Kráľovská rodina po 2 dňoch reaguje na slová Meghan a Harryho

10.03.2021

Problémy s rasami, ktoré nastolil vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, sa palácu "dotýkajú" a rodina ich bude riešiť súkromne, uviedol Buckinghamský palác. Palác vo svojom vyhlásení uviedol, že "spomienky sa môžu líšiť", ale tvrdenia uvedené v ich rozhovore s Oprah Winfreyovou boli "brané veľmi vážne".

Meghan povedala Winfreyovej, že Harryho sa nemenovaný člen rodiny spýtal, "aká tmavá" môže byť pokožka ich syna Archieho. Palác uviedol, že Sussexovci "budú vždy veľmi milovaní členovia rodiny".

V Buckinghamskom paláci rástol tlak, aby reagoval po tom, čo Meghan - prvá členka modernej kráľovskej rodiny so zmiešanými rasami - prezradila komentáre o farbe pleti ich syna. Princ Harry neskôr Winfreyovej objasnil, že komentáre nemali ani kráľovná, ani vojvoda z Edinburghu.

Vo vyhlásení, ktoré prišlo deň a pol po prvom vysielaní rozhovoru v USA, sa uvádza: "Celá rodina je smutná, keď sa dozvedela celú škálu toho, aké náročné boli posledné roky pre Harryho a Meghan. Problémy, ktoré nastolili, najmä rasy, sa nás dotýkajú. Aj keď sa niektoré spomienky môžu líšiť, sú brané veľmi vážne a rodina ich bude riešiť súkromne."

Odpoveď z Buckinghamského paláca prišla po krízových stretnutiach s vyššími kráľovskými silami po hlboko osobnom rozhovore Sussexovcov, ktorí hovorili o rasizme, duševnom zdraví, médiách a ďalších členoch kráľovskej rodiny.

Počas návštevy v Londýne predtým princ Charles o rozhovore nehovoril. Vysielanie pre Spojené kráľovstvo v pondelok večer sledovalo v priemere 11,1 milióna ľudí.

V ňom vojvodkyňa povedala, že už boli chvíle, keď "už nechcela byť nažive", pretože pre ňu bol kráľovský život taký ťažký. Povedala, že požiadala o pomoc palác, ale žiadnu nedostala. Meghan uviedla, že rozhovory o tom, aká tmavá môže byť pokožka Archieho, keď sa narodil, prebiehali "v tandeme" s diskusiami o tom, prečo by nemal dostať kráľovský titul a policajnú ochranu.

Na otázku Oprah, či existujú obavy, že jej dieťa bude "príliš hnedé" a že by to bol problém, Meghan odpovedala: "Ak je to váš predpoklad, ktorý robíte, je to celkom správna úvaha."

Pár však odmietol povedať, ktorý člen rodiny urobil komentáre. O ten rozhovor sa nikdy nebudem deliť, "povedal princ Harry." V tom čase, keď to bolo nepríjemné, som bol trochu šokovaný. " Harry tiež uviedol, že "bolí", že nikto z jeho rodiny nikdy nevyslovil podporu Meghan po titulkoch správ a článkoch s "koloniálnym podtónom".