Dobieha Mojmíra Mamojku jeho minulosť?

03.04.2021

Na bývalého sudcu Ústavného súdu SR Mojmíra Mamojku sa to stále valí. Po podozreniach o intenzívnej spolupráci s Mariánom Kočnerom odsúdeným za falšovanie zmeniek na 19 rokov má na krku zdá sa novú kauzu. Od mafiána s bielym golierikom ku mafiánom s najvyšším počtom vrážd na Slovensku...

Ako sme napísali v minulosti, tak konečne po 4 mesačnom zápase za obnovu dôveryhodnosti Ústavného súdu SR jeho (ne) ctihodnosť Mojmír Mamojka opustil nedobrovoľne tento súd.

Väzy mu nakoniec údajne zlomila správa Slovenskej informačnej služby (SIS) ktorá predsedovi Ústavného súdu Ivanovi Fiačanovi potvrdila kontakty medi Mariánom Kočnerom a Mojmírom Mamojkom pred ale i po vzatí do väzby..

Takže lož mala krátke nohy! Ako sme informovali vo viacerých článkoch Mamojka všetko popieral a len ako sa hovorí meter po metri priznával, to čo už vedela celá republika.

Jeho kontakty s Mariánom Kočnerom bude určite rozplietať aj naďalej NAKA. Naša redakcia má informácie, že to neboli jediné kontakty Mojmíra Mamojku s "vybavovačmi" na súdoch, ako sa nazýva dnes skupina osôb, ktorá korumpovala naše súdnictvo a zdá sa, že aj naďalej nezastrašiteľne korumpuje.

Dokonca sa ukazuje, že aj do megaškandálu na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) je osoba Mojmíra Mamojku zapletená cez osobu advokátky JUDr. S. Podklady už má k dispozícii prokuratúra a nepochybujeme, že aj tu pravda skôr-či neskôr vyjde najavo.

To, že pán Mojmír Mamojka je neskutočne nesebakritický človek je vidno aj z jeho reakcie pre média.

"K rozhodnutiu odísť z funkcie sudcu Ústavného súdu ma viedla tak uvažovaná právna úprava Ministerstva spravodlivosti SR o vekovej hranici ústavných sudcov, ako aj zdravotné problémy," vyhlásil Mamojka.

Bývalý sudca Ústavného súdu SR Mojmír Mamojka sa aj teraz ohradzuje voči tvrdeniam odsúdeného Kristiána Kádara. Ten v procese so zločineckou skupinou sátorovcov uviedol, že Mamojka mal mať účasť na sprostredkovaní stretnutia Ľudovíta Sátora s Milanom Lučanským.

Tvrdenia Kádara označil Mamojka za totálny nezmysel. "Je to niečo absolútne absurdné a naozaj mi zostáva občas rozum stáť. O dotknutom procese a viacerých spomínaných menách viem len z médií a taktiež s pánom Lučanským som nemal nikdy žiadny osobný vzťah," uviedol Mamojka.

Podotkol, že jeho 30-ročnou odbornou špecializáciou je obchodné a hospodárske právo, nie trestné. "Nikdy som nemal ani objektívne ani subjektívne dôvody, ani životnú filozofiu na akékoľvek kontakty s danou sférou. Do včerajšieho dňa som o týchto ľuďoch nemal prakticky žiadnu vedomosť a od včera len mediálnu," doplnil s tým, že o tento svet sa nikdy nezaujímal.

Mená Lučanského a Mamojku zazneli vo výpovedi svedka Kádara v utorok (30. 3.) na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS). Kádar mal údajne odovzdávať cez tretiu osobu financie v hodnote 75-tisíc eur za sprostredkovanie stretnutia bosa Sátora s Lučanským v roku 2010. 

Podľa slov špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica ide o závažné podozrenia, ktoré by mohli byť predmetom ďalšieho záujmu orgánov činných v trestnom konaní.