STANOVISKÁ A NÁZORY 

Zverejenené príspevky neodrážajú vlastné stanoviská     redakcie

"Neustále diskusie o možnej ruskej "invázii" sú neopodstatnené, ale ak by k nej došlo, Európa sa stane len lepšia," taký prekvapivý názor vyjadril americký politológ Selwyn Duke v článku pre online americký magazín American Thinker.

V mar­ci 2021 pad­lo v Bra­zí­lii veľ­mi váž­ne roz­hod­nu­tie Naj­vyš­šie­ho sú­du Bra­zí­lie vo ve­ci Sergia Mo­ra, bý­va­lé­ho vy­šet­ro­va­cie­ho sud­cu ko­rup­čnej kau­zy s náz­vom Ja­va La­to. Potvr­di­lo sa, že sud­ca Mo­ro bol za­uja­tý a ma­ni­pu­lo­val trest­ný pro­ces s bý­va­lým pre­zi­den­tom Lui­som Ig­na­ciom Lu­lom da Sil­va. Ten...

Americký kongresman Thomas Massie na Twitteri zverejnil fotografiu, na ktorej s členmi svojej rodiny pózuje so zbraňami pri vianočnom stromčeku. "Veselé Vianoce! P. s. Santa, prosím, prines náboje," napísal republikán z Kentucky.

Washington - Nezávislý panel expertov pri americkom Úrade pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) v utorok len váhavo odporučil nasadenie pilulky proti covidu-19 od spoločnosti Merck. Poradcovia, ktorých verdiktom sa FDA nemusí riadiť, sa vyslovili pomerom 13 k desiatim hlasom za schválenie liečiva molnupiravir pre osoby s miernymi príznakmi, u...

Deň boja za slobodu a demokraciu mal tentoraz celkom inú pachuť ako po iné roky. Veď nespokojnosť so súčasnou vládnou garnitúrou sa vyšplhala v prieskumoch k 90-tým percentám. Už máme za sebou protireformné protesty zdravotníkov, súdov, lesníkov, ďalej odborárov, vládu kritizujú aj podnikatelia, starostovia a primátori.

Prinášame stanovisko GP SR v plnom znení:
”Ide o sugestívne vyjadrenie redaktora, ktoré má u čitateľa v rozpore so skutočnosťou navodiť dojem, že dochádza k porušovaniu zákona a to priamo zo strany generálneho prokurátora SR, pri podsúvaní jediného správneho spôsobu rozhodnutia vo veci.

LONDÝN 13. novembra (Reuters) - Existuje väčšie riziko náhodného vypuknutia vojny medzi Západom a Ruskom ako kedykoľvek predtým od studenej vojny, pričom mnohé z tradičných diplomatických nástrojov už nie sú k dispozícii, uviedol najvyšší vojenský dôstojník Británie.

Niečo tu neštimuje. Každý pozná moje názory na masovú migráciu, ktorá začala pred pár rokmi rovnakou cestou, ako sa roku 1683 vydal Kara Mustafa dobýjať Viedeň. Avšak kým proti osmanským hordám stál odhodlaný kresťanský svet, pripravený brániť svoju vieru a civilizáciu, roku 2015 Mutti Merkelová otvorila náruč s výkrikom: “Wir schaffen das”.
To,...

Špeciálny prokurátor D. Lipšic musí vždy v médiách ešte prihodiť nejaké to svoje tvrdenie, ktoré v podstate má "originálne" dokázať či naopak niečo vyvrátiť, v danom prípade pytliactva potvrdiť "legálnosť" nasadenie ITP rozšírením podozrení okrem pytliactva aj podozrením zo spáchania trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti (§ 233...