Bill Gates vedel, že príde epidémia a vie aj kedy skončí

21.11.2021

Americký multimiliardár a filantrop Bill Gates sa domnieva, že svet by sa súčasnej pandémie koronavírusu mohol zbaviť do apríla 2022. Už v roku 2015 64-ročný rodák zo Seattlu predpovedal pandémiu, ktorá sa v ostatných mesiacoch stala skutočnosťou. Najnovšie vyslovil aj prognózu súvisiacu s koncom "koronakrízy".

Nadácia Billa a Melindy Gatesovcov (Bill and Melinda Gates Foundation) je druhým najväčším prispievateľom do Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá poskytla 9,76 percenta celkových prostriedkov.

Gates podporuje vývoj vakcíny proti koronavírusu

Už dávnejšie prenikla informácia, že Gates v júni 2020 podpísal kontrakt s britskou farmaceutickou spoločnosťou AstraZeneca, ktorá s vedcami z Oxfordskej univerzity vyvíja vakcínu proti koronavírusu.

Dohodli sa vraj, že pokiaľ bude účinná, spoločnosť dokáže vyrobiť dve miliardy dávok očkovacej látky, pričom súhlasila, že dodá polovicu dávok málo a stredne rozvinutým krajinám. Ako dopadla táto vakcína už väčšina ľudstva vie.

Gates vedel, že príde pandemia a vie aj kedy skončí

Teraz človek, ktorý "Vedel" že vírus a smrtiaca epidémia príde už v roku 2015 nás oblažil na Bloombergovom sympóziu miliardárskych špičiek pre zmenu povzbudivo informáciou, že "už v apríli 2022 bude po epidemiii" - "zmení sa na riziko ako je pri chrípke".

Zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates naznačil, že koronavírus sa stane menej nebezpečný už do leta budúceho roka. Podnikateľ vyslovil možný scenár pandémie počas prejavu 17.11.2021 na Novom ekonomickom fóre Michaela Bloomberga.

"Možno bude úmrtnosť ešte nižšia ako pri sezónnej chrípke - to sa stane, ak nedôjde k prekvapeniam, ako sú nové kmene, ktoré nemožno nikdy vylúčiť," povedal doslova.

Z jednej strany dufame, že mu táto "predpoveď" opäť vyjde a na druhej strane sa pýtame - odkiaľ to všetko tento "vizionár" vedel a vie? Žeby nevyšla investícia do Astra Zeneca a už ho to tým pádom nebaví? Čas aj toto ukáže ...