Krátke komentáre
 

Spojené štáty vo svojej reakcii na návrhy RF týkajúce sa bezpečnostných záruk neodpovedali na tú najdôležitejšiu otázku - o nerozšírení NATO na východ, uviedol ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.

Kým celá EÚ zozelenela a vypína klasické a jadrové elektrárne, u najväčších hriešnikov v Číne a USA je to naopak. Dôsledkom je, že tu v EÚ nastali energetické suchoty a keď prestane fúkať a je noc, "ekologicky nenávidené" elektrárne zachraňujú Európu pred prípadným blackoutom. Dokonca sa rozhádali štáty EU, a to Česko a Poľsko ohľadom ťažby hnedého...

Americké námorníctvo a lodenice sú veľmi opotrebované a nedokážu sa s problémom vyrovnať, uviedol šéf veliteľstva amerických síl flotily admirál Daryl Caudle. Vojnové lode sa neopravujú a termíny dodania nových sa neustále posúvajú. K čomu to povedie informuje Andrej Koc v príspevku pre RIA Novosti.

Zdá sa, že prezident Biden bol v pondelok zachytený horúcim mikrofónom, keď nazval korešpondenta Fox News "hlúpou sviňou" po tom, čo novinár položil otázku o inflácii. Nie je jasné, či prezident vedel, že jeho mikrofón je stále zapnutý, no tento moment zachytila aj kamera.

Jeseň bola na českej politickej scéne veľmi hektická. Prebehli parlamentné voľby, ktoré vyhralo Babišovo ANO, ale vládu nakoniec dávalo dohromady 5 subjektov združených do dvoch koalícií. Do toho prišlo ochorenie prezidenta Miloša Zemana. Česi museli riešiť, čo s tým. Nedočkaví proti babišovskípolitici chceli čo najskôr ku korytám a s pomocou...

Európska komisia (EK) chce do roku 2040 postupne ukončiť vykurovanie budov plynom a ďalšími fosílnymi palivami, informovala o tom ČTK. Prísnejšie ekologické pravidlá majú platiť aj pre výstavbu nových budov, ktoré navyše nebudú môcť od roku 2030 produkovať žiadne emisie. Od roku 2027 potom ľudia prídu o nárok na podporu vykurovania plynovými...

Prezidentka Zuzana Čaputová postupovala správne, keď v roku 2019 rozhodla, že Jozefa Hudáka nevymenuje na post viceguvernéra Národnej banky Slovenska.
Ústavný súd totiž nevyhovel jeho ústavnej sťažnosti, v ktorej namietal, že prezidentka porušila jeho základné právo na rovný prístup k verejnej funkcii.
Prezidentka Jozefa Hudáka nevymenovala do...

Takmer tretina Američanov uviedla, že za posledné tri mesiace nenavštívili lekára pre obavy z ceny týchto služieb, uviedla CBS News s odvolaním sa na nedávnu štúdiu. Zároveň, ako je uvedené v článku, počet tých, ktorí sa neponáhľajú vyhľadať lekársku starostlivosť, prudko vzrástol aj medzi rodinami, ktoré majú dobrý príjem - viac ako 120 tisíc...

Títo zjavne "nesvojprávni" výtržníci - inak záchranári - predvedení políciou za účelom identifikácie dokonca neľutujú, že "nehoráznym spôsobom" protestovali proti tejto "najlepšej vláde v histórii SR", ako ju nazval už bývalý premiér z Trnavy.

Americké ministerstvo obrany nebude stíhať vojakov zapojených do augustového náletu bezpilotných lietadiel v Afganistáne, pri ktorom zahynulo 10 civilistov vrátane siedmich detí. Ako uviedla stanica CNN podľa kritikov Pentagon urobil "šokujúce" a "nebezpečné" rozhodnutie.