Gusto K. z USI kupuje odpustok - alebo zastaví dakto týchto lúpežníkov ?

27.01.2020

Musíme začať s prepisom zo súdneho pojednávania, kde prokurátor JUDr. Ján Šanta číta komunikáciu zo šifrovanej aplikácie Mariána Kočnera a osobou, ktorá "vybavuje" znalecké posudky na objednávku s Gustávom Kasanickým - riaditeľom Ústavu súdneho inžinierstva v Žiline (USI) - ktorý v tejto protiprávnej činnosti údajne zastrešuje práve svoj ústav USI, ktorého je spolumajiteľom alebo tzv. "konečný užívateľ výhod" z jeho činnosti. .

Nasleduje teda konkrétne stať - prepis zo správ v šifrovanom telefóne, kde si mafián Marián Kočner "vybavuje", cez "vybavovača USI" znalecký posudok u USI - konkrétne u Gustáva Kasanického.

MK: je Marián Kočner

V-USI: je osoba vybavujuca zmanipulovaný posudok u USI cez riaditeľa Gustáva K

MK: Tvrdí, že používal dva rôzne podpisy a predložil aj materiály na porovnanie.

V-USI: OK

MK: A môžu poj..bať aj Zelenkovú, nasr..ať jej na hlavu.

V-USI: Jasné.

MK: Ahoj, niečo nové. Strana USI, všetko OK?

V-USI: Všetko ok, zajtra sa ozvem, či už išla odpoveď.

MK: OK. Takže otázka znie nasledovne, zadáme USI vypracovať znalecký posudok s dvomi otázkami. Poprvé, určite vek atramentu na priloženej listine. Po druhé, určite, či pero ktorým bola listina podpísaná bolo vyrobené pred rokom 2000. Keďže USI takého znalca nemá, zobral by si na to konzultantku Doc. Rehákovú, ktorá sa danou problematikou zaoberá, tá by vypracovala stanovisko a USI by z toho urobil posudok. Je to možné?

V-USI: Ok, zistím.

Ďalšia časť komunikácie sa netýka osoby Gustáva Kasanického a "vybavovania znaleckých posudkov" až zase do určitého momentu nahrávky:

MK: Ahoj, ty kedy budeš s Gustom?

V-USI: Čau, zajtra o 13:00 máme stretko.

MK: Ok, pripravím Ti podklady.

V-USI: Ok, zajtra ráno.

MK: Sedím na terase.

V-USI: Pár minút meškám.

MK: V pohode. Takto budú znieť otázky. Keď dáš signál, že OK, tak hneď expedujeme.

V-USI: Volám po 13:30.

V-USI: Ok, pošta môže ísť.

MK: OK.

V-USI: Čau, len aby si vedel, teraz má (rozumej: Gustáv Kasanický) stretko s Kamencom. Keby dačo zaujímavé, dám vedieť.

MK: Líniu, ale držíme?

V-USI: Jasné.

MK: Stretko s ryšavcom Ok, čo otravoval? Tie dátumy si zistil?

V-USI: Ryšavec Ok. Dátumy budem mať asi až v piatok, možno zajtra. Dnes sa nevie k tomu dostať.

V-USI: 10.4. už disponovali posudkom, 13.4 poslali žiadosť o dopracovanie.

MK: Dobré ránko, včera odišlo mailom aj poštou.

MK: Bolo by dobré zajtra doručiť mailom pani docentke. Ďakujem

V-USI:OK

MK:Len som chcel, či nevieš niečo bližšie k tomu, čo chcel Ryšavec.

V-USI: Ok, volám

MK: Robí USI pre Ryšavca doplnenie znaleckého posudku alebo nerobí? Lebo ten zmrd povedal policajtovi, že doplnenie sa robí.

V-USI: podľa to sú len jeho reči. Budem mať ešte stretko, zistím aktuálny stav.

MK: Som myslel, že si predvčerom zistil, keď si s ním bol. Lebo si napísal, že držíme lajnu. Čo znamená žiaden dodatok.

Aká je reakcia slovenských inštitúcii na to, že hlavný predstaviteľ "najslávnejšej" znaleckej inštitúcie Slovenska - Ústavu súdneho inžinierstva - je prinajmenšom zvláštne zapletený do komunikácie hochštaplera európskeho rozmeru Mariána K., na ktorého ešte aj Spojené štáty ako na jediného z EÚ, uvalili uplatnenie tzv. Magnitského zákona (ako osobu silne potlačujúcu základne a ľudské práva iných)?

Žiadna. Ako obvykle. Každé čudo tri dni trvá. Počkáme, zabudne sa. Myslite si, že by mu mali pozastaviť výkon znaleckej činnosti do prešetrenia veci? Tak to si myslíte iba vy - vážení!

Tu sú ďaľšie nejasnosti v konaní prof. Gusta K. Marian Kočner a Ladislav Bašternák chceli ovplyvniť znalecký posudok v kauze krátenia dane pri výstavbe bytovky Bonaparte. Znalecký ústav v Žiline s posudkom mešká už druhý rok. Bez neho polícia nevie vo veci rozhodnúť. Riaditeľ ústavu Gustáv Kasanický odmieta, že by prijal úplatok, a hovorí, že "ak niekto pýtal peniaze v jeho mene, bude veľmi sklamaný a sľubuje, že posudok už čoskoro odovzdá polícii."

Pritom tento človek vyrobil už v nejednom prípade očividne pozoruhodné "znalecké posudky". Napríklad v kauze "Duč" slávneho východoslovenského vinohradníka, údajne v tesnej spolupráci s bohatým bratislavským advokátom Vladimírom K., ktorému za obhajobu Duč údajne cez nastrčenú osobu predal 51% svojho vinohradníckeho podniku (a.s), vyrobil Gusto K. pozoruhodný posudok, ktorým sa pokúsili vyvrátiť zistenia OLAF-u o parádnom subvenčnom podvode. No nepodarilo sa. Špeciálny trestný súd posudku Gustáva K. našťastie neuveril.

A povráva sa, že Gustáv K. sa kúpe už aj vo väčšom probléme - vypracoval pre eneláckych  Talianov údajne pozoruhodný posudok o škode spôsobenej SR, ktorý vraj na rozdiel od znaleckých posudkov zo zahraničia znížil škodu o 2/3...ale vraj padla kosa na kameň! Bratislavský vyšetrovateľ NAKA vraj zahájil trestne stíhanie pre marenie spravodlivosti a úmyselne nepravdivý znalecký posudok! Situáciu v tomto prípade tiež monitorujeme a budeme vás informovať - hneď ako to okolnosti vyšetrovania umožnia.

Už v roku 2016 čosi smrdelo s posudkom USI vo veci CT v Piešťanoch. Napadla ho Generálna prokuratúra SR. Šéf Výskumného ústavu súdneho inžinierstva v Žiline Gustáv Kasanický sa ohradil proti výhradám generálnej prokuratúry pre posudok, ktorý robil na piešťanské CT. Ústav podľa neho porovnával cenu CT s cenami na českom trhu, lebo je slovenskému najbližší a v čase písania posudku na Slovensku nebol taký prístroj, ako chceli kúpiť Piešťany...

A teraz pikoška. Vládnuca strana sa rozhodla dokončiť ďalší lup storočia - odkúpiť ešte pred voľbami rýchlo tzv. data house nepriamo od J&T (Rattaj). DataCube sa to nazýva. Ide vraj o budovu aj s technológiami. Údajne, ako to propaguje jeho spolumajiteľ pán Rattaj z J&T (95%) ide o "najmodernejšie a najbezpečnejšie dátové centrum v strednej Európe".

Za celých 38 miliónov EUR. A treba to ihneď. Údajne už včera bolo pozde. Pritom už sa predtým údajne kúpila časť tejto budovy za 14 miliónov EUR! Renomovaní odborníci sa chytajú za hlavu a tvrdia, že to čo sa chce kúpiť nestojí viac ako 15 miliónov EUR.

Truban z PS/Spolu porovnal, že Slovak Telekom dokázal postaviť síce menšie, ale modernejšie dátové centrum za približne 15 miliónov eur s DPH.

Čo na tom, veď štát sa rozhodol, aby to vyzeralo zodpovedne, že urobí znalecký posudok. A hádajte - kto ho urobí? No predsa Gustáv K. s jeho USI!

Získa tak ešte do volieb aj patričný odpustok - napr. taký, ako RF - od špeciálneho prokurátora? Kto nemá očividne záujem na prešetrení činnosti tohto profesora? Ministerstvo spravodlivosti dohľad nad znaleckou činnosťou? Polícia SR? Prokuratúra? A či všetci traja?