JUSTIČNÍ MAFIÁNSKI KMOTRI NA SLOVENSKU Justičná mafia III

08.07.2020

Pred zadržaním Mariána Kočnera Slováci tušili o tom, že v tejto krajine nebolo všetko v poriadku so spravodlivosťou a prerozdeľovaním finančných zdrojov z eurofondov a prideľovaním verejných zákaziek. Čo sa však vyvalilo z Kočnerovej komunikácie zasiahlo ako dominoefekt nie len mafiánsku skupinu Mariána Kočnera, ale aj iné konkurenčné, resp. spriaznené vplyvné korupčné skupiny. Títo mafiáni disponovali ochranou od najvyšších činiteľov orgánov činných v trestnom konaní. Kupovali si ich cenné služby, ktoré zabezpečovali beztrestnosť, tieto skupiny a najmä ich hlavy si mohli dovoliť v podstate všetko. Orgány činné v trestnom konaní vedeli zamiesť čokoľvek.

TÍTO BOHATÍ MAFIÁNSKI KMOTROVIA POUŽÍVALI ORGÁNY ČINNÉ V TRESTNOM KONANÍ BUĎ NA ÚTOK ALEBO OBRANU

Kočnerova komunikácia nám dala viac ako si kto môže myslieť. V nej sa totiž nachádzal poklad poznania. Mariánovi Kočnerovi a jemu podobným justičným korupčníkom nebolo treba mafiánskych hrdlorezov ako to bolo pri gangu Sýkorovcov.

Na rozdiel od hrdlorezov, títo používajú políciu a prokuratúru cez úplatky na boj o svoje záujmy. Jeden krát bolo treba zbaviť obvinenia, druhýkrát zase niekomu nepohodlnému zabezpečiť trestné stíhanie a to aj bez dôkazov.

Ako na to? Jednoducho, bolo treba nájsť kontakt na generálnej prokuratúre a na polícii. Ako vyplýva z ďalšej prevalenej tajnej komunikácie Mariána Kočnera, tak nepopierateľný vplyv na Slovensku mal aj iný vplyvný típek kočnerovského razenia.

JUSTIČNÝ KMOTOR KÁN VS JUSTIČNÝ KMOTOR KOČNER

Bývala súdna ctihodnosť, teraz údajne v službách advokácie. Šedá eminencia a pečený-varený na generálnej prokuratúre. Vybavené miliónové zákazky na smeráckych  ministerstvách za údajne "právne služby". V zmysle Kočnerovej komunikácie prevalenej v posledných týždňoch, udržiaval blízke kontakty na policajného prezidenta Lučanského a Mgr.Petrom Šufliarskym (šedá eminencia generálnej prokuratúry). Kočner ich nazýval dokonca “bratmi”. Monika Jankovská spolupracovala raz s Kočnerovou skupinou, raz s Vladimírom Kánom, podľa toho, kde to sypalo viac, tam obrátila kabát.

V kauze Technopol sa preukázalo výpoveďou sudcu Sklenku a sudkyne Repákovej, že Vladimír Kán mal ovplyvňovať aj ich rozhodnutia, v podstate rovnakým štýlom ako Marián Kočner. Marián Kočner je dnes vo väzení ale "brat vplyvných" Vladimír Kán je von a užíva si svoje milióny a naďalej si bačuje so svojimi “štátnymi” miliónmi vo vrecku.

"BRATIA" V KÁNOVOM DRESE KONČIA V SEPTEMBRI 2020

Lučanský oznámil ukončenie vo svojej funkcii ku 31.8.2020, viac-menej ho museli slušne povedané "vyobcovať". Pán Šufliarsky, šedá eminencia generálnej prokuratúry stratí vplyv na generálnej prokuratúre a dozaista i teplé miestečko až zvolením nového generálneho prokurátora, sám on neodíde... To obdobie je v podstate veľmi podobné, bude to pravdepodobne v mesiaci september 2020. "Bratia v triku" a tým vraj aj krytie ctihodného pána Kána sa teda stratí akoby naraz - šmahnutím čarovného prútika.

BUDE NASLEDOVAŤ SPRAVODLIVOSŤ A SLUŠIVÉ NÁRAMKY Z LEŠTENEJ UŠĽACHTILEJ OCELE NA TRAJEKTÓRII A LÀ BÖDÖR?

Do tohto momentu je asi ochranná ruka "bratov" v drese Kán natoľko silná, že napriek viacerým dôkazom preukazujúcim korumpovanie sudcov a prokurátorov sa nemôže ctihodnemu kmotrovi nič stať. Veď ako inak, ak sa jedná o "brata"?

KMOTOR KOČNER JE UŽ VO VÄZBE, KEDY "PADNE KLEC" AJ NA KMOTRA KÁNA?

Pravdepodobne budú musieť padnúť kmotrovi pešiaci na policajnej šachovnici a i ochranné veže na generálnej prokuratúre. Už čoskoro sa však uvoľní cesta ku kmotrovi, pretože jeho šachovnica sa rozpadne. Keď tohto kmotra roztočí neskorumpované OČTK, tak sa dozaista vyvalí ešte viac špiny ako z korupčnej Kočnerovej žumpy.

KMOTRA KÁNA STÁLE TUČNE PLATÍ MINISTERSTVO VNÚTRA SR

Život tohto elementa nepochybne predlžuje aj paradox, že je dodnes jeho Advokatska kancelária tučne podporovaná zo štátnej kasy. Ako sme zistili dokonca Ministetstvo vnútra SR naďalej udržuje zmluvu o právnej pomoci podpísanú ešte Denisou Sakovou. A to napriek tomu, že už nielen všetky vrabce čvirikajú ale najmä sama polícia a prokuratúra vo svojich uzneseniach publikovaných dokonca opakovane v médiách uvádza pána doktora Kána ako človeka, ktorý uplácal prostredníctvom aj iných sudcov či už sudcu Sklenku tak i predsedu krajského súdu v Bratislave a pod.

Pýtame sa, je možné, že toto nové vedenie MV SR nevie? Alebo mu nevadí, že podporuje tuto AK miliónovými ročnými čiastkami? Pritom zmluva je vypovedateľná do 3 mesiacov... Bude nakoniec paradoxne vo väzbe advokát samotného ministerstva vnútra?

Zatiaľ je to 1:0 pre kmotra Kána, no verejnosť dúfa, že to môže byť čoskoro konečne 1:1.

Výhra to však bude najmä pre slušnú občiansku spoločnosť, keď sa zbaví týchto justičných kmotrov nadobro všetkých! Aká je dnešná bilancia? Kočnerovci sú už sčasti v base. Kánovci sa len smejú. A vynárajú sa další - spomína sa další známy advokat Zoroslav K. No nič sa stále nehovorí o iných skupinách - napríklad na východe republiky...

Len pre ilustráciu uvádzame niečo o praktikách tohto podareného "advokáta" ako to opísala vo svojej výpovedi dnes už len bývalá sudkyňa Repákova. Podka Plus 7 dni:

"Kán to skúšal cez jej bývalého partnera

V spore o Technopol Servis stáli proti sebe manželia Pávekovci. Za manželkou stál Kočner, za Pávekom právnik Vladimír Kán.

Repáková vypovedala, že Kán si nechal zavolať do svojej kancelárie jej vtedajšieho životného partnera, majiteľa očnej kliniky Iva Ďurkoviča. Povedal mu, že Pávek je jeho dobrý priateľ. S ním sa poznal aj Ďurkovič, pretože sú obaja piloti.

Kán mu vraj tlmočil, že on celú kauzu Technopol zastrešuje. Právnym zástupcom Páveka bol Radovan Pala z kancelárie Taylor Wessing. O ňom Kán podľa Repákovej tvrdil, že je len taký akože "pisálek". "Kán povedal, prečo to robí, že má od pána Páveka sľúbenú jednu vežu a že cieľom je pani Pávekovú, bývalú manželku, dostať stoj čo stoj do väzenia," vypovedala Repáková.

Advokát chcel, aby "sa dalo všetko do poriadku". Repáková totiž už v tom čase vydala rozsudok pre zmeškanie v prospech Pávekovej. V inej časti sporu ju zase namietali zo zaujatosti z dôvodu, že Ďurkovič prenajíma v lete lietadlo Kočnerovi.

Kán vraj navrhoval aj riešenie: námietka zaujatosti voči Repákovej sa stiahne a ona "nejakým spôsobom zruší rozsudok pre zmeškanie". Ďurkovič mu údajne povedal, aby im dali pokoj. O stretnutí jej povedal Ďurkovič, ale vlani v októbri aj Kán. Vyhliadol si ju vraj na jednej oslave, kde jej o tom začal hovoriť sám od seba.

"Na takéto stretnutie si pamätám, bolo to v sobotu o desiatej. Len neviem, ktorý deň presne," povedal Denníku N Ďurkovič.

Námietku zaujatosti voči Repákovej nakoniec naozaj zobrali späť. No v spore už nerozhodovala. Podpredsedníčka súdu ju vylúčila z konania."

A nakoniec... nie je to len MV SR, ktoré bohato sype "kmotrovi" zo štátneho. Je to aj MH Manažment, či Ministerstvo hospodárstva SR či dokonca Finančná správa SR! Tu je ďalej uvedený len čiastočný prehľad zmlúv tejto podarenej AK so štátom. Niekoľko miliónov ročne...