Vedrá “slovných výkalov” zo Slovenska na hlavu natvrdlého britského voliča

01.02.2020

Od 1.2.2020 už nie je Veľká Británia členom EÚ. To je fakt. Čo tomu predchádzalo? Len v skratke:

Ráno 24. júna 2016 výsledky volieb v referende ukázali, že 52 % voličov bolo za vystúpenie Spojeného kráľovstva z Európskej únie a 48% voličov bolo za zachovanie členstva Spojeného kráľovstva v Európskej únii.

Celkovo teda referendum dopadlo nasledovne: 17 410 742 voličov t.j. 51,89% bolo za ale až 16 141 241 voličov t.j. 48,11% bolo proti brexitu.

Politikom v Británii napokon nezostalo nič iné iba vôľu ľudu rešpektovať. Však ide v prípade Veľkej Británie o takmer 300 ročnú parlamentnú demokraciu a nik by si tam v konečnom dôsledku nedovolil takto prejavenú vôľu nerešpektovať.

Vo Veľkej Británii sa v rámci  demokracie menšina v daných politických organizačných štruktúr podriaďuje rozhodnutiam väčšiny a táto väčšina je zároveň zaviazaná k rešpektovaniu neodobrateľných práv menšiny. 

A menšina rešpektuje výsledok volieb. Nie ako v niektorých mladých stredoeurópskych “demokraciách” - ak voľby nevyhráme - pôjdeme do ulíc...

Ako však zareagovali na posledný vývoj v Británii tí "najpovolanejší" - vybraní mainstreamovi "novinári" na Slovensku?

Citujeme z jedného slovenského denníka, ktorý aj keď sa rád vydáva za mienkotvorný, celkom iste už dávno sklzol navidomoči do manipulatívne - bulvárnej podoby:

"Celý príbeh brexitu je dokonalým symbolickým odkazom toho, ako v dnešnom svete vyhráva, a zrejme aj nakoniec zvíťazí iracionalita. Ako rôzni podvodníci bez štipky mravných zábran dokážu manipulovať masami tými najsprostejšími klamstvami a zneužívajú na to najprízemnejšie zvieracie pudy v nás. Ako si populisti robia rukojemníkov zo všetkých ostatných len preto, aby sa v tom lepšom prípade mohli pár minút cítiť dôležití, v tom horšom to skombinujú ešte aj s akýmsi patetickým mesianistickým komplexom. Odkazom, že ak má pravda súťažiť s klamstvom a zložitosť života s heslami, rozum musí nevyhnutne prehrať," napísal redaktor tohto denníka.

Čo na to povedať? Takto si teda časť nášho mainstreamu predstavuje svet. Oni proste rozhodnú, čo je pre vás občanov - bezduché tvory - to naozaj dobré!

Keby totiž tento pán napísal svoj názor, že sa mu napríklad osobne zdá, že to nie je pre VB najlepšie riešenie a že čas iste ukáže, ako je to naozaj - tak nech sa páči! Má na ten názor plné právo.

Ale napísať to spôsobom, že tí ktorí rozhodli, sú len zmanipulovaní úbožiaci u ktorých rozhodli "najprízemnejšia zvieracie pudy", a vyliať popri tom aj ďalšie vedro "slovných výkalov" a to na britského plne autonómneho a slobodného voliča, tak to je hodne cez čiaru - vážený slovenský najmúdrejší mainstream ...

Zároveň však tým slovenský mainstream, dozaista však len nechtiac ukázal aj slovenskému voličovi, čo ho čaká, ak si náhodou dovolí odvoliť v nadchádzajúcich voľbách inak, ako mu to tunajší mainstream už dlhšie diktuje...

Pritom sa nedá nepovedať aj to, že táto redakcia je zhodou okolností aj sama o sebe zvláštny úkaz. Pluralita názorov bola v tejto redakcii už dávno dôsledne eliminovaná. Aj keď je na jej čele žena - redakcia vystupuje navonok názorovo vždy ako jeden muž. Dva rôzne uhly pohľadu na tu istú vec tam veru nikdy nenájdete . Toto "zlo demokracie" sa im podarilo už dávno dôsledne vymýtiť. Majú tam vždy len jeden ale o to viac zaručene "Správny názor". Táto redakcia si mysli, že ich dennik je “mienkotvorný”. To by však musela z neho vyžarovať sila ducha.  A z neho vyžaruje len nenávisť voči inému názoru a slepá tendenčnosť. 

Skúste totiž povedať, napísať - či inak obhajovať - iný názor na vec, než tento denník! To uvidíte! Ak si náhodou na niečí impulz nepríde po vás nebodaj NAKA, tak minimálne Vaše právo na slobodu prejavu bude znosené pod zem... odskúšala si to už aj prezidentka Čaputová, do ktorej sa za iný názor než mal on, naviezol iný redaktor tohto denníku (prezývaný vraj “rytier krabicového vína”) čítajte TU!

Tu na Slovensku totiž iba mainstream má toto právo, ako to vidíme, keď sa ním rozhorčene a vehementne oháňa v ojedinelých prípadoch, keď musí niesť súdnu zodpovednosť za svoje názory.

Takže sa zdá, že nám totiž tento mainstream fakticky ukradol ústavné - občianske právo - na slobodu prejavu a ani sme si to nevšimli...