Čínsky Wu-han skončil s karanténou!

07.04.2020

Centrum vzniku celosvetovej pandémie korona vírusu je bez úradnej uzávery! Ľudia sú opäť voľní a slobodní v pohybe.

Rýchla správa - v meste Wu - Han dnes vyhlásili koniec úradným karanténnym opatreniam. Zároveň, je to v Číne prvý deň, kedy nezomrel ani jediný človek z dôvodu COVID-19. V tomto 11 miliónovom meste na jeho rybom trhu vznikla nákaza koronavirom a neskôr pomenovaná ako choroba COVID-19.

Mesto je však ešte ďaleko od vrátenia sa do normálu pred vypuknutím nákazy. Straty na životoch sú nenahraditeľné a ekonomika mesta je v podstate na bode mrazu. Ekonomika mesta bola vlastne úplne stopnutá a bude obrovský náročné vrátiť toto mesto do pôvodného stavu životom pulzujúceho centra celej oblasti - významného ekonomického a dopravného uzlu krajiny.

Je to však úžasná správa, ktorá značí, že aj na konci tohto tunela pandémie je jasné svetlo nádeje na výhru nad zákerným vírusom. Tento úspešný scenár môže priniesť jasnú a optimistickú cestu pre ostatné postihnuté mestá krajín. Je však aj jasným majákom nádeje, že za niekoľko mesiacov opatrení je možné zvíťaziť aj nad týmto zákerným vírusom budiacim strach ľudstva.

Snáď bude mať i prezident Trump záujem zahasiť takýmto spôsobom epicentrá korona invázie v USA. Nanešťastie však v USA dnes dosiahol počet mŕtvych takmer 11000 a dnes bol zaznamenaný najvyšší počet úmrtí za deň vôbec spomedzi krajín sveta. Dokonca o 750 mŕtvych viac ako za včerajší deň, čo znie dosť odstrašujúco.