Krátke komentáre
 

Prvá viceprezidentka Policajného zboru (PZ) Jana Maškarová odmieta tvrdenia vo výpovediach bývalého námestníka SIS Borisa Beňu i niekdajšieho riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa.

Včera - 19. júna - oslávil svoju osemdesiatku Václav Klaus. I keď sa názory na jeho osobnosť ako politika diametrálne rozchádzajú, považujeme za primerané, aby sme citovali z blahoprajného listu, ktorý mu poslal prezident Miloš Zeman:

Ako povedal Josef Švejk: "Na vojne sa vždy chľastalo a chľastať bude!" To platilo o C.K. armáde, ale s hojnými príhodami pod vplyvom "ohnivej vody" sa to hemží aj v kultových filmoch Čierni baróni či Tankový prápor.

Poznáte to - vrtuľníkový prístup rodičov k deťom. To značí, že rodič zvrchu pozorne sleduje, čo jeho dieťa robí, pomáha mu a odstraňuje prípadné prekážky. Aj my, Európania, môžeme byť hrdí, že máme takých priateľov, ktorí sledujú každý náš krok a v prípade pochybenia nás na to "láskavo" upozornia, keď treba pokričia alebo vrazia jednu výchovnú....

Zdalo sa, že britský Boris, plným menom Boris Johnson, britský premiér, sa poučil a už "nestrčí hlavu opäť do chomúta". Po poslednej májovej sobote opak je pravdou. Boris do toho praštil a prestúpil opäť do ligy ženáčov. Hoci by nevesta mohla byť jeho dcérou, hold, čo narobíš. Láska, je láska a srdcu neporučíš. Zlé jazyky tvrdia, že trocha aj...

Francúzsky prezident Emanuel Macron varoval, že Francúzi stiahnu svojich vojakov z republiky Mali, ak sa po druhom prevrate za posledných deväť mesiacov táto republika obráti na tvrdý islamistický kurz.

Bukurešť - Lietadlo z flotily bývalého rumunského komunistického prezidenta Nicolae Ceausescu sa po urputnom súboji viac než stovky zberateľov predalo v aukcii za 120.000 eur. Informovala o tom agentúra AFP.