Čo majú Donald a Robo spoločné a v čom je Donald pri Robovi len babrák?

11.07.2020

Americký prezident Donald Trump zmenil trest, ktorý súd vymeral jeho dlhoročnému priateľovi a niekdajšiemu poradcovi Rogerovi Stoneovi v súvislosti s vyšetrovaním vplyvu Ruska na americké prezidentské volby v roku 2016. Stone tak nebude musieť do väzenia, kde mal stráviť 40 mesiacov. Oznámil to Biely dom.

Stone bol minulý rok usvedčený súdom v siedmich bodoch obžaloby včítane klamaniu Kongresu, ovplyvňovaní svedka a marenia vysetrovania. Trest mu súd vymeral tento rok vo februári, do väzenia mal šesťdesiat sedem ročný Stone nastúpiť budúci týždeň v utorok. Stoneovi obhájcovia požadovali podmienečný trest s poukazom na jeho vek, zdravotný stav a čistý trestný register. Prokuratúra pôvodne navrhovala trest v rozmedzí sedem až deväť rokov.

"Roger Stone už veľmi trpel," uviedol Biely dom. "Bolo s ním nakladané veľmi nespravodlivo, rovnako ako s mnohými ďalšími v tejto kauze. Roger Stone je teraz voľný muž!"

Trump ku uchráneniu Stonea pred väzením využil zmiernenie trestu, ktoré na rozdiel od udelenia milosti nevymaže z registra trestov odsúdenie za spáchanie trestného činu, upozornila agentúra Reuters.

Demokratický zákonodarca a predseda výboru pre tajne služby americkej Snemovne reprezentantov Adam Schiff prezidentov krok odsúdil. "Trump tak jasne ukazuje, že v Amerike sú dva justičné systémy: jeden pre jeho kriminálnych priateľov a jeden pre všetkých ostatných," prehlásil.

Čo sa môžeme tomu tu na Slovensku čudovať. Donald to určite pochytil od Roba Fica a jeho mafistických justičných kumpánov. "Naši" ľudia sú predsa vždy pod ochranou "našej justície" . Veď si len pozrime tú plejádu odhalených dám a pánov z tejto "našej justície":

Štátna tajomníčka a bývala sudkyňa Monika Jankovská, Denisa Repákova, Vladimir Sklenka, Štefan Sádovsky - celkom 13 sudcov - alebo další v hľadáčiku NAKA ako sú Baricová, Bajánkova, Urbancová, košickí krajskí sudcovia alebo advokáti ako Vladimir Kán, Tomáš Borec, či ostatní - Norbert Bödör, Mojmír Mamojka, a s nimi celá plejáda policajtov Vorobjov, Gašpar, Krajmer, Hraško, Slobodník či prokuratorských es - Peter Šufliarsky, Dobroš Trnka, Tichý, Vaněk atď. A to je len to, čo doposiaľ odhalili kauzy Mariana Kočnera či kauza Dobytkár.

Čo sa ešte zrejme nenaučil Donald od ficových kumpánov, to je krininalizovanie odporcov, v čom na Slovensku vyniká (okrem korupcie v ktorej je evidentne tiež doma - vid výpoveď bývalého sudcu Sklenku) advokát Vladimir Kán, ako ho usvedčila svojou výpoveďou zase ďalšia bývala sudkyňa Denisa Repáková.

Darmo Donald je pri moci necelé 4 roky za to Robert mal čas 12!

Keď Mikloš s Dzurindom po tragickom ukončení svojej politickej kariéry na Slovensku išli robiť "poradcov" na Ukrajinu tamojšiemu prezidentovi, tak by mohol Robo evidentne ísť robiť poradcu Donaldovi. Bude to totiž pred voľbami potrebovať. Rád by totiž dostal do basy svojho protikandidáta Joa Bidena... a Robo s jeho ľudmi z justície toto naozaj vie! Viď nezákonne obvinení Mikulec, Grendel, Naď či Lipšic - a to sme uviedli len tých verejnosti známejších!


Roger Stone