A je to jasné - v roku 2024 bude kandidovať za prezidenta USA Trump, Meghan Markle a Joe Biden!

26.03.2021

Potešiteľnú správu priniesli dnes svetové agentúry. Muž, ktorý spadol na schodíkoch lietadla nie raz, nie dvakrát, ale trikrát, bude vo veku 82 rokov opäť kandidovať za prezidenta Spojených štátov amerických. Áno, Joe Biden, 46. prezident USA, na prvej tlačovej konferencii po nástupe do funkcie potvrdil, že má záujem o post najmocnejšieho muža planéty aj o 4 roky.

Na otázku, či sa bude spolu s ním uchádzať o post viceprezidentky jeho pravá ruka Kamala Harissová, povedal, že to považuje za samozrejmé.

Novinári sa potom pýtali Bidena, či očakáva, že Trump bude kandidovať vo voľbách v roku 2024. "No tak, nezamýšľal som sa nad tým, netuším, neviem, či vôbec bude republikánska strana!" povedal Biden so smiechom. Úradujúci prezident zdôraznil, že sa považuje za fatalistu a najradšej pracuje na realizácii konkrétnych cieľov, ktoré si sám stanoví.

Škoda, že sa novinári nespýtali Joea aj na manželku princa Harryho - Meghan Markleovú - ktorá tiež intenzivne koketuje s myšlienkou kandidovať  za prezidentku USA v roku 2024...

Novinári sa J. Bidena pýtali aj na stiahnutie amerických vojakov z Afganistanu a či dodrží dohodu, ktorú podpísal predchádzajúci prezident. Biden poznamenal, že nevie si predstaviť, žeby v roku 2022 boli americkí vojaci v Afganistane, pokiaľ ide o ich stiahnutie do 1. mája 2021, ako bolo dohodnuté s militantným islamistickým Talibanom, Biden uviedol: "Bude ťažké dodržať termín 1. mája. K stiahnutiu musí dôjsť bezpečne a usporiadane. USA preto toto budú konzultovať so svojimi spojencami."