Kočnerove zmenky a ŠTS vyriešili dilemu predsedu Ústavného súdu ohľadom Mamojku!

27.02.2020

Dnešným rozsudkom ohľadom falošných zmeniek Mariána Kočnera a Pavla Ruska potvrdil senát Špecializovaného trestného súdu vinu Marián Kočnera a Pavla Ruska za spáchaný trestný čin falšovania a pozmeňovania cenných papierov a marenie spravodlivosti.
V závere článku je reakcia predsedu Ústavného súdu SR JUDr. Ivana Fiačana na zmenenú situáciu... nie je to nič povzbudivé!

Senát Špecializovaného trestného súdu sa oprel o výpoveď Petra Tótha ako dôveryhodného svedka, ktorý vypovedal pod prísahou. To, že ho súd považoval za dôveryhodného vyriešilo i problém predsedu ústavného súdu JUDr. Ivana Fiačana ohľadom pravdivosti výpovede Petra Tótha v kauze vraždy novinára Kuciaka, kde vypovedal, že bol za sudcom Mamojkom doma a "vybavoval" prepustenie Kočnera z väzby. Mamojka to poprel a označil Petra Tótha za klamára.

Kto teda naozaj klame?! Špecializovaný trestný súd dnes povedal, že Tóth hovoril pravdu! Toto si musí pridať predseda Ústavného súdu Ivan Fiačan na pomyselnú misku váh pri rozhodovaní o Mojmírovi Mamojkovi a jeho disciplinárnom stíhaní... Predseda ústavného súdu sa musí rozhodnúť, ktorý z nich vraví pravdu - Mamojka alebo Tóth - alebo presnejšie Špecializovaný trestný súd alebo Mamojka!

Mojmír Mamojka najsamprv tvrdil, že stretnutia a kontakt s Mariánom Kočnerom mal pred 9-10 rokmi, farbu priznal až po odhalení SMS správ novinármi. Až keď polícia v odposluchoch zachytila veľmi priateľské a ústretové SMS medzi Kočnerom a dnes už ústavným sudcom Mamojkom. Kočner sa dožadoval stretnutia s Mamojkom a ten hneď ochotne určil termín schôdzky a miesto. Dokonca u Mamojku doma. Tomu sa hovorí intímny vzťah, ak si sudca ústavného súdu zavolá vtedy už obvineného podnikateľa k sebe domov. Údajne chcel podľa Mamojku len poradu o obchodno-právnych veciach, azda nie priamo o zmenkách...

Na jednej strane teda Špecializovaný trestný súd konštatuje absolútnu dôveryhodnosť svedka Tótha, dokonca na jeho výpovedi z veľkej časti postaví svoj verdikt o vine obžalovaných Ruska a Kočnera. Na strane druhej stojí výpoveď ústavného sudcu Mamojku, ktorého morálna integrita klesla na nulovú úroveň klamaním celej verejnosti o vzťahu s Mariánom Kočnerom a následným mediálnym odhalením jeho klamstiev.

Predseda ústavného súdu mlčí aj keď celá politická scéna a i médiá burácajú proti takýmto praktikám zo strany sudcov. Pán Mamojka si veselo súdi na ústavnom súde akoby sa nechumelilo. Takéto laxné konanie zo strany predsedu ústavného súdu doslova vzbudzuje podozrenie z nejakej obchodnej dohody medzi predsedom a Mojmírom Mamojkom. .

Máme tu v podstate jednoduchú úlohu pre predsedu ústavného súdu. Je dôveryhodný Peter Tóth, alebo Mojmír Mamojka? Problém je, že Mojmír Mamojka bol prichytený pri lži. Peter Tóth je naopak dôveryhodný svedok, ktorý vypovedal pod prísahou pred Špecializovaným trestným súdom. A ten ho nespochybnil...

Prichytený klamár alebo dôveryhodný svedok? Povedzte vy ako by ste rozhodli? Bude platiť konečne aj na Ústavnom súde povestné : "padni komu - (vy)padni"? Či to platí len pri ostatných súdoch? Na ústavnom môžu byť aj klamári? Už sme tam zažili aj právoplatne odsúdených ale Mojmír M ich všetkých prekonáva spoluprácou s dnes už usvedčenými kriminálnikmi...

Zdá sa, pán Fiačan, že má ústavný súd v kožuchu poriadnu blchu ficovsko - kočnerovského typu, ktorá navyše klame verejnosť. Je načim ju odtiaľ vyprášiť - ako sa patrí! Slovenskí občania si zaslúžia odborníkov ale najmä morálne integrovaných ústavných sudcov, aspoň podľa mienky našej redakcie.

Redakcia sa opýtala aj predsedu ústavného súdu osobne ako naloží s touto vyriešenou dilemou. O odpovedi vás budeme informovať, len dúfame, že to nebude ako vždy - "predseda súdu musí požiadať o vyjadrenie ctihodného Mojmíra".

On všetko poprie a pán predseda počká už pomaly tradične na ďalší mediálny škandál Mojmíra. A ten je už za dverami, to nám verte pán predseda! 

Oslovili sme teda priamo predsedu US SR pána JUDr.Ivana Fiačana. Tu je “jeho” reakcia:
Dobrý deň, dovoľte, aby som Vás informoval, že k predmetnej veci sa predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky Ivan Fiačan už vyjadril (tlačová správa č. 9/2020).

Všetky nové skutočnosti týkajúce sa predmetnej veci bude Ústavný súd Slovenskej republiky komunikovať na svojom webovom sídle, v súlade s doterajšou praxou.

S úctou JUDr. Tomáš Senaj, Odbor tlačový a informačný Kancelária Ústavného súdu Slovenskej republiky”