Kde všade sa nám už zabetónovali ficovci

14.05.2020

Nedá sa povedať, že by Robert Fico nebol predvídavý. Tušil, že po dlhom čase volebných víťazstiev príde aj prehra. A preto, že podstatou vlády smeru bola korupcia a rozkrádanie a to najmä štátnych zdrojov a eurofondov, tak na ochranu seba a komplicov vybudoval ochranné valy - lepšie ako mali Rusi pri Kursku. Rozmiestnil predvídavo svojich ľudí do kľúčových funkcií v justícii. Len sa mu v poslednej dobe akosi k tomu betónu, lepí smola na päty..."Šéf", ako mu hovoril Marián Kočner, proste je tiež len človek.

Skúsme si to zrekapitulovať. Masívne sa chcel zabezpečiť - ako ináč, aj na poslednej bašte justície - inkorporovaním svojich ľudí na Ústavný súd. Pre istotu. Ak by zlyhalo všetko a polícia s prokuratúrou by nebodaj presvedčili súdy, že "naši" ľudia občas sprosto a nie málo kradli... Nepodarilo sa mu všetko, najmä seba tam nedostal. Ale predsa sa mu podarilo dostať tam Laššákovu - podnikovú právničku z Biotiky - a najmä hérosa Mojmíra Mamojku. A keby sa tento babrák nebol prejavil kameradschaftom so "šéfovým" priateľom Mariánom Kočnerom, bol by určite pripravený hájiť, ako posledná inštancia šéfových kumpánov, keby sa ich nebodaj nepodarilo ochrániť už na polícii, či prokuratúre alebo dokonca ani na skorumpovaných súdoch... A nezabudnime, že to sa ešte nepodarilo Robertovi presadiť na ÚS takých superkandidatov, ako sú Monika Jankovská či Kajetán Kičura!

Ale to nebolo pri tejto sofistikovanej betonáži všetko. "Šéf" vie, že primárne treba mať vlastného prokurátora. Preto sa všetko dohodlo tak, aby ešte pred parlamentnými voľbami, mohli mať aj svojho generálneho prokurátora, ktorý na dlhé roky nadviaže na "svetlé" tradície Jaromíra Čižnára - “šéfovho” verného spolužiaka. 

Vsadili všetko na "talentovaného pána" Mgr. Petra Šufliarskeho, ktorého si na Generálnej prokuratúre vychoval ako dorastenca už Dobroslav Trnka.

Spolu údajne vyrobili nemalo podivuhodných rozhodnutí v konaniach podľa § 363 Trestného poriadku. Za tieto im totiž platili "vybavovači" - ako Marián Kočner. Ale neplatil za to len on. Existujú u nás rôzni ďalší vybavovači - či už "kočnerovia v sukni" alebo rôzni bývali prokurátori - dnes v drese advokácie - alebo aj bývali sudcovia, niektorí z nich dokonca fungujúci už za komunizmu, kde trestali aj v posledných dňoch toho režimu "utečencov z raja" prepadnutím majetku. Napríklad to boli známi sudcovia v Bratislave - spomenieme len sudcov Eckera či sudcu Kána... Po revolúcii sa reprofilovali a prispôsobili, či lepšie povedané, skôr vraj spoluvytvárali korupčné justičné prostredie.

No ale vráťme sa ku "šéfom" pripravenej rošáde na generálnej prokuratúre. Podľa zdrojov zo samotnej generálnej prokuratúry bolo naplánované, že predčasne zostarnutý a chorý Jaromír mal už v minulom roku rezignovať a uvoľnené miesto mal dostať automaticky jeho prvý námestník - Mgr. Peter Šufliarsky. Preto ho vymenovali na túto pozíciu už v máji 2018 - namiesto Reného Vaneka. 

A jeho rýchla voľba za generálneho, po rezignácii pekelníka, by bola zo strany smeru zvládnutá raz-dva...

No ale čo čert nechcel aj Peťo sa zaplietol s Kočnerom. Bodaj by nie, veď ich zoznámil ešte Dobroš Trnka a vrabce na GP SR čvirikajú, že určite nejaké tie monetárno - justičné obchodíky medzi nimi aj prebehli. Až kým sa pod Mariánom zem nezatriasla po vražde Jana Kuciaka a jeho snúbenice! Vtedy už Peťo prehodil výhybku a stal sa nečakaným kočnerobijcom. Až takým, že vraj na neho za túto “principiálnosť” chystal vraždu! Ale obrat nastal zjavne pozde.

Komunikácia vyšla na svetlo Božie a Peťko sa musel porúčať a uspokojiť sa nakoniec, zatiaľ s vraj nie najhorším miestom šedej eminencie trestného úseku GP SR. Tak sa stalo, že Robertovi sa zatiaľ nepodarilo obsadiť vedenie nielen ústavného súdu ale teraz ani budúcej generálnej prokuratúry - po odchode terajšieho “pekelníka”, ako niektori hovoria Čižnárovi, z jej čela.

Ale Robert myslí fakt perspektívne. Vie, že jeho "kolegovia" hojne nakradli aj z eurofondov. A vie, že tieto trestné činy prejdú pod európsku prokuratúru. Nuž nelenil a spolu s Čižnárom - “pekelníkom” nenápadne v tichosti vybrali do tejto novej europrokuratúry svoje kádre. Bolo by dobré pozrieť sa podrobne o koho ide. Lebo sa možno čochvíľa prekvapíme, keď títo "naši" europrokurátori budú mať zanedlho pri potieraní rozkrádania eurofondov bilanciu ako ich "krstný otec" - špeciálny prokurátor Dušan Kováčik - 63:0 - v počte zastavených konaní voči “našim” ľuďom...

Nikto azda na Slovensku nepochybuje, že fondy rozkrádali najmä "naši" ľudia. Viď chlapci zo SNS okolo Martina Kvietika. 

A ak teda vyberali europrokurátorov "naši" ľudia, ako sú Čiznár, Šufliarsky a Dušan Kováčik, tak je na mieste extrémna opatrnosť! Jablko totiž nezvykne padať ďaleko od stromu... 

To sa možno prekvapí aj nebojácna europrokurátorka Kovesiová, koho to dostala do tímu zo Slovenska! A budeme mať potom možno výsledky aké predvádzame s koronavírusom - ani jeden pozitívne vyšetrený prípad...

Robertovi nevyšli ťahy ani okolo funkcie predsedu Najvyššieho súdu SR. Nepodarilo sa tam prepasírovať ani na tri pokusy "osvedčenú" Janu Bajankovú, ktorá odviedla predtým "perfektnú" prácu už v Súdnej rade. A zlyhal aj zúfalý pokus dostať tam Rumanu... Šikuta nie je pre šéfa to "pravé - orechové"...

Písať o verchuške polície SR a o inšpekčnej službe MV SR,  je v tejto súvislosti už skoro až zbytočné. Teraz títo chlapci, ako vždy, keď treba odviesť pozornosť od našich ľudí zo smeru, lovia intenzívne v mútnych vodách okolo SNS. Robert to vždy robil tak. Aj keď mal vo vláde slotovcov. 

Odviedol pozornosť od Jahňátka a jeho širokej rodiny a či ľudí z rodnej viesky ako i od jeho verného kumpána pána Vážneho, ktorý sa už vraj neoficiálne zapísal do Guinessovej knihy rekordov s rozkradnutím miliárd z cestného mýta. A zatvoril slotovych ministrov životného prostredia. Teraz asi Lučanský a spol zavrú zo zúfalstva čoskoro aj Matečnú alebo nebodaj aj kapitána, aby presvedčili, že sa už skutočne zmenili.

Títo traja mušketieri z Banskej Bystrice - Peter Šufliarsky, Lučanský a Adrian Szabo - sú vraj zodpovední za to, ako nápadne je ticho okolo Počiatka a Kažimíra s ich Lemikonom a nevratne zmiznutými 13,6 milónonmi EUR. A zato, ako je ticho okolo Kaliňáka. Veď aj Bodor si dokonca vraj kúpil už aj občianstvo SAE a polícia nič, nič...

Je evidentné, že ak chce Slovensko naozaj zažiť očistu a spravodlivosť, tak musí najprv odstrániť “betón” z dielne Róberta Fica, ktorým tento “vymuroval” justíciu. A odstrániť šéfov "ľudský betón" zo súdov, prokuratúry ale i polície. Inak pôjde len o o ďalší prázdny a nenaplnený sen Slovenska ... A "naši" ľudia sa nám budú spokojne smiať z Cypru, Nice, Dubaja a či ako Počiatkov štátny tajomník dokonca až z vrcholu budovy Národnej banky Slovenska...