Veľká noc - zajačikovia s vakcinačnými striekačkami

12.03.2021

LAJOSMIZSE, Maďarsko (Reuters) - S príchodom jari a vakcínami COVID-19 v nedohľadne posiela maďarský cukrár Laszlo Rimoczi

svojmu okoliu správu nádeje na Veľkú noc vytvorením čokoládových zajačikov, ktorí držia vakcínové striekačky.

Rimoczi uviedol, že vakcíny vyrobené z jemnej talianskej čokolády a posypané strieborným práškom na farbenie potravín signalizujú, že existuje východisko z pandémie koronavírusov.

Na rozdiel od jeho vianočných čokoládových Santov už Rimocziho zajačikovia nenosia masky.

"Vakcíny nie sú vôbec naplnené, jedná sa iba o stopercentne kvalitné talianske mlieko alebo tmavú čokoládu," uviedol Rimoczi, keď formoval čokoládové vakcíny vo svojej malej dielni v Lajosmizse, 70 km južne od Budapešti. .

Rimocziho obchod - vyrába čokoládové pochúťky a predáva ich v malom obchode vo svojom dome - utrpel straty, keď minulý rok pandémia zasiahla. Jeho zatiaľ najväčším hitom boli maskovaní Santovia.

"Pre tých, ktorí si myslia ... že zničím dobrú náladu detí na Veľkú noc, môžem ako alternatívu urobiť zajačikov aj bez vakcín," dodal Rimoczi.

Rimoczi sa zaregistroval do vládneho očkovacieho programu a teší sa na získanie ockovania skutočnou vakcínou COVID-19, ale musí čakať na výzvu svojho rodinného lekára.