Krátke komentáre
 

Slovenskom otriasajú videá, kde sa otvorene bavia údajný bývali šéf podsvetia Popradu Reichel alebo ďalší poskok podsvetia, či sám Andrej Kiska o jeho kšeftoch, ktoré prebiehali počas "podnikateľských aktivít" v Poprade a okolí. Konštatuje sa tam, že samozrejme pán exprezident vedel, že pozemky, ktoré kupoval boli ukradnuté a podvodom získané cez...

Slovenská republika je štát, ktorý navidomoči nemá žiaden problém poškodiť práva svojich občanov. Obzvlášť závažným problémom je, keď štát poruší práva občanov v trestnom konaní, napríklad keď občana nezákonne trestne stíha a nič nezvyklé nie je ani nezákonná väzba, či neodôvodnené sledovanie alebo dokonca odposluchy.

Práve sme popísali spôsoby bačovania nezávislého primátora Košíc Ing. Poláčeka a tuhľa aj z Bratislavy je sa čo naučiť. Najnovšie primátor Vallo zrejme chce riešiť zvýšené náklady mesta Bratislava okrem zvýšených dani aj z pokút ktoré nadelia mešťanom.

Ing. arch. Matúš Vallo je slovenský architekt a od roku 2018 primátor Bratislavy.

Odrazom dnešnej doby je aj román Arpáda Soltésza s výstižným názvom - Sviňa. Čo motivovalo nepochybne inteligentného a rozhľadeného novinára na spísanie takéhoto vážneho diela s takým šokujúcim titulom?

Najnovšie zverejnené štatistiky v Spolkovej republike Nemecko (SRN) o pašovaní drôg indikujú, že množstvo heroínu, kokaínu a extázy zachytené nemeckými colnými orgánmi prudko vzrástli za posledné dva roky. Uvedené oznámila na svojich stránkach nemecký štátny rozhlas Deutsche Welle (DW).

Česká televízia NOVA na svojom portáli priniesla bombastickú šokujúcu informáciu o tom, že na planéte Zem zavládne čoskoro malá doba ľadová. Je to pomerne šokujúce najmä po skoro tridsaťročnom masírovaní verejnosti zo strany masmédií s otepľovaním ako globálnou hrozbou.