Harry a Meghan sa opäť sťahujú

18.05.2021

Múzeum voskových figurín madam Tussaud presťahovalo princa Harryho a Meghan Markle do sály s hollywoodskými hercami a ďalšími známymi osobnosťami, uvádza CNN. V tlačovej správe bol tento krok vysvetlený snahou odzrkadliť nové postavenie páru v britskej kráľovskej rodine a ich rozhodnutím presťahovať sa z Windsoru do Kalifornie a rezignovať na ich úradné povinnosti kráľovského dvora.

Voskové sochy princa Harryho a Meghan Markle v múzeu Madame Tussauds v Londýne odzrkadlia novú kapitolu ich života medzi hollywoodskou elitou - rovnako ako ich skutočné prototypy, píše CNN.

Podľa príspevku z roku 2020, po rozhodnutí vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu vzdať sa kráľovských povinností, boli ich sochy odstránené zo spoločnosti Alžbety II. a ďalších príbuzných s modrou krvou. "Ako jedny z najobľúbenejších osobností nepochybne zostanú dôležitou súčasťou Múzea madame Tussauds v Londýne, veď uvidíte, čo ich čaká v nasledujúcom období," uviedol Steve Davis, vtedajší generálny riaditeľ múzea.

Teraz, o viac ako rok neskôr, múzeum oznámilo, že sochy Harryho a Meghan dostanú nový, okázalejší stály domov v hviezdnej zóne. Tlačová správa uvádza, že tento krok odráža "ich rozhodnutie zmeniť Frogmore (dom Sussexu vo Windsore) za Hollywood" a prijať "novú rolu v kráľovskej rodine". Keď expozícia sochárskych diel z vosku po karanténnej prestávke opäť otvorí svoje brány, návštevníci budú môcť nájsť najmladšieho syna princeznej Diany a jeho manželky medzi ich skutočnými priateľmi ako sú Victoria a David Beckhamovci, Georg Clooney, Brad Pitt, Dwayne Johnson a Nicole Kidman.

Pracovníci múzea tiež ukázali nové obrázky voskového páru - modré priliehavé šaty a modrý oblek. Ako naznačuje CNN, tvorcov inšpirovala virálna fotografia, ktorá sa objavila krátko predtým, ako vlani v marci vojvoda a vojvodkyňa oznámili rezignáciu na postavenie na kráľovskom dvore. Na začiatku pandémie COVID-19 sa manželia presťahovali do Kalifornie, domovského štátu Meghan Markle, a potom si kúpili kaštieľ v meste Montecito, kde sa ich susedmi stali známe osobnosti.

Hold, v konzervatívnom Spojenom kráľovstve sa všetko rieši do dôsledkov. A tak po odchode z kráľovského dvora, škandalóznych interview sa aj vo svete voskových figurín Harry a Meghan dostali tam, kde chcú patriť.