Kto stvoril Kočnera? Je Jarík novodobý Kristus?

02.02.2020

Kde sú malí a strední Kočnerovia?  

Dnes sa všetci zástupcovia ľudu, včítane Róberta F. a iných, s výnimkou azda len Fedora Flašíka, tvária, že Marián Kočner je spodina a má zhniť vo väzení. Je navidomoči, že si prajú, aby sa tak stalo čo najrýchlejšie. Nie je to však preto, že by zahoreli spravodlivým hnevom a chceli čím skôr navodiť spravodlivosť. Skôr sa zdá, že u väčšiny je to preto, aby už zhasli konečne nové a nové výbuchy mediálnych správ, preukazujúce kto ďalší s Kočnerom komunikoval, či sa plavil na jachte, či dovolenkoval na Maledivách a pod.

My však chceme počuť odpoveď na základnú otázku. Každý obraz vytvoril nejaký maliar. Kto však vytvoril tohto jedinca? Bol jediný a všetko robil sám (prípadne len s Ajkou)? No, odpoveď je zdá sa zatiaľ len obecná - to "politický systém". Prečo? Lebo sa potichúčky bez toho, že by sme si to ako občania všimli, zmenil tento "systém" na trh...Áno, v tomto prípade dokonca na prasprostý hlboko amorálny trh!

A každý trh produkuje ponuku a dopyt. Tak sa vytvárajú často aj dobré veci - aj pracovné pozície, či podnikateľské plány. Ten podivný slovenský trh s názvom "politický systém" však vypľuvol aj špeciálny obraz s názvom Marián Kočner.

Mafiánsky systém korupcie na úradoch, a to najmä s dôrazom na súdy a prokuratúru, to nie je nič nové a prekvapivé nikde na svete. Ako každý ľudský systém, ktorý vždy potrebuje svojho "manažéra", aj tento ticho čakal na svojho slovenského generálneho manažéra. A tým sa stal veľmi rýchlo už v 90-tych rokoch práve Marián Kočner.

Bezpochyby, je Marián Kočner inteligentná osoba, a tak si rýchlo uvedomil túto "podnikateľskú príležitosť" a rázne využil základné systémové zlyhanie tohto slovenského politického systému - korupčných zástupcov ľudu. Buďme totiž k sebe úprimní - ak by takých nenašiel, nikto z nás by možno dodnes ani nepočul o takom človeku...

Preto vedieť tak, kto konkrétne bral peniaze za voľbu generálneho prokurátora Dobroslava Trnku by bola, podľa našeho skromného názoru, extrémne dôležitá odpoveď, ktorú by sme potrebovali dostať od Mariána Kočnera rovnako naliehavo ako výpoveď pred Špecializovaným trestným súdom Mariána Kočnera v kauze vraždy novinára. Bolo by totiž možné odstrániť elementárnu príčinu vzniku špecifického coronavírusu slovenskej spoločnosti s názvom - "Marián & Dobroš style".

Zatiaľ vieme len ako vznikol konkrétny korupčný subsystém prokuratúry Dobroslava Trnku. Pán Marián Kočner si proste kúpil "svojho" kamaráta Dobroslava Trnku a začali "podnikať" so spravodlivosťou. Teda pardón, spravodlivosť ako taká s nimi nepodnikala, len oni podnikali kroky na jej zneužívanie vo svoj prospech.

Proste vytvorili subsystém v rámci "politického systému", ktorý im "podnikal" a vynášal milióny. Kto ďalší však tomuto napomáhal - nevieme a zdá sa že kompetentní sa aj snažia takéto otázky neklásť resp. sa snažia zabrániť kladeniu takýchto nebezpečných (pre nich) otázok. Veď nikto nemôže veriť, že nikto nevidel na Generálnej prokuratúre, krajských prokuratúrach to, čo tam tí dvaja stvárajú! Veď to ani sami dvaja robiť nemohli! Len sama GP SR je aparát 80 prokurátorov. Kto z nich a nemohol to byť jeden alebo dvaja prokurátori - ale musela to byť veľká skupina - kolaboroval s týmito dvomi pánmi? Nikto?

Z GP vanie v tomto zmysle mrazivý kľud - nič sa tam nedeje v smere tak potrebného samoočistného procesu. Darmo generálneho prokurátora vyzýva k očiste aj bezmocná Etická komisia prokurátorov...

Na GP SR totiž reagujú len ako malí podomoví zlodejíčkovia - prichyťte nás - usvedčte ma komunikáciou so Zsuzovou, tak možno odstúpim, usvedčte ma komunikáciou s Kočnerom, tak sa voľky-nevoľky stiahnem z najvrchnejšej pozície na trestnom úseku ale zostanem tam - ako sa hovorí ďalej miešať karty a maskovať prípadné ďaľšie stopy.

Koľko gaunerov a zločincov sa v tom čase Kočnerovho podnikania s "politickým systémom" podarilo ujsť z chomúta spravodlivosti je dnes už len otázkou. Proti koľkým nevinným sa viedli policajné vyšetrovania na pokyn prokuratúry a to len preto, aby ich mohol Kočner a tí, ktorí si u neho objednali takéto "služby" následne vydierať obchodne? Kedy sa to konečne dozvieme? Máme na to právo!

Nedovoľme, aby všetko skončilo tým, že sa za Kočnerom zavrú nadlho brány väznice za objednávku vraždy novinára a tým skončí aj všetok záujem o to, čo ešte nosí v svoje hlave, na USB kľúčoch či videozáznamoch!

Slovenský "politický systém" sa otrasie a objavia sa nám tu jeho noví manažéri?

A kde sú strední a malí manažéri tohto "systému"? Kto sú regionálni ? Prečo sa o tom a o nich nič nehovorí? Veď nedôvera 73% v slovenskú justíciu nie je nič iné ale ich práca.

Neverte tomu, ak Vám budú chcieť nahovoriť, že “to len Kočner” a teraz je už všetko v poriadku.

Kto ešte verí na Slovensku, že generálny prokurátor Jarík tam sedel osamelý a nevinný ako Kristus na kríži medzi dvomi vinnými? A čo ostatní? Mali oči ale nevideli? Mali uši ale nepočuli?