MORÁLKA, SPRAVODLIVOSŤ, JUSTÍCIA

Polícia zadržala Roberta Fica pred začiatkom protestu Smeru v Bratislave. Odviedla ho pre zákaz zhromažďovania a nie pre iné podozrenia. Predseda strany zvolal protestný sprievod počas lockdownu, keď je to zo zákona zakázané.

Súdny dvor Európskej únie rozhodol, že guvernéri centrálnych bánk nemajú v rámci trestného konania súdnu imunitu, ak sa prešetrovaného konania nedopustili vo svojom úradnom postavení.
Rozsudok vo veci C-3/20 LR Ģenerālprokuratūra sa týka obvinenia bývalého guvernéra Národnej banky Lotyšska. Ešte v čase svojho pôsobenia na Okresnom v súde v Rige mal...

Vôbec ma to neteší, skôr naopak, no musím konštatovať, že moje podozrenie z nezákonného začatia trestného stíhania vo veci "pytliactva", z nesprávnej právnej kvalifikácie skutku a následne k nezákonnému vykonávaniu obrazovo-zvukových záznamov na chate sa potvrdilo (viď môj status na fb z 9.11.2021).
Tiež sa potvrdilo, že fakticky vyšetrovateľ nemal...

Generálna prokuratúra SR sa dôrazne ohradzuje voči neodborným a zavádzajúcim tvrdeniam, uvedeným v článku s názvom "Žilinka začal nahrádzať súdy v hodnotení dôkazov. Jeho pomoc Pčolinskému bola výnimočná", ktorý bol uverejnený v Denníku N dňa 03. novembra 2021.

Z médií hlavného prúdu sa neustále dozvedáme opakujúcu sa informáciu, že Krajský súd v Bratislave vyhovel sťažnosti 4 príslušníkov NAKA proti návrhu prokurátora krajskej prokuratúry na ich väzbu. Frekventovaný evergreen k tomu je, že "súd konštatoval, že nie je dôkaz, že sa stal skutok za ktorý boli obvinení a preto je vraj ich trestné stíhanie...

Olomouc / Brno - Žalobcovia dnes podali obžalobu na 28 ľudí v súvislosti s rozsiahlym únikom informácií z policajných spisov. Medzi obžalovanými je osem vtedajších policajtov, jeden bývalý príslušník Colnej správy a jeden z GIBS. ČTK to potvrdil Petr Šereda z Vrchného štátneho zastupiteľstva (VSZ) v Olomouci. Kauza podľa žalobcov objasňuje...

Odborná aj laická verejnosť s napätim očakáva, čo bude v uznesení generálnej prokuratúry o zrušení obvinení exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského. Ondrej Urban, jeden z advokátov Vladimíra Pčolinského, priblížil niektoré detaily uznesenia. Hovorí o 17 hrubých porušeniach trestného poriadku a 11 porušeniach trestného zákona.

Španielski policajti chytili poriadne veľkú rybu; Tomáš Rajecký sa zrejme o pár týždňov nedobrovoľne vráti na rodnú hrudu, obvinený spolu s Bödorom za korupciu Makóa.
Mnohým ľuďom je dnes ešte o kúsok ťažšie, ako včera a keď sa Rajecký rozospieva, bude to nepochybne veľká zábava. Rajčák v čase neprítomnosti Kočnera rád prispieval niektorým...