však vražda E. Valka mala mať iný motív, potom musela mať aj objednávateľov a opäť je tu celý strapec ohrozených osôb, od tých objednávateľov až po tých vyšetrovateľov a pritom tú konštrukciu, tak krásne vystavali. A to ešte nehovoríme o konzekvenciách politických, veď Počiatek bol ministrom financií, takže na zasadnutiach sedel dosť tesne vedľa Fica, tiež bol podpredsedom strany Smer, takže sedel na zasadnutiach predsedníctva vedľa Fica.

A čo a o kom Trnka všeličo vie v ďalších nášľapných mínach ako sú podvody s emisiami a rozhodnutím Ficovej vlády a ich predaji, o podvode s Glance House s desiatkami okradnutých občanov a o pravdepodobnom zmanipulovaní obvinenia (obžalovania) Číža a jeho manželky zo strany orgánov činných v trestnom konaní, o zmanipulovanom ne-vyšetrovaní prípadu Gorila či hlasu podobnému Ficovmu, o prepustení Majského z väzby, o zmanipulovanom vyšetrovaní mýtneho tendra, o Počiatkovej návšteve na jachte J&T tesne pred určením výmenného kurzu slovenskej koruny na euro ... a o desiatkach a desiatkach ďalších prípadov.

Rozvrat tohto štátu bol už dávno úspešne ukončený. To čo sa teraz vyplavuje na povrch sú len historické artefakty o tejto udalosti a u väčšiny občanov nastáva proces "uvedomovania" si tejto situácie a postupné jeho "trávenie", vstrebávanie. Tento proces je nevyhnutný na ceste k obrode spoločnosti, v tom horšom prípade k diktatúre.

Jozef Šátek, bývalý riaditeľ Odboru vyšetrovania obzvlášť závažnej trestnej činnosti