ZLODEJ KRIČÍ, CHYŤTE HO!

19.08.2020

Podľa dnešnej informácie TASR "Slovenská advokátska komora (SAK) navrhuje regulovanie odmien za právne služby poskytované Slovensku. V otvorenom liste predsedovi vlády SR Igorovi Matovičovi (OĽANO) to uviedol predseda SAK Tomáš Borec." TASR o tom informovala hovorkyňa SAK Alexandra Donevová.

"Dovoľte mi konštatovanie, že ponuka právnych služieb sama o sebe nemôže byť pochybením," pripomenul Borec. V liste sa zastáva kolegov z advokácie a zároveň ponúka spoluprácu komory pri zisťovaní a disciplinárnom postihovaní možných pochybení pri právnych službách poskytnutých štátu.

Ako riešenie navrhuje Borec zákonné regulovanie odmien pre advokátov, ktorým by sa dalo predchádzať špekuláciám a možným pokušeniam na strane objednávateľa právnych služieb.

Nakoľko je táto snaha SAK a hlavne jej predsedu pána Tomáša Boreca, známeho aj z tzv. Panama papers (zakladanie firiem v daňových rajoch na obchádzanie zdanenia doma), naozaj aj úprimná si môžete urobiť názor z nasledovného.

Pán Borec a jeho kumpán - známy zase z komunikácie najznámejšieho slovenského mafiána Mariána Kočnera - pán Vladimir Kán, uzavreli zmluvu s Národnou bankou Slovenska na úctyhodnú sumu 2,000.000,-€ (slovom : dva milióny) za zmarenie pohľádavky 32 mil €, ktorú má spoločnosť Rapid life životná poisťovňa a.s. voči NBS! A to pritom na tieto peniaze čaká 15 tisíc jej klientov a to už od roku 2009...

Keďže tento list adresoval pán Borec priamo premiérovi, nedá nám neupozorniť pána premiéra na to, že pán Vladimir Kán, o ktorom sa priamo v spise policajnej akcie "Búrka" (13 obvinených sudcov) píše ako o úplatkárovi a ovplyvňovačovi súdnych rozhodnutí ale spomina sa v tomto duchu i v komunikácii Mariana Kočnera, má okrem toho aktuálne miliónové zákazky podpísané so statnymi orgánmi aj v súčasnosti. Možno by stálo za to, zamyslieť sa, či je to morálne únosné - stačí sa pozrieť na zmluvy tejto kancelárie Ecker-Kán s ministerstvom hospodárstva - že vláda alebo ministerstvá financujú v státisícových sumách chod kancelárie takéhoto "advokáta"...