Chabé pokusy Pelegríniho a Sakovej udržať Lučanského a Zuriana na špičke Polície SR

25.04.2020

Nová vláda jasne deklarovala svoj postoj ku korupcii a najmä ku jej nulovej tolerancii. Nik z novej vlády nedeklaruje ani záujem o lobbyzmus formou ako ju predviedol SMER za vlády Fica, či Pelegríniho. Vždy sa to totiž tak trochu zvrhlo do úplatkov a iných privilégií, ktoré sa potom ďalšími orgánmi obsadenými reprezentantmi bývalej vládnej koalície ticho tolerovali.

MATOVIČ VRAJ NEDOVERUJE VLASTNÝM, CHCE PREVIERKY NA DETEKTORE LŽI V NAJVYŠŠÍCH POICAJNÝCH FUNKCIÁCH - ODKAZ A KRITIKA SMEROM K MATOVIČOVI ZO STRANY SAKOVEJ A PELEGRÍNIHO.

Cieľom každej legitímne zvolenej vlády je konať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Nie je tomu inak ani pri novozvolenej vláde pod taktovkou Igora Matoviča. Chce samozrejme zobrať oťaže polície do vlastných rúk, aby vedel efektívne potierať zločinnosť s prízvukom na korupciu v štátnej správe. Políciu, súdy a prokuratúru nevynímajúc. 

Ako sa to však dá s ľudmi, akými sú Lučanský a Zurian? Prefarbení SMERÁCKI nominanti, ktorí sa začali tváriť ako neutráli.

Navyše Lučanský niekoľkokrát proklamoval verejne vynikajúce kontakty a priateľský vzťah s Mgr.Petrom Šufliarskym, údernou pastou SMERU na prokuratúre. Cez verejnosť taktiež prebehli informácie o dôvernom priateľskom vzťahu Zuriana o niekdajšom mafiánskom bossovi z Popradu. Vraj chodili spolu cvičiť do posilňovne. Tieto informácie neboli však oficiálne potvrdené, čo však nevylučuje, že sa nezakladajú s pravdivých faktoch.

Pelegríni a Saková logicky bojujú o zotrvanie popredných policajtov vo funkciách, pretože tam dozaista existujú ľudské väzby z doby ich spolupôsobenia. Ako to bolo bežné v bývalej koalícii. "Keď niečo treba, tak sa to vyrieši". Pelegríni a Sakova zúfalo bojujú za ich udržanie,a to isto nie bezdôvodne.

Matovič nikdy netvrdil, že príde s nadpozemskými ľudmi a urobí poriadok na veky. Sľúbil však, že vykynoží korupciu a nastaví mechanizmy, ktoré jej budú preventívne predchádzať. Zároveň povedal, že svojvôľu z konania orgánov štátu vyprace nadobro zo Slovenskej republiky.

PREČO BY MALO VADIŤ TESTOVANIE NA DETEKTORE LŽI?

Komu čestnému v policajnom zbore by mohlo vadiť testovanie na detektore lži ? Veď je to predsa preventívna metóda a vzbudzuje dojem transparentnosti u verejnosti, čo je dnes želanou vlastnosťou u mocenských štátnych zložiek. Najmä po právnom marazme založenom predošlými smeráckymi vládami, kde bolo možné uplatniť právo len s nejakým tým podarúnkom, alebo cez známeho. Viď KOČNEROVA mafiánska sieť. Obaja poprední pani policajného zboru boli vo funkciách aj počas vlády Kočnerovej justície, takže museli minimálne neklásť odpor, aby prežili v dobe tohto justičného poloboha.

Matovič bezpochyby chce túto zmenu len z jediného dôvodu. Pán policajný prezident a pán Zurian sa totiž možno budú porúčať sami - a to už pred ich testovaním na predmetnom detektore lži. Tak vyskúšali ich niekdajší pastieri rýchlo zúfalý pokus o zosmiešnenie tejto časti programového vyhlásenia vlády.

ĽUDIA SI ZVOLILI KORUPCIOBIJCU A NIE SLOVÍČKÁRA

Logika celej zmeny v policajnom zbore smeruje ku očistenie policajného zboru od korupčných a "vybavovacích" praktík. Že nedôveruje Matovič vlastným ľuďom ? Nie, dôveruje, ale vytvára mechanizmy, aby bolo možné ich vždy aj preveriť. Práve takto si množstvo našich čitateľov predstavuje človeka, ktorý nastúpil na vykynoženie korupcie. Inak sa totiž pozerá zoči voči policajtovi, ktorý viete, že nevykonáva proti Vám úkony na báze nejakej korupčnej zákazky, ako voči chladnému korupčnému systematickému stroju založenému na princípe : "vhoďte mincu"....

Môže aj nekorupčník urobiť chybu? Isto áno, na to však myslí legislatíva pri možnosti využiť v zákonom zakotvené opravné prostriedky v trestnom konaní.

Snáď bývalý premiér a pani ministerka vnútra skončia s týmito trápnymi pokusmi opiť verejnosť rožkom namočeným v navrzgnutom mlieku ich straníckeho šéfa.