Ako sa správajú chrapúni - Slovensko vojde do učebníc

09.05.2021

Čo by ste povedali na obchodného partnera, ktorý ku Vám príde a div na kolenách neprosí, aby ste mu prepustili časť nedostatkového tovaru, ktorý Vám z rúk trhá najmenej 50 iných krajín?

Vy mu totiž poskytnete urgentne časť požadovaného tovaru na úkor možno aj vlastnej potreby. On si ho slávnostne odvezie a s korisťou sa vyfotí na letisku. Svižne ju odvezie do skladu a začne sa tváriť, že teraz bude testovať čo to vlastne vydrankal.

Po mesiaci účelových politických hádok medzi sebou - kupec a jeho doteraz akoby spriatelení ľudia - začnú v tejto krajine tovar striedavo haniť a chváliť. Pre istotu ho ani nezaplatia. Navyše tým, ktorí ho tiež chceli kúpiť, budú púšťať neoverené jobovky, že "to vlastne nie je to za čo sa to vydáva"! 

 Budú tárať, že to vlastne vraj v tej krajine ani nikto nechce... Čo na tom, že sa vlastne nikomu z potrebných v tejto krajine neumožnili k tomu vyjadrit? Že dominantne tu znie len nenávistný vreskot mainstreamových médií vydávaných za hlas ľudu?

Keď si po tovar takto oklamaný predávajúci príde, lebo navyše oneskorene poslanú platbu od kupca z dôvodu nedodržania termínu aj tak vrátil - tak mu jeho tovar nedáme a doslova "vlastným telom" mu tentoraz zjednotení ako jeden muž, zabránime v odvoze tovaru tam, kde to úprimne potrebujú a div sa svete už dlhšie aj úspešne používajú! Predsa to čo už máme si len tak ľahko nedáme! Aj keď sme to vlastne len podvodne vylákali.

Potom sa "kupujúci" spokojne vytešuje, ako ten tovar z tej vlastne nenávidenej krajiny predávajúceho expiruje v našom zatuchlom sklade. 

A to sa ešte môžeme tešiť aký cirkus táto naša zlodejská krajina výstrojí, keď konečne a nebude to už dlho trvať, ukradnutý tovar aj expiruje! Čo na tom, že mohol pomôcť desiatkam tisícom občanov tejto chrapúnskej krajiny alebo nakoniec aj lepšie v inej slušnejšej krajine?

Lebo ako inak po tom všetkom nazvať tohto kupca - ako jednoducho "chrapúň"?