Chystá Boris Kollár byznys desaťročia?

03.12.2021

Ešte by mala byť v živej pamäti ľudí veľká kupónová privatizácia. To čo malo byt spravodlivé rozdelenie spoločného majetku vybudovaného za socializmu sa zmenilo v šialené rozkrádanie, pri ktorom drobní ľudia vyšli na psí tridsiatok a na druhej strane všelijakí veksláci či bývali komunistickí papaláši s ich rodinami na tom neuveriteľne zbohatli. Ľudia popredali svoje kupónové knižky týmto špekulantom a tî ich obratom ruky speňažili na multimilionové  majetky.

No zdá sa, že niekto má aj dnes záujem na opakovaní minulosti. Aj teraz si vybral tú najnúdznejšiu časť nášho obyvateľstva - dôchodcov. Miesto kupónových  knižiek im teraz strkajú do rúk 500 € poukazy. Tie si majú, ak sa dajú očkovať, následne vymeniť na veleužitočné pre nich veci ako pobyty v hoteloch, vo wellness či vo fitness alebo kaderníctvach. Väčšina z nich však by radšej pár eúr navyše vymenila možno za obyčajný chlieb.

No našiel sa spásonosný radca - inak vekslák, ktorý to zo všetkých vekslákov asi dotiahol najvyššie, až na pozíciu druhého ústavného činiteľa tejto podivuhodnej krajiny. 

A ten si zrejme spomenul práve na rabovačku z deväťdesiatych rokov a asi sa rozhodol na zopakovaní minulého privatizovania. Teraz na ukor štátneho rozpočtu. Nezabudol určite ani na ľúbivé  televízne kampane, ktorými boli oblbovaní ľudia, aby šli do kupónovky. Dôchodcom asi preto vášnivo navrhol, a to dokonca priamo na pôde Národnej rady,   kšeft storočia:

Keď teda "predajú svoj poukaz za 400€ priekupnikovi" budú mať podľa neho asi peniaze na ten vytúžený chlieb. 

No nepovedal už, čo urobí s tým poukazom priekupnik. Stačí však po poučení z veľkej kupónovej rozkradacky len trochu popremýšľať. 

Napríklad, čo ak taký nemenovaný hotelier z Donovál kúpi od 100 tisíc dôchodcov poukazy po 400€? 

Minie tak na ne síce 40 miliónov eúr, no môže ich obratom ruky - ako "príjem" svojich hotelov "za služby dôchodcom" - vymeniť v štátnej pokladnici za celučičkých 50 milónov eúr... 

 A je tu kšeft desaťročia - za mesiac zarobíte 10 miliónov eur! Žeby preto to Borisovo nefalšované nadšenie?