Zločinné spolčenie na Úrade vlády?

02.07.2021

Začína byť peklo, teda s(S)merom k .. oné ... Ficovi a spol. alebo inak, kde kopali jamu a už je príliš hlboká, aby z nej vyliezli. Možno im z nej aj pomôžu, ak sa budú kajať. 

Ak sa nad Tatrou blýska a hromy divo bijú, tak v podtatranskej politike začína byť až príliš horúco. Asi tak by som vyjadril prebiehajúcu studený front a jeho kontrast s našimi politikmi. 

Len pre osvieženie pamäte alebo pre tých mladších, niečo podobné sa na Úrade vlády už stalo a to za premiérovania Mečiara, ktorý si v roku 1995 v nočných hodinách k sebe na koberček pozval vtedajšieho generálneho riaditeľa sekcie vyšetrovania MV SR Vladimíra Lamačku a nechal sa od tohto podrobne informovať o dôkaznej situácii v prípade zavlečenia prezidentovho syna M. Kováča do Rakúska. 

Alebo, keď mňa i P. Vačoka v noci zavolal na ministerstvo vtedajší minister vnútra Ĺudovít Hudek a chcel za účasti vtedajšieho generálneho prokurátora Michala Vaľa nás presvedčiť, že si v tomto prípade nesprávne vysvetľujeme dôkazy proti SIS a jej riaditeľovi I. Lexovi. Ja som takéto stretnutie odmietol. 

Je jasné, že ak sa rázne nezakročí už v prvom prípade, tak podobné maniere politikov sa budú opakovať, čo sa aj v prípade expremiéra Fica a spol. aj stalo. O tom, že takéto stretnutie bolo, za účasti tých, ktorých Imrecze uvádza, teda Fica, Kaliňáka, Gašpara, Bodora, Imreczeho, Makóa a Kažimíra nemám najmenšiu pochybnosť. 

Tiež nemám žiadnu pochybnosť o tom, že takéto stretnutie ústavných funkcionárov s vyššími štátnymi úradníkmi, ktorého predmetom bolo vyšetrovanie daňového zločinu a "podozrivou" osobou bol vtedajší prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska je zločinné spolčenie sa proti hlave štátu, pričom došlo k zneužitiu právomocí všetkými prítomnými podozrivými osobami. 

Do tejto zločineckej skupiny treba zahrnúť aj ďalších, ktorým boli závery z "porady" pretlmočené formou príkazov a to svojím podriadeným (riaditeľ NAKA) riaditeľovi finančnej polície a jej zástupcovi až po konečného adresáta - vyšetrovateľa, ktorý tieto pokyny zrealizoval, tiež po línii ministerstva financií a finančnej správy. Pravdaže je treba vykonať podrobnú previerku zákonnosti postupu dozor vykonávajúceho prokurátora. 
 
A pre niekoho začínajú dlhé a bezsenné noci, niektorí možno skočia aj "hopsa hejsa do Brandejsa", slovensky do Dubaja.
Jozef Šátek, bývalý elitný vyšetrovateľ