Krátke komentáre
 

Pred pár hodinami sa nám dušovali na hearingu unisono nádejní vrchní prokuratori, že sa "s nikým nekamarátia", "nikde nechodia iba do roboty a domov" a pod.

V USA sa 3.11.2020 konali prezidentské voľby. Sú to už dva týždne a výsledok je zatiaľ v nedohľadne. USA sú ešte stále pre mnohých vzorom demokracie a aj naši politici k nim vzhliadajú s veľkou úctou. Čo je "americké", to je najlepšie. Bohužiaľ tzv. "tuzexový efekt" pôsobí aj po 30-tich rokoch na mnohých obyvateľov východnej Európy uhrančivo.

Po dlhodobom bádaní úradníkov v Bruseli (ktorých sú mimochodom tisíce a majú nárok na niekoľkonásobne vyššiu penziu ako podnikateľ, ktorý tomuto štátu odvádza mesiac čo mesiac maximálne odvody do sociálnej poisťovne) bolo prostredníctvom hlavy Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej publikované jedno z "najzávažnejších zistení" v histórii EÚ:...

Každý národ má svoje míľniky a udalosti, ktoré si každoročne pripomína. Hlavne v súčasnej zložitej dobe je potrebné, aby sme poznali našu históriu, boli na ňu hrdí a brali si z nej poučenie. Niekedy, hlavne mladá generácia sa málo zaujíma o to, čo sa stalo. To sa odráža v anketách o českých a slovenských dejinách, napríklad o 17. novembri, kedy...

Ako uviedol denník MailOnline News 8. novembra Melania Trumpová, manželka prezidenta USA, počíta minúty, kedy Donald Trump skončí v Bielom dome, aby požiadala o rozvod ich 15-ročného "transakčného manželstva".

Viedenský teroristický útok má 4 obete a 22 zranených. Spáchal ho stúpenec islamského štátu, ktorý je označovaný ako teroristická organizácia. Atentátnikom je 20 ročný Kujtim Fejzulai, ktorý má korene v severnom Macedónsku a je občanom Rakúska. Útočník bol vyzbrojený automatickou zbraňou, pištoľou a mačetou.

Podpora rodiny sa opäť rozširuje. Ste z toho prekvapení? Nemusíte. Prekvapenie sa nekoná. Reč bude o našich susedoch v Maďarsku. Maďarsko je v poslednej dobe prezentované ako "neposlušný" štát Európskej únie.

V uplynulých týždňoch európska diplomacia "dosiahla" významné úspechy, keď jej protesty voči vyčíňaniu extrémnych síl v rámci rôznych ohnísk napätia berú účastníci tak vážne, ako petíciu občanov Horného Kolačkova.