Ako ukradnúť milióny cestou podplácania súdov, prokuratúry a polície a ešte za potlesku médií

25.04.2020

Existujú na Slovensku dve metódy miliónovej zlodejiny.

Jedna sprostá a arogantná v prevedení "alá Marián Kočner". Vyhliadnete si súkromnú firmu. "Pomôžete" jej do problémov a dáte ju do konkurzu pomocou úplatných sudcov. Cestou uplatenej advokátskej kancelárie, uplatníte voči firme vymyslenú pohľadávku za zopár miliónov a je to.

Firma sa síce môže z toho dostať, no musela by zaplatiť trovy za súdny odpor niekoľko stotisíc eur... a to jednoducho nemá. Firma síce protestuje, dáva trestné oznámenia, ale je jej to darmo platné. 

Podplatíte totiž policajtov a na vašej strane je ako poistka v blízkej minulosti prokurátorský tandem Trnka - Šufliarsky, či dnes v drobnej obmene nový s ich § 363...

Potom keď sa firmy zmocníte - tak ju "lacno" predáte - ak sa dopredu u Vás nevykúpi. A máte pár miliónov. Tretinu rozdelíte medzi justičných pomocníkov. Ešte vám dosť zostane... Táto cesta však má malú slabinu. Novinári a to aj mainstreamoví, tomu postupu už dosť dlho veľmi neveria a furt sa v tom šprtajú...ako novinár Ján Kuciak.

A potom je tu metóda sofistikovaná. V prevedení košickej advokátky S. v tesnej spolupráci s advokátskou bratislavskou kanceláriou E-K. Jej čelný predstaviteľ sa spomína aj uznesení špeciálnej prokuratúry v prípade "korupcie 13 sudcov"... Tiež je známy mocným vplyvom na súdy a to včítane najvyššieho. Možno ešte väčším ako mal Marián K. A takisto aj na prokuratúru - veď pán dr. N. z kancelárie E-K si nenadarmo dáva raz týždenne "koordinačnú kávu" v nemenovanej bratislavskej kaviarni, ako to nazývajú spolu s Mgr. Petrom Šufliarskym...

Vyhliadnu si spor, ktorý o milióny vedie nejaký štátny podnik, ale najlepšie právnická osoba založená zo zákona, ako napríklad Slovenský pozemkový fond, či Národná banka Slovenska a pod. Vždy s dosť veľkým majetkom a najmä "ochotným" či povedzme to rovno - asi skorumpovateľným - manažmentom.

Podpíšu s nimi lukratívnu zmluvu spravidla na cieľovú odmenu niekoľko miliónov. Ak nie priamo na začiatku, tak hbito ako tzv. vyrovnanie - až dodatočne. A potom to začne. JUDr. K. zabezpečí cez svoje prokurátorské kontakty na základe trestného oznámenia advokátky S. trestné stíhanie odporcu... je jedno za čo, ide len o to, aby civilný spor súkromného subjektu so štátom nadobudol charakter boja "zla" s "dobrom"... a "zlo" je predsa ten, čo sa súdi so štátom a ešte je to navyše "kriminálnik"!

Ale tá najdôležitejšia novinka oproti postupu Mariána Kočnera je v tom, že sa masívne platí aj novinárska podpora. Advokátka S., reprezentujúca "dobro" vystupuje na tlačovkách, tam efektne plače za údajné záujmy štátu, či klientov a to proti "zlu"... Média ju milujú - veď väčšinou im aj prvá oznámi, kde bude aké zatýkanie, aký výsluch a podobne. To je predsa mäso!

Ale to všetko je len navrchu - len obal pre sprostých. Vnútri je to sprostá korupcia - ako v prípade "alá Mariána Kočnera". Ale teraz s hlasnou, i keď priznajme, že s nevedomou podporou médii ...

Zaplatí sa policajtovi, prokurátorovi a ak by nebodaj nerozumel, dohovorí mu vraj spravidla Mgr. Peťo Š. z GP svojim ostrým prokurátorskym príkazom... A na súdy vykonáva, zrejme v rámci poskytovania "právnych služieb", pán JUDr. K. korupčné aktivity, spôsobom ako to farbisto opísal nedávno sudca Vladimír Sklenka - obálkami, Vuitton kabelkami, dovolenkami a podobne...

Aby pán K. a pani S. vyzerali ešte lepšie, spravidla podpíšu so štátnym subjektom celkom smiešnu dohodu o zanedbateľnom paušále - ako odmene - napríklad 50 000 Sk (to nie je chyba naozaj v Sk!) alebo si účtujú za úkon 0,01€ ...

Veď to vyzerá imidžovo náramne dobre - kopú za štát a to obetavo - bez ohľadu na ich skutočné náklady... No v skutočnosti sa tu hrá práve na nekresťansky vysokú - mnoho miliónovú cieľovú odmenu - či už potvrdenú v zmluve alebo dodatočne vybavenú ako vraj urovnanie, ako ukážeme v skutočnosti však neexistujúcich nárokov...

A keďže konečný výsledok v sporoch by mohol byť závislý od toho, kto naozaj má pravdu, tak nič neponechávajú na takú "sprostú" náhodu. Podplácajú, či ako oni hovoria "delia sa" so všetkými justičnými orgánmi, ktoré do veci zasiahnu. Sudcami, prokurátormi či policajtmi. A dokonca ich "úspechy" potom paradoxne oslavujú aj média!

V ďalšom postupne preukážeme dokumentačne tieto a ďalšie aktivity organizovanej skupiny menovaných a to na konkrétnych, zadokumentovaných prípadoch, ktoré má k dispozícii aj NAKA.

Táto v minulosti vo veci pod vplyvom vraj pánov Gašpara a Hraška, buď nekonala alebo veci odmietala. Podané sťažnosti na takýto ich postup odmietal, ako výsmech právneho štátu, dokonca sám osobne JUDr. Dobroslav Trnka či Mgr. Peter Šufliarsky - osobne - a to dokonca na neuverenie aj teraz!

No zdá sa, že časy sa menia a viaceré takéto podania sa vážne prešetrujú... uvidíme či je to nová jar alebo len ďalšia hra justičných orgánov!