Eso v rukáve Andreja Kisku

12.05.2020

Celou verejnosťou otriasla správa, že Andrej Kiska sa sťahuje z akýchkoľvek štátnych pozícii. Jedny sa potešili, iný zase hlavou pokrútili, keďže mu odovzdali svoj cenný hlas vo voľbách. V politike je však možné očividne doslova všetko. Boli sme zvyknutí z minulých období vládnutia Mečiara, Dzurindu, či Fica, že sa v politike jedná v podstate o obchod a nie reálne zlepšovanie životnej úrovne občanov. Obchod jednotlivých predstaviteľov politických strán vždy zvíťazil nad chrabrými myšlienkami altruizmu.

JE LIPŠIC NA POZÍCII GENERÁLNEHO PROKURÁTORA CENOU ZA ODCHOD ANDREJA KISKU Z POLITIKY?

Verejnosti dozaista neunikla správa o tom, že Andreja Kisku v jeho daňových kauzách zastupuje Daniel Lipšic, ako ho pomenoval Štefan Harabin "právnické eso". Práve meno Daniela Lipšica sa v poslednej dobe začalo skloňovať s pozíciou nového generálneho prokurátora. Nepochybne sa jedná o osobu, ktorá vie hlasno zakričať cez médiá, avšak je vnímaná verejnosťou veľmi kontroverzne, dokonca aj jeho priatelia z médií vyjadrili určitú dávku strachu pred touto voľbou.

SPOCHYBŇOVANIE JEHO NADSTRANNÍCKOSTI, JUSTIČNEJ SKÚŠKY, KRV USMRTENÉHO NA RUKÁCH, STÁLE V PODMIENKE - JE TOTO LEGITÍMNY GENERÁLNY PROLURÁTOR?

Verejnosti neunikli ani informácie o prazvláštnom vykonaní justičnej skúšky zo strany Daniela Lipsica, na ktorú sa mal nominovať dokonca sám. Čítajte TU!

Sám má za sebou v podstate celoživotnú skúsenosť kariérneho politika, čo sa už svojim naturelom prieči výkonu prokurátorského, či sudcovského povolania, nieto ešte vo vrcholnej funkcii predmetných justičných orgánov.

Priateľstvo Fica a Čižnára vyčítala celá verejnosť tak Ficovi ako i dosluhujúcemu generálnemu prokurátorovi Jaromírovi Čižnárovi. Pri Danielovi Lipšicovi a predstaviteľoch terajšej vládnej koalície to už však začína byť iná polievočka. Nik z vládnej koalícii v tom dnes nevidí žiadny problém. No, je to trocha iná pesnička akú verejnosti predostrela vládna koalícia.

Daniel Lipšic je stále ešte podmienečne odsúdený za trestný čin pri ktorom usmrtil chodcu na prechode pre chodcov. Tento fakt sám o sebe vzbudzuje dostatočne veľký dešpekt a horkú chuť v ústach pri pomyslení, že takýto adept by mal viesť vrcholnú inštitúciu na potieranie kriminality v štáte. Je otázka, či vôbec niekde na svete včítane rozvojových krajín takýto precedens s voľbou generálneho prokurátora absolvovali. Podmienečné odsúdenie Daniela Lipšica za predmetný trestný čin je stále v platnosti.

PETER FILIP BOL ZLÝM KANDIDÁTOM NA ÚSTAVNÉHO SUDCU, PRETOŽE ZASTUPOVAL ZLOČINCOV - PIŤOVCOV. DANIEL LIPŠIC ZASTUPUJE ANDREJA KISKU A DOKONCA I VRAHOV ERNESTA VALKA - SVOJHO PRIATEĽA - TO UŽ JE V ÚPLNOM PORIADKU

V roku 2014 sa vo veľkom štýle, typickom pre politického bojovníka obul Daniel Lipšic do vtedajšieho navrhovaného kandidáta na sudcu Ústavného súdu SR Petra Filipa, dlhoročného prokurátora a neskôr advokáta. Vtedy tvrdil, že je problém v tom, že obhajoval skupinu Piťovcov, ktorí boli odsúdení za organizovaný zločin, viacerí členovia gangu na doživotie.

Dnes obhajuje Daniel Lipšic údajného vraha Ernesta Valka. Ernest Valko, bývalý predseda Ústavného súdu ČSFR, neskôr úspešný advokát. Daniel Lipšic pôsobil dokonca v advokátskej kancelárii Ernesta Valka ako advokátsky koncipient. Podľa informácií mali priateľsky vzťah.

Dnes však na prekvapenie všetkých zainteresovaných osôb zastupuje práve Daniel Lipšic údajného vraha svojho priateľa Ernesta Valka. Dnes už teda nie je problémom ak ako advokát zastupuje podozrivých z vraždy a i podozrivých z rozsiahlych daňových podvodov a uchádza sa o najvyšší post na generálnej prokuratúre.

Nedá sa nespomenúť aj skutočnosť, že sa objavili internetové komunikácie Daniela aj s "Ajkou" Zsuzsovou, s ktorou si údajne dohováral "fajku"...

Zmenil sa vnútorný meter Daniela Lipšica za 6 rokov? Alebo má na seba iný meter? Čo to je za bojovníka za spravodlivosť, ktorý vymení na počkanie optiku, ak treba? Odpoveď si skúste vyhľadať v sumáre informácií sami a i utvoriť vlastný názor. Nik nepopiera, že človek sa môže aj zmeniť, ale takto radikálna zmena a len vo svoj prospech?

JE NOMINÁCIA DANIELA LIPŠICA NA GENERÁLNEHO PROKURÁTORA VYOBCHODOVANÁ ZA POLITICKÝ ODCHOD KISKU, ABY BOLO MOŽNÉ NÁSLEDNE RÝCHLO ZASTAVIŤ TRESTNÉ STÍHANIE KISKU?

Množstvo čitateľov sa na nás obracia práve s touto otázkou. Ak je čo i len piaď pravdy na tomto politickom kšefte, tak sme svedkami návratu ducha Róberta Fica, len v svetlozelenom šate, čo by bolo reálnym nešťastím pre celé Slovensko. Nuž, ostáva nám len do konca odsledovať toto politické divadlo v štýle ...nová metla dobre metie. Ciele nového premiéra a i novej vlády však smerovali ku výkonu nezávislej, nestrannej justície a nie výmene "ich človeka" za "našeho človeka". Snáď sa už čochvíľa dozvieme viac, do zmeny na poste generálneho prokurátora už chýba len niečo vyše 60 dní. Snáď tam nenechajú bačovať Ficovho spolužiaka dlhšie.

MÁ LIPŠIC CEZ CHÁPADLO GENERÁLNEJ PROKURATÚRY NESKÔR POZAMETAŤ KISKOVE TRESTNÉ KAUZY?

Natíska sa sa silno myšlienka o tom, či v pozícii generálneho prokurátora má Daniel Lipšic upratať Kiskove kauzy, či tu nebol ten silný spojovník práve politických síl. Priateľ Matoviča, spolustraník, Sulíkov taktiež priateľ, Kollárov detto, Kiskov dokonca advokát. No nie je to pritahnuté za vlasy? Ideme vymeniť jedného kamaráta za druhého?