Čo znamená slovo „človek“ pre BUBO?

20.03.2020

V utorok sme sa dopočuli šokujúcu informáciu. Riaditeľ CK BUBO, MUDr. Ľuboš Fellner sa rozhodol rozdeliť našu spoločnosť na elitu a odpad. Pýtate sa ako? Citujeme jeho slová, z ktorých mrazí: "Na Slovensku budú v marci umierať ľudia... Rada, ktorú nemôžu dať žiadni politici svojim voličom chudobným, ale ja to elite Slovenska, ktorá s Bubom cestuje, ponúknuť môžem. Teraz je ten čas. Kliknite na www.bubo .sk a vyberte si svoj zájazd. Zažijete tú najlepšiu dovolenku" .Toľko citát.

Takže pardón, pán riaditeľ, vedeli by ste nám vysvetliť tieto vaše myšlienkove pochody? Najprv by sme sa radi dozvedeli akými kritériami delíte ľudí na chudobných - odsúdených na smrť - a elitu , ktorú čakajú radostné zajtrajšky. Odkedy ste sa stali pánom určovateľom - kto zomrie a kto nie. Kto a kedy vás menoval, podľa vašich slov za pána tvorstva?

Vážený pán riaditeľ, exituje mnoho úspešnejších biznismanov , ako ste vy. A verte , že im veľakrát nechýba to , čo vám viditeľne áno. Kúsok pokory.

Chceli by sme si predstaviť jeden deň, ktorý by ste museli prežiť bez tých "otravných chudobných". Veríme, že už o
3 .00 hod ráno by ste napiekli chlieb pre seba a ostatných. O hodinku neskôr by ste zabezpečili krmivo pre hospodárske zvieratá, veď steaky pre elitu je nutné zabezpečiť. Potom by bolo vhodné nastúpiť do dopravných podnikov a zabezpečiť rozvoz ľudí do práce, stíhate verím vám. Ranné zmeny vo fabrikách , ktoré sú ťahúňmi našej ekonomiky, by ste isto zvládali bez problémov. Veríme, že aj starostlivosť o odpady a environment . Taktiež bežné služby občanovi pre vás určite nie sú problém. Vybudujete, opravíte, vyliečite, zostrojíte, upracete isto len v spolupráci s vašou elitou. Samozrejme aj mnohé iné nepopulárne neelitárske práce vám nerobia problém. Večer by ste si spokojne sadli a povedali si, že v podstate tá chudobina vám vlastne ani nechýba...

Fikcia, hyperbola? Nie, to sú vaše myšlienkové pochody. Takže skúsme urobiť maličkú dohodu. Vaša Bubo - elita nech skúsi chvíľočku žiť bez nás ostatných, ako vy hovoríte chudobných, bez našich produktov práce, ktoré využívate každučký jeden deň. Uvidíme ako sa vám bude dariť.

Na záver by sme vám chceli pripomenúť, že si nesmierne vážime váš biznis, a aj to akú úspešnú firmu ste vybudovali. Ale prosíme vás, majte trochu úcty aj k drobným chudobný občanom, ktorí nie tak pompézne, ale predsa len prispievajú k rozvoju spoločnosti aj jej napredovaniu. Ako isto viete stará múdrosť hovorí:" Nikomu nerastú stromy do neba" . Pamätajte na to, pán riaditeľ.

V najnovšom videu s názvom Ako som pochopil, že som sa mýlil, si sype popol na hlavu a hovorí, že ho nenapadlo, že by mohla takáto situácia nastať. "Prihováram sa vám preto, lebo minulý týždeň sa mediálnou udalosťou číslo jeden stali moje dve nešťastné videá,"začína Fellner svoje video.

Ospravedlňuje sa aj za svoje vyjadrenia o Slovákoch, ktorých rozdelil na bohatých a chudobných. "Pochopil som, že to bolo strašné a nemôžem už svoje slová vziať späť. Rád by som sa úprimne ospravedlnil," hovorí ďalej.

"Niektoré tie vyjadrenia boli dobré, niektoré zlé, dalo by sa o tom polemizovať, ale o to tu teraz nejde," obhajuje sa Felner s tým, že koronavírus podcenil, ale nie je jediný na svete, kto sa mýlil.

Dovolenka pre vybraných lekárov z prvej línie

Za svoje chyby vyvodil dôsledky a oznámil, že odstupuje z mediálneho priestoru a jeho miesto zaujmú jeho spolupracovníci. "Verím, že nebudú takí hlúpi ako ja," dodáva.

Video uzatvára s tým, že cestovná kancelária Bubo čelí rovnako ako celý cestovný ruch najväčšej kríze, akú kedy zažil.

Zároveň vyjadril svoju podporu a uznanie všetkým lekárom a po skončení tejto mimoriadnej situácie pozýva tridsať lekárov z prvej línie "na jeden kvalitný zájazd cestovnej kancelárie Bubo".

"Držte sa, koniec koncov, sme v tom všetci spolu", uzatvára video Fellner.