Smrtiaci speváci – alebo čo s nimi – nechať žiť, či radšej nie

17.01.2020

Vážení čitatelia, predstavte si - Dobroslav Trnka je vonku! Prokurátor Úradu špeciálneho prokurátora nenašiel naplnenie objektívnej stránky trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa...

Ako napísal na svojom profile trefne Igor Matovič: "mám skôr pocit, že pri psychickom nastavení Trnku niekto čakal, že si strelí guľku do hlavy a nebude riziko, že začne vo väzbe spievať a otvorí aj on svoj trezor," ktorý je podľa Matoviča mimoriadne bohatý.

A Igor Matovič nie je sam. Gen. Macko na svojom profile zverejnil: “Buď sú v NAKA úplní amatéri, alebo strach, že Trnka začne spievať je väčší ako vôľa po spravodlivosti. Vyzerá to tak, že smerácka úderka v NAKA len urobila predvolebné divadlo. Gratulujem!

Trvá ešte P. Pellegrini na tom, že nikto nie je chránený? Teda okrem všetkých straníckych priateľov a nominantov jeho strany?

Keď som včera písal svoj komentár k Trnkovmu zadržaniu, netušil som, že zlá predtucha sa naplní tak rýchlo. Trnka vie na všetkých príliš veľa!

A teraz si predstavte, aké by to bolo, ak bude Marián Kočner odsúdený na doživotie ako objednávateľ vraždy. Čo mu bezpochyby dýcha na krk, čoraz bližšie a bližšie. Pán Kočner sprostredkoval a vybavoval tie najšpinavšie obchody s právom, ktoré realizoval cez sudcov, prokurátorov, úradníkov. Na špinavú robotu ho neraz potrebovali i ministri, alebo iní vplyvní ľudia, ktorí sa nechceli namočiť osobne do špinavostí hrubého zrna, čo naopak, zdá sa nerobilo Mariánovi K. žiaden väčší problém. Obchod so spravodlivosťou na úrovni prokuratúry, súdov, či úradov bol predsa jeho doménou.

Čo však ostane Mariánovi Kočnerovi, ak sa naplní jeho strašidelná vízia doživotného trestu za mrežami? No predsa nová vízia - ako z toho von. Po príklade Mikuláša Černáka, je možné predpokladať, že Kočner si nebude dávať kladku na ústa a bude tiež spievať, čo mu hrdlo ráči. Ak aj pri ňom (ako sa to stalo pri Mikulášovi Č.) istý Mgr. Peter Š. z GP SR "nezabudne" 2 roky konať, tak možno bude čoskoro pri tom speve mnohým neveselo. A že to nebude spev Placída Dominga v La Scale, to vám milí čitatelia môže byť úplne jasné.

Bohatí a vplyvní podnikatelia, vysokopostavení úradníci a iné živly vládnucej kamarily sa môžu už teraz triasť urputným strachom o ich budúce zjavne neveľmi šťastné bytie. V dome temna, ktoré navodili svojim správaním totiž Marián Kočner vedel zažať svetlo a nájsť vždy cestičku ako z akéhokoľvek problému von. Samozrejme, že nič nebolo zadarmo. Z toho si pán Kočner nahonobil obrovský majetok. Niekto je finančný mág a niekto zase korupčný. Tak to proste na Slovensku chodilo a ešte stále chodí. Strach sa však dušiach zneužívačov práva, korupčníkov a iných obchodníkov so spravodlivosťou dostal na úroveň 11 z 10 stupňového strachometra.

Dnes existuje vysoká miera pravdpodobnosti, že Kočner bude nakoniec odsúdený, a to tak za vraždu ako i za markízácke zmenky. Dnes už však v podstate nehrajú samotné zmenky prím. Dôkazná situácia je tam totiž o dosť slabšia ako pri vražde Jána Kuciaka. Pri nej totiž existuje množstvo nepriamych dôkazov, ktoré vo svojom súvise môžu vytvoriť ucelený rad nepriamych dôkazov, ktoré napokon usvedčia Kočnera z objednávky tejto vraždy. Existujú už aj zdá sa aj priame dôkazy - po výpovedi Petra Tótha. Kauza zmenky je tu preto z hľadiska celkového trestu pre MK skoro nepodstatná, nakoľko trest za objednávku vraždy bezpochyby prevýši aj ten za možnú neoprávnenú výrobu zmeniek. Preto sa táto kauza stáva podružnou popri vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

A teraz späť ku potenciálnemu v budúcnosti možno celosvetovo uznávanému spevákovi s iniciálami MK.

Po odsúdení ostane našemu Placidovi MK len hnev, zášť a túžba po naplnení krvnej pomsty tým, ktorí ho mali podržať ale nepodržali. Tak ako Mikuláš Černák, tak i Marián Kočner si celkom pravdepodobne začne skracovať čas spievaním v rytme nie čača, ale basa basa.

Kočner a i jeho zverenci, ktorým vybavoval rôzne službičky, ako i tí ktorých mal na výplatnej páske, by ho asi najradšej videli späť na slobode, beztrestného. Zdá sa asi tak, ako to zvládajú u Dobroša... Alebo naopak, možno by oboch - MK i DT - chceli vidieť už iba nebohého. Pre tento dav dnes ešte stále mocných a vplyvných ľudí, ako to predviedli pri Dobroslavovi Trnkovi, je to v tejto chvíli veľmi nepohodlný stav neistoty. Veď ich musí mátať desivá predstava, že sa v cele pre výkon trestu doživotia Marián Kočner naozaj rozhodne začať budovať kariéru "operného" speváka a vyspieva originálne príbehy z miliónovej štvrte vplyvných.

Táto ich úvaha nie je ďaleko od pravdy, a to tak časovo ako i vecne. A preto ju treba mať na pamäti, možno je to pohľad už do veľmi, veľmi blízkej budúcnosti. A vedzte, tento spevák vyspieva toľko pravdivých ale i falošných nôt o bohatých a vplyvných korupčníkoch, o obchodoch so spravodlivosťou, že aj tá doteraz vyplavená špina ako zo skládky toxických odpadov bola len tým občas zapáchajúcim ale inak celkom pekným Harmaneckým potokom.

Tak hore hlavu pán Kočner, čoskoro možno začínate novú kariéru! Alebo možno nie - a bude sa spievať na kare...