A to, že na Slovensku je vraj nízka politická kultúra...

21.03.2021

Prezident USA Joe Biden znovu upútal pozornosť verejnosti. Tentoraz však nie svojím vyhlásením, ale incidentom, ku ktorému došlo včera pri jeho nástupe do lietadla.

Americký líder totiž narazil na ťažkosti, keď išiel po schodíkoch - počas svojej cesty trikrát spadol, než do lietadla konečne nastúpil. V Bielom dome uistili, že je Biden úplne v poriadku.

Včerajšia cesta Joea Bidena na stretnutie s predstaviteľmi ázijsko-americkej komunity sa ukázala byť pre amerického prezidenta o niečo zložitejšia, než sa pôvodne predpokladalo.

Na internete sa totiž objavilo video, na ktorom bolo vidieť, ako ide Joe Biden po schodíkoch do lietadla Air Force a v polovici svojej cesty náhle padá. Hneď potom americký líder rýchlo vstáva a snaží sa v rýchlosti dôjsť hore, ale padá znovu, a to dvakrát za sebou.

Keď Biden konečne dorazil do hornej časti schodíkov, zasalutoval a následne nastúpil do lietadla.

Predstaviteľka Bieleho domu Karine Jean-Pierre po celom incidente  poznamenala, že dôvodom opakovaných pádov amerického prezidenta bol silný vietor.

"Fúkal silný vietor. Ja sama som skoro spadla, keď som šla po schodíkoch. On (Joe Biden, pozn. red.) sa má výborne," poskytla svoje vysvetlenie zamestnankyňa tlačového oddelenia Bieleho domu.

Iný názor na príčinu pádov Joe Bidena prezentoval na svojom Tweeteri syn bývalého prezidenta Donald Trump JR.

Za všetko vraj môže golfová vášeň jeho otca... satirické video ovládlo internet aj keď sa jeho obsah mnohym môže vidieť diskutabilným.

A potom, že na Slovensku máme problémy s politickou kultúrou...