Vojna o trón generálneho prokurátora začína

21.01.2020

Jednou z najkľúčovejších pozícií spomedzi štátnych orgánov v našom štáte je bezpochyby prokuratúra. Jej fakticky neobmedzeným vládcom je podľa našich zákonov generálny prokurátor. Ten je monokratický vládca všetkých podriadených prokurátorov a prokuratúr.

Volebné obdobie generálnemu prokurátorovi JUDr.Čižnárovi končí 13.7.2020. Je teda logické, že sa bude voliť v parlamente nový generálny prokurátor, ktorého bude musieť menovaním do funkcie aprobovať aj prezidentka republiky pani Zuzana Čaputová.

V minulosti bola Slovenská verejnosť zvyknutá v tejto súvislosti na všeličo, dokonca aj na nahrávky o kupovaní zástupcov ľudu v NR SR za 30 000€ za hlas pre vyvoleného generálneho prokurátora, ktorý bude vyhovovať oligarchom, či konkrétnemu oligarchovi, ktorý ho možno neskôr bude využívať pre vlastné účely, najmä na zastrašovanie nepriateľov a nepohodlných ľudí nezákonným trestným stihaním, väzbou a policajnou šikanou.
 
Podľa nahrávok Kočnera a Trnku mal aj jeden z najmocnejších oligarchov vraj minúť na kupovanie hlasov pre Trnku 1000 000 €. Teda kúpil 33 hlasov v NR SR pre “svojho” generálneho prokurátora, ktorý potom asi splnil, čo len si zamanul a to presne podľa objednávky od svojho vplyvného mecenáša. Aspoň počas jeho kraľovania generálnej prokuratúre. Neskôr sa karta obrátila, ako je taktiež zrejmé z nahrávky Kočner - Trnka, tak Trnka dokonca údajne toho istého oligarchu vydieral. No, je to celkom pochopiteľné, medzi mafiánmi, ktorí zjavne kraľovali generálnej prokuratúre, sa totiž česť a to ani tá zbojnícka - nenosí. V tejto skorumpovanej chase totiž platí jediné pravidlo. Ako vravia bratři Česi : "Za peníze v Praze dům".

To bola stručná prechádzka históriou najmenej jednej z volieb generálneho prokurátora.

Na trón prokurátorov však teraz usadne iný prokurátor, ktorý bude volený novým parlamentom, ktorý má doposiaľ nejasné zloženie. Všetky opozičné partaje sa zhodujú, že treba zmeniť zákonom voľbu generálneho prokurátora. Žiaden konkrétny návrh, ako si to predstavujú, však neprišiel.

Vyhrá u nich nakoniec sebectvo a blízky cieľ rýchlo zrušiť obvinenie sebe a blízkym napriklad v prípade bývalého prezidenta Kisku? Vymeníme Čižnára, ktorý je zdá sa za Fica iba trápnou politickou figúrou za inú politickú figúru ? Tento raz opozičnú? Je toto cieľ a toto tá Slovákmi reálna očakávaná zmena? V štýle nie "nová metla dobre metie" ale “metie ako chceme my”? Je toto tá systémová zmena pre všetkých? Alebo opäť len zmena v prospech seba a “našich” kumpánov a začne sa postupne nová vláda “našich” ľudí - tentoraz takzvaných "žaludí"?

Boj sa opäť totiž presunie medzi chuť vládnuť pevnou rukou za pomoci korupcie, ovplyvňovania za zneužitia zákona, alebo pocit povinnosti nastoliť občanmi tak vytúženú spravodlivosť a nezávislosť funkcie generálneho prokurátora, aby konečne platilo  reálne “padni komu padni”.

Je to večná otázka ľudstva, odkedy mu boh vdýchol život. Budem konať egoisticky, sebastredne, nezákonne, alebo v prospech všetkých občanov, spravodlivo a zákonne. Budem hľadieť na spravodlivosť pre všetkých a premením štátny aparát na funkčný a to v prospech všetkých?

To je otázka, ako by povedal Hamlet. Pravdou je, totiž, že už každý  mysliaci cíti, “že je niečo zhnité v tom štáte Slovenskom”. Každý vie, že je na čase tento vred, v podobe skorumpovanej a prehnilej prokuratúry, tak ako to je od čias Dobroša Trnku a zda sa dokonca doteraz, úplne chirurgicky vyliečiť. A úplne ho tak zbaviť aj možnosti akokoľvek zasahovať protiprávne do života jednotlivcov, týmto nebezpečným, bohužiaľ,  už zdá sa len politicko-mocenským nástrojom hrozby.

Jedinou schodnou cestou ako vymaniť voľbu generálneho prokurátora z rúk oligarchov podplácajucich parlament, či prehnane ambicióznych politikov, ktorí túžia sami ovládnuť a zneužiť trón prokurátorov,  je vymaniť ho spod voľby parlamentu.

Ten je ľahko ovplyvniteľný, ako už jasne preukázala minulosť v podobe videonahrávky, či už  politikov, či vybraných predstaviteľov  GP SR, rôzne poprepletaných s oligarichistickou mafiou, ktorí v nich  sami priznali, že hlasy poslancov pre voľbu GP boli zjavne kúpené.

Práve na tomto, ako sa hovorí, teste lakmusového papieriku, sa ukáže, ktorá z politických partají reálne chcela zmenu, a ktorá len chcela uchopiť kormidlo zlodejiny a pokračovať v šľapajách toľko okydávanej v súčasnosti dominantnej partaje, ktorá svojim 44% víťazstvom v roku 2012 zničila nielen seba ale najmä základy právneho štátu na Slovensku.

Nedá sa totiž rovnakou schémou dokázať rôzny výsledok.

Bude teda veľmi veľmi zaujímavé, či títo politici s novým mandátom,  to myslia naozaj vážne s tým stokrát opakovaným “padni komu padni”, alebo len potrebujú na trón prokuratúry dosadiť svoju bezduchú bábku, ktorá bude plniť tentoraz pre “zmenu” ich politické pokyny a stíhať alebo nestíhať podľa ich pokynu a nie podľa toho, čo proklamuje zákon.

Ak nová vláda skutočne bude chcieť prinavrátiť spravodlivosť do rúk občanov, tak im ju odovzdá práve právom na priamu voľbu generálneho prokurátora. Ak nová, opozičná vláda zlyhá v tomto bode, bude to zároveň aj zárodok jej vlastného rozpadu a Slovensko začne opäť prešlapovať na mieste. Zlepenec nevydrží a bude nutné ho opäť rozpojiť.

Dúfajme, že sa nám nenaskytne po parlamentných voľbách pohľad známy z dôb len nedávno minulých, kedy budú sprostredkovatelia oligarchov pobehovať po parlamentnej kaviarni s ponukou pre týchto "nových politikov" avšak so “staronovým spôsobom korupčného podnikania” a navolia nám nového Trnku, či Čižnára, ktorí už preukázali, že slúžia nie občanom ako statoční prokurátori ale iba svojim pánom verne ako lokaji...

Takže milí politici, ktorým už skoro nik, čo i len trochu racionálny, neverí v tejto ťažko skúšanej krajine - toto je veľká výzva pre vaše svedomie!

Uveďte na trón skutočného nominanta občanov a to po priamej voľbe generálneho prokurátora, ktorú nám umožníte a potom vám možno uveríme, že to “padni komu padni” je z vašej strany myslené naozaj vážne.

Slovenská republika potrebuje spravodlivosť, je to to najdôležitejšie, čo nám má občiansky štát prinášať avšak zdá sa, že očividne si túto  funkciu  27 rokov vôbec neplní!

AKTUALIZÁCIA:

Ľudia! Začína to byť jasné - oni vás pri tej voľbe NECHCÚ! Vyhralo sebectvo politikov!

31.1.2020 Po zverejnení nášho článku sa zrazu pomaly každá opozičná strana ozvala so svojim názorom na voľbu generálneho prokurátora. 

A div sa svete - všetci chcú ponechat voľbu vo svojich rukách! Mali sme asi pravdu, keď sme povedali, že na tejto voľbe sa ukáže, ako to naozaj myslia. Priama voľba ľuďmi sa im zrazu nijako nepozdáva... 

Takže evidentne ani u opozície, nie je záujem na skutočnej  zmene - iba na zmene tých, ktorým bude “musieť” byť nový GP poplatný! Čítajte TU!