Ako kradli advokáti na SPF II. časť

28.10.2020

Slovenský pozemkový fond je v posledných dňoch veľmi sledovanou inštitúciou, najmä čo sa týka jej hospodárenia či správne doslovne "šafárenia" s našimi finančnými prostriedkami. Pri tejto "štátnej pozemkovej pokladnici" pre korupčníkov rovná sa "našich ľudí" sa zviezol nejeden správne nasmerovaný človek či zemitý snsák.Inak tomu nebolo ani pri advokátovi Jánovi G., ktorý predstavoval "obchodného atašé SPF".

SPF A JEJ (NE)ZODPOVEDNÍ MANAŽÉRI, KTORI ZOBCHODOVALI AJ NEMOŽNÉ

Tak ako Kočner bol obchodným atašé generálnej prokuratúry a v podstate "pásol" bývalého generálneho prokurátora Trnku, tak sa zdá, že dokonca každý úrad a štátny orgán mal svoje šedé eminencie, ktoré ovládali zvonka, cez svoje vzťahy a samozrejme "bohaté všimné" šéfa toho ktorého úradu. Cez týchto sprostredkovateľov, či "obchodníkov s právom" konkrétneho úradu sa dalo vybaviť v podstate všetko. Tento "obchodný atašé" predstavoval pre šéfa úradu bezpečnú linku na obchodovanie s právom v konkrétnej veci, ktorú bolo potrebné prednostne a mnohokrát aj protiprávne vybaviť.

Inak to nebolo ani pri Slovenskom pozemkovom fonde, ktorý mal taktiež svojho "obchodného ducha" napojeného na politické špičky a šéfa úradu. Tento bezpečný kanál na prelievanie korupčných peňazí v prospech úradníkov a politických špičiek, ktoré museli odobriť väčšie obchody, samozrejme za všimné, predstavoval i dnes zadržaný advokát Ján G.. Navonok úctyhodný advokát, v skutočnosti však takzvaný "vybavovač". Dnes však čelí závažnému podozreniu zo spáchania korupcie a iných závažných trestných činov.

No ani náhodou nebol sám. V minulom týždni sa vyplakávala na stránkach populárneho týždenníka iná osoba - advokátka z Košíc. Nariekala, že nové vedenie SPF nehľadí na jej "záslužnú činnosť" za ktorú si sama so zopár ochotnými nadelila milónové čiastky odmeny... chcela nepochybne vzbudiť svojou hranou "úprimnosťou" súcit verejnosti.

SPF AJ ADVOKÁTKA Z KOŠÍC, KTORÁ SPOLU S VEDENÍM SPF OKRADLA SPF O CELÝCH VIAC AKO 700 000€. PRÁVNIK ŠTÁTU DOKONCA VYČÍSLIL ŠKODU NA 2,5 MILIÓNA EUR.

V minulosti sme ako prví informovali o závažnej trestnej kauze ohľadom rozkradnutia majetku SPF cez podvodne dojednanú províziu advokátky z Košíc...Čítajte TU! "Rozkrádanie majetku na Slovenskom pozemkovom fonde predsa bude vyšetrované!

Táto prešibaná advokátka podľa trestného oznámenia spolu s predošlým vedením SPF okradla SPF o celých 712 000€, ktoré si mali následne po realizovanom lupe rozdeliť. Oznamovateľom tohto trestného činu mimo iné je aj kancelária premiéra...

O tejto advokátke informoval už aj informačný portál Košice.dnes, kde citovali bývalého advokáta SPF Miškoviča, ktorý dokonca ako krádež hodnotí celú sumu za poskytnuté právne služby, a teda celých 2,5 milióna EUR, ktoré si prešibaná advokátka uchmatla. A to pritom mala nárok na odmenu podľa zmluvy, ktorá sa "stratila" no chvalabohu teraz zase našla 50 000 Sk! Takže 2,5 miliona Eur miesto zaslužených 1 659 €ur! Kráľovsky lup pre korupčných úradníkov a vždy pripravenú advokátku.

VIEME AKO PRVI - V TEJTO TRESTNEJ VECI MAJÚ ČOSKORO PADAŤ OBVINENIA

Podľa dobre informovaného zdroja už čoskoro padnú zásadné obvinenia v tejto trestnej veci. O tejto kauze vás budeme informovať z prvej ruky už čoskoro v III.časti. Tento raz už aj so zvučnými menami.