V čom má Kaliňák predsa pravdu...

10.11.2020

V minulých dňoch sme boli svedkami velkej mediálnej aktivity skutočných hviezd smeráckeho ansámblu. Začal to neúspešný kandidát na predsedu Ústavného súdu alias "šéf" známy z komunikácie Mariána Kočnera - samotný Robert F. Vehementne nás poúčal o zásade, ktorá za jeho panovania temer už neexistovala - "o prezumpcii neviny".

Nikdy totiž za vlády pravého smeru neplatila, keď išlo o to stíhať a škandalizovať politickú opozíciu - či Lipšica, Grendela, Mikulca, Kisku - alebo desiatky ďaľších menej známych občanov, o ktorých majetok prejavili záujem členovia zločineckej organizovanej skupiny, údajne vedenej Norbertom B., pred ktorým sa v tejto skupine poslušne skláňali aj "giganti boja proti korupcii", ako boli generál polície Tibor Gašpar, špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, či plukovníci Hraško, Krajmer, Slobodník atď.

No názor väčšiny verejnosti na zrazu objavené "pramene práva" a to práve u Roberta F. už nikoho neprekvapia ale najmä ani nepresvedčia. Veď to každý berie len ako rétorické cvičenie jeho možnej obrany, keď mu na dvere nebodaj zaklopú kukláči...

Zato ten druhý - korunný princ - Robert prezývaný familiárne aj "Kali" to je iný kanón! Vehementne sa pustil do rozbíjania Uznesenia úradu špeciálneho prokurátora o vznesení obvinenia tejto zatiaľ 13 člennej zločineckej policajno-prokurátorskej skupiny. A ako Kali argumentuje? To bude pre väčšinu aj proti nemu predpojatých občanov prekvapujúce.

Tvrdí, že títo páni, ktorí sa podľa neho vraj len vo svojom voľnom čase stretávali, si len tak bohapusto tárali. Ak vraj aj tárali, také niečo, že "toho nestíhať", či "tamtoho naopak bezdôvodne stíhať", tak nič tým nespáchali, lebo oni na to v skutočnosti podľa Kaliho nemohli mať priamy vplyv!

Zrejme tak títo táraji nemohli svoje táranie meniť na činy napríklad ani s pomocou protiústavného vynálezu Tibora Gašpara - s obvinením za pomoci tzv. "dôkazného rizika", čo v preklade do slovenčiny znamená - "nemáme síce žiaden dôkaz, ale začneme ho stíhať a ono sa už potom niečo nájde"... proste presne v rozpore s čl. 17 ods. 2 Ústavy SR, ktorý hovorí o tom, že "nikoho nemožno stíhať bez zákonných dôvodov" - a nedostatok dôkazov o spáchaní skutku pri vznesení obvinenia je práve takéto proti ústavné stíhanie!

Tak teda, podľa Kaliho zrejme, ani ako to nazýval Tibor Gašpar "dôkazné riziko" pri vznesení nepravdivého obvinenia, by im nepomohlo realizovať ich údajné táraniny. A to inak Tibor Gašpar je skutočne človek - gigant s mysľou hodnou Billa Gatesa - veď on to bol čo vymyslel aj geniálny NAKAtok - signalizačný aparát, ktorý mu ihneď zasvietil "červene" - keď nejaký "nepodarený policajt" kdekoľvek na Slovensku nebodaj začal stíhať "nášho človeka", a tak vďaka tomu mohol Tibor G. hneď túto trestnú vec stiahnuť k sebe na prezídium a prideliť ju tomu "správnemu vyšetrovateľovi", a ak sa ten nevyviedol, použil ďaľší jeho "vynález" ktorým si udelil "právo policajného prezidenta zmeniť vecnú a miestnu príslušnosť stíhania", spravidla tak, aby to mohol prideliť bezpečne tomu správnemu "vyšetrovateľovi". No zato ich údajne podľa Kaliho tiež nik stíhať nemôže...

Takže dokončime túto zaujímavú obranu týchto chrapúňov, ako ju prednáša charizmatický "Kali" - "veď ako oni (pozn.: členovia zločineckej skupiny viď vyššie - t.j. bezvýznamný generál, plukovníci či najšpeciálnejší prokurátor) údajne mohli niekoho začať nezákonne stíhať alebo naopak zastaviť stíhanie "našich ľudí" alebo tých, ktorí si to zase kupovali za státisícové úplatky - keď nik z nich to vraj priamo nemohol urobiť- lebo oni predsa neboli ani vyšetrovateľmi týchto skutočných či vymyslených trestných činov ba ani dozorujúcimi prokurátormi?

A tu aj Kaliho neprajníci musia skonštatovať, že je bolestná pravda v slovách Kaliho! Bude naozaj eminentnou úlohou špeciálnych prokurátorov a policajtov vyšetrujúcich túto zločineckú skupinu zistiť a preukázať dôkazmi, ktorí dozorujúci prokurátori či vyšetrovatelia plnili protiprávne pokyny pánov zločincov, ktoré vyplynuli "z ich tárani vo voľnom čase", a to dokonca tak efektívne, že sa pánom zo zločineckej skupiny okrem mimoriadnych státisícových provízií za takéto služby, plnili vrecká aj každomesačne 5-10 tisícovými úplatkami!

Bude potrebné oddeliť prokurátorský kúkoľ zneužívajúci právomoci verejného činiteľa od čestných prokurátorov, oddeliť rovnaký protiprávne konajúci policajný plevel od policajtov, ktorí nepodľahli tlaku zo strachu alebo z peňazí od týchto pánov zločincov v plukovníckych a generálskych uniformách, či prokurátorských talároch a zachovali si chrbtovú kosť. Bez tohto naozaj nebude možné uveriť, že tu ide o očistu a nie len o prepriahanie... A pripravme sa, že pri tom množstve zločincov v skupine, ktorá bola doteraz obvinená, a pri sumách ktoré im tiekli do vrecák, to nebude jeden prokurátor, ani desať ale budú ich desiatky! A to platí aj o počte nečestných policajtov - vyšetrovateľov...