Hollywood sa presťahoval na GP SR

14.12.2019

alebo Miliónový casting u Dobroša!
Kto každý sedel na gauči u Dobroslava Trnku, generálneho prokurátora Slovenskej republiky?

V posledných dňoch je spoločnosť oprávnene traumatizovaná kauzou Kočner a údajne sfalšovaných zmeniek. Na povrch vystúpili pomimo to aj tajomstvá pochádzajúce z Kočnerovho povestného "sejfu". Naposledy sme sa dozvedeli, že sa tam vraj nachádza aj cca 60 videonahravok z kancelárie bývalého generálneho prokurátora. O tomto sejfe sa hovorilo aj v frekventovanej SMS komunikácii Kočnera s Mgr.Petrom Šufliarskym, ktorý vtedy dokonca napísal, že po jeho otvorení by mohol mať "hlavybôľ". Čo tým presne myslel si môžeme rýchlo domyslieť, nakoľko Marián Kočner vedel ako využiť informácie ale i prípadné nahrávky, keď nestačili peniaze na manipuláciu s úradníkmi.

Česky internetový denník investigace.cz prišiel s nahrávkou samotnej inštalácie kamery v kancelárii vtedajšieho generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. Na existenciu videozáznamu upozornil nedávno advokát Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica. Ten prízvukuje, že Trnka je podozrivý, že ako generálny prokurátor vo vlastnej kancelárii inštaloval s osobou z kriminálneho prostredia nahrávacie zariadenie "pravdepodobne s cieľom vydierania". Na unikátnom videu sa do záberu vynára brucho Kočnera, ktorého aj jasne počuť. Kočner je pri kamere a inštruuje Trnku, ako má sedieť na gauči, aby ho bolo spolu s jeho hosťami vidieť aj na videu. "Sadni si tam," povie Kočner. Trnka poslúchne. "Tu sedávame," odpovedá Trnka. Kočner zatiaľ pohybuje kamerou, aby bolo všetko napokon pekne vidieť. "O. K., teraz poď sem," dodáva Kočner, Trnka si opäť presadne a video sa končí.

V tejto súvislosti sa neodbytne vynára aj osoba - Mgr.Peter Šufliarsky - tento mal raketový vzostup a pevnú pozícii u Dobroslava Trnku ako šéf sekcie osobitného určenia. Z nahrávok nájdených u Kočnera vyplývalo, že tento vedel u vtedajšieho generálneho prokurátora "vybaviť" v podstate všetko, a to tak začatie stíhania určitej osoby ako i zastavenie takéhoto trestného stíhania voči vybranej osobe. Za tieto "cenné služby" vybranej verejnosti údajne Kočner mastne inkasoval a vraj odkladal i tučný diel pre Dobroslava Trnku.

A tu sa dostávame opäť ku možnej aktivite Mgr.Petra Šufliarskeho v prospech oboch kamarátov - Kočnera a Trnku. Orgán osobitného určenia na GP SR mohol byť na vybavovanie týchto služieb vynikajúcim krytím. Ako podriadený prokurátor a osobný priateľ Dobroslava Trnku asi nemohol ani Mgr.Šufliarsky zásadne oplývať inými charakterovými črtami - veď ako sa hovorí "vrana k vrane sadá" alebo "kto chce s vlkmi žiť musí spolu s nimi vyť". Je tu preto legitímna otázka, ktorá sa logicky natíska. Existuje aj nahrávka, kde v gauči sedel Mgr.Peter Šufliarsky a preberal pokyny na vybavenie služby pre vyvolených? Koľko ešte vyplaví špiny Kočnerov sejf a jeho 60 videonahrávok je len otázkou času, ale nepochybne bude ešte zábava.