Kováčik či Kováčiková - všetko jedno - zákon pre nich neplatí?

03.11.2020

Možno je to iba maličkosť. Šéfka generálnej prokuratúry bola testovaná pozitívne a aj tak išla do kancelárie. Na druhej strane je to ukážka ako verchuška prokuratúry rešpektuje zákony a podzákonné normy. Proste na "našich ľudí" sa nevzťahujú - keď sa im nehodia.

Veď aj špeciálny prokurator sa snažil presvedčiť verejnosť, že ani netušil, že tu platí zákon o boji proti praniu špinavých peňazí... a kľudne si vložil na účet 204 tisíc €. Čo na tom, že jeho úrad bol gestorom dodržiavania tohto zákona!

Prvá námestníčka generálnej prokuratúry Viera Kováčiková, ktorá dočasne šéfuje celej prokuratúre, porušila pravidlá, ako sa správať, keď je človek testovaný pozitívne. Kováčiková napriek tomu, že ju antigénový test vyhodnotil ako pozitívnu, išla do práce namiesto do karantény.

Viera Kováčiková hovorí, že išla iba odovzdať agendu. Polícia jej postup preverí. Budeme sledovať čo bude výsledkom tohto preverenia.


Podľa našich informácií z dobre informovaného zdroja pritom dnes sú už pozitívni aj viacerí ďalší zamestnanci generálnej prokuratúry. Hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová hovorí iba o jednom pozitívnom prípade."Na Generálnej prokuratúre SR bola pozitívne testovaná osoba z iného organizačného útvaru, ktorá mala príznaky ochorenia v minulom týždni, (...) pričom pôvodca nákazy nie je známy," tvrdí.
Začalo trestné stíhanie pre možné porušenie karantény V. Kováčikovou

Bratislava 5. novembra (TASR) - Polícia začala trestné stíhanie v prípade možného porušenia karantény prvou námestníčkou generálneho prokurátora Vierou Kováčikovou. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

"Bližšie okolnosti tohto prípadu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania," dodala. Pre zločin šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby spáchaný za krízovej situácie hrozí v prípade preukázania viny odňatie slobody na štyri až desať rokov.

Ako v utorok (3. 11.) informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová, prvá námestníčka Viera Kováčiková bola pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19. V kancelárii sa následne zastavila odovzdať agendu. Na to, že Kováčiková napriek pozitívnemu antigénovému testu išla do práce namiesto do karantény, upozornil Denník N.