ZAHRANIČNÉ VZŤAHY

"Je nepravdepodobné, že rusko-americký summit bude účinný, pretože Washington vo svojej agende nezohľadňuje záujmy Ruska," tvrdí amerikanista Vladimír Vasilievz akadémie vied Ruska. Expert pre portál Pravda.ru komentoval telefonický rozhovor amerického prezidenta Joe Bidena a prezidenta Ruska Vladimíra Putina.

Litva sa naďalej zbavuje obchodu a tranzitu s Bieloruskom a Ruskom a agituje na samovražedné kroky aj svojich susedov Lotyšsko a Estónsko. Politicky chce zasahovať do ekonomických zákonov.

"Sľub amerického vedenia podporiť plán Kyjeva na znovudobytie Donecka, Luganska a Krymu je takmer taký prázdny ako prísľub britskej vlády o pomoci Poliakom v prípade nemeckého útoku na Poľsko, ktorý bol daný v roku 1939," uviedol Douglas McGregor, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve. Ako píše v materiáli pre The American...

9. apríla oznámil Buckinghamský palác smrť Filipa, vojvodu z Edinburghu, manžela britskej kráľovnej Alžbety II. Princ zomrel iba pár mesiacov pred jeho storočnicou. Kráľovský pár bol v manželstve takmer 74 rokov, čo je najdlhší zväzok zo všetkých britských panovníkov. Pripomeňme si, ako sa začal príbeh princa Filipa a Alžbety II.

Slovensko má priamu hranicu s Ukrajinou. To, že napätie u nášho suseda sa každou chvíľou zvyšuje nie je žiadnym tajomstvom. Ukrajina sa začala pripravovať na vojnu. Otázkou je - s kým chce bojovať? Tvrdí, že od r. 2014 (po Majdane) je vo vojne s Ruskou federáciou. K dnešnému dňu však vojnu Rusku nevyhlásila, naopak - od svojho najväčšieho...

Nepríjemný okamih zažila na stretnutí s tureckým prezidentom predsedníčka Európskej komisie (EK) keď sa jej "ušlo" len miesto na gauči, keď prišla diskutovať o právachžien a myslela si, že je to na programe dňa, píše o tom TheGuardien. Po "výprasku" Josepa Borella, podpredsedu EK v Moskve, prišlo druhé fiasko v Turecku. To svedčí, že EÚ, ako...

"Ukrajina už dlho deklarovala svoje ašpirácie stať sa členom NATO, ale o tejto otázke musia rozhodnúť všetci členovia aliancie," uviedla v utorok hovorkyňa Bieleho domu Jen Psakiová.

USA sa všemožne snažia zasahovať do ruského plynovodu Nord Stream 2, zároveň však nakupujú čoraz viac ropy z Ruska. Ako vysvetľuje rakúsky denník Der Standard, je to spôsobené sankciami USA voči iným krajinám, kvôli ktorým je Washington nútený zvyšovať dovoz ropy z Ruska.