Český mainstream v zmätku - prezident Zeman podpisuje dokumenty na videu

21.10.2021

Dnes hradný kancelár v Prahe Vladimír Mynář zverejnil video na ktorom český prezident Miloš Zeman podpisuje zvolanie Snemovně ČR na 8. novembra. Ako dôkaz prehral asi polminútový video, na ktorom Zeman dokument vlastnou rukou podpisuje za prítomnosti šéfa dolnej komory Radka Vondráčka i svojho kancelára Vratislava Mynář.

"Zvolanie Snemovne na najneskorší termín na 8. novembra," vyhlásil Zeman pri podpise za prítomnosti Vondráčka a Mynář. "Sme radi, že máme ten čas," reagoval na videu Vondráček.

Zeman nato citoval nemecké príslovie: "Zeit gewonnen, alles gewonnen".

Uvedené veľmi dobre dokumentuje tvrdenie predsedu Snemovne Radka Vondráčka - předseda Sněmovny, podľa ktorého mal dnes Zeman na tvári svoj "potutelný úsmev" a vtipkoval. Ako nezabudol spomenúť, prezident "osobne vlastnou rukou" podpísal rozhodnutie o zvolanie ustanovujúcej schôdze Snemovne 8. novembra. Tento detail predseda Snemovne zmienil pravdepodobne preto, aby vyzdvihol, čo všetko prezident zvláda. Podľa Vondráčka nie je problém, aby Zeman naďalej zastával úrad.

Aby Vondráček doložil, akému pevnému zdraviu sa prezident teší, spomenul tiež, že vrchný veliteľ ozbrojených síl vtipkoval a pri otázke na vládu odpovedal "Zeit gewonnen, alles gewonnen", v preklade "Získaný čas, získalo všetko".

Ako vždy mainstreamoví investigatívci ihneď zapracovali a všetko zase spochybnili...podľa nich tento na prvý pohľad generický citát pochádza z nemeckého prekladu Vladára od Niccola Machiavelliho. 

Keď si však vraj prečítate tento odsek v kontexte, zistíte, že tento taliansky mysliteľ naopak pred prílišným spoliehaním sa na čas varoval, ako z nemeckého prekladu "zistila" mainstreamová novinárka Markéta Boubínová. "Nikdy nedali na zásadu dnes do omrzenia opakovanú lecakými našimi mudrcmi, že čas hrá pre nás. Veľmi dobre vedeli, ako vratká je to barlička, "píše okrem iného Machiavelli. Vladár, jeho najznámejšie dielo, je však známy tým, že nech už zastávate akékoľvek myšlienky, nájdete v ňom vždy citát, ktorý potvrdzuje to, čo si myslíte.

"Je dezorientovaný a hovorí nesúvisiace veci," opísal aktuálny prezidentov stav jeden z dobre informovaných ľudí, ktoré oslovili kolegovia Lukáš Prchal a Prokop Vodrážka. "Hovorí ťažko a z cesty, zabúda. Komunikuje ale ťažko a je dezorientovaný, "dodal vraj ďalší zdroj… za každú cenu proste obhájiť hooax o prezidentovom bezvedomí a pod. 

No vy si urobte názor sami - preto sme vám ponúkli video vyššie.